Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zrób to sam: zakładka do książek. Ozdoba letniej lektury

opracowanie i zdjęcia: Joanna Michalska-Brzezińska, rekodziennik.pl

Zabierając powieść na wakacje, nie zapomnij o zakładce do książki, najlepiej takiej w kolorach lata. Zobacz, jak szybko i tanio możesz wykonać taką kwiatową zakładkę samemu. Twoja książka zakwitnie.

Potrzebne materiały:

kawałki kolorowego materiału, igła, nici, filc, około 20-30 cm sznurka, odrobina waty, dwa metalowe kółeczka. Opcjonalnie drobne koraliki, małe guziki.

Wykonanie:

Krok 1. Z papieru wycinamy koło. Od jego średnicy zależy wielkość naszych kwiatków. Proponujemy wyciąć koło o średnicy 3 cm. Z wybranego materiału wycinamy 4 elementy wg. szablonu.

Krok 2. Zszywamy ze sobą dwa kawałki materiału. Pozostawiamy otwór, który posłuży nam do odwrócenia materiału.

Krok 3. Watą wypychamy zszyte koło i zaszywamy. Po zszyciu koła nie obcinamy nitki. Wbijamy igłę z nitką w środek.

Krok 4. Przekładamy igłę pod nitką. Ściągamy nitkę. W ten sposób tworzymy płatek kwiatka. Dzielimy koło na trzy równe części i czynność powtarzamy jeszcze 2 razy. Kwiatek gotowy.

Krok 5. Wbijamy igłę z nitką w środek kwiatka. Opcjonalnie można z resztek innego materiału wyciąć małe, kilkumilimetrowe kółeczka. Posłużą nam do ozdobienia wnętrza kwiatka.

Krok 6. Przyszywamy drobne koralik w środku kwiatka. Środek można ozdobić koralikami lub przyszyć guzik. Ważne, by zrobić to po obu stronach kwiatka.

Krok 7. Przyszywamy z boku metalowe kółeczko.

Krok 8. Z kolorowego filcu wycinamy dwa liście.

Krok 9. Na końcu sznurka robimy supeł. Przyszywamy sznurek do filcowego liścia. Przekładamy sznurek przez metalowe kółeczko i związujemy ze sobą liść i kwiat. Czynność powtarzamy przy drugim kwiatku. GOTOWE!

www.rekodziennik.pl

Skomentuj:

Zrób to sam: zakładka do książek. Ozdoba letniej lektury