Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dlaczego warto wybierać domy z drewna? Jak znaleźć najlepszy projekt?

artykuł zewnętrzny

Coraz więcej osób decyduje się na budowę domu. Nie ma się co oszukiwać ceny mieszkań naprawdę poszybowały w górę, przez co ich zakup jest często nieopłacalny. Oczywiście decydując się na inwestycję jaką jest budowa domu, trzeba wybrać odpowiedni projekt i technikę budowy.

Dlaczego warto wybierać domy z drewna? Jak znaleźć najlepszy projekt?
Dlaczego warto wybierać domy z drewna? Jak znaleźć najlepszy projekt?
Danwood

Domy z drewna - poznajcie ich zalety? 

Tradycyjne budownictwo jest czasochłonne. Niewątpliwie wymaga zatrudnienia dobrej ekipy, ale i tak czas budowy może wynosić nawet rok czy dwa lata. Alternatywą dla tradycyjnego budownictwa jest budownictwo drewniane. Wbrew pozorom nie oznacza to tego, że konstrukcja domu będzie mało trwała czy nieodporna na warunki atmosferyczne. Jednocześnie projekty domów drewnianych mogą być naprawdę ciekawe i zachwycać designem. Można zdecydować się domy drewniane z bali, które zachwycają estetyką. Dobrym wyborem będą te wykonane z drewna sosnowego czy też świerkowego. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest dom szkieletowy. Najczęściej wykonany jest z drewna litego. Konstrukcja wypełniona jest izolacją cieplną. Można też wybrać dom modułowy, który najczęściej powstaje w fabryce, a następnie przewożony jest na działkę. 

Jak wybrać projekt domu? 

Projekty domów muszą być wykonywane przez naprawdę dobrych specjalistów. Jednocześnie znalezienie projektu, który spełni Wasze oczekiwania nie musi być wcale trudne. Na pewno należy odpowiedzieć sobie na pytanie - jakie są Wasze możliwości finansowe, ale też potrzeby. Projekt domu musicie też dobrać do wielkości swojej działki. Ponadto zwróćcie uwagę na to, czy nie występują ograniczenia urbanistyczne, np. dotyczące kąta nachylenia dachu. Należy też zastanowić się, czy decydujecie się na dom parterowy czy z poddaszem użytkowym. Tutaj pod uwagę należy wziąć ilość domowników. Trzeba też wiedzieć, że domy z poddaszem mają bardziej zwartą bryłę, a także mniejszą powierzchnię przegród zewnętrznych, a dzięki temu łatwiej je ogrzać. Istotne znaczenie ma też wielkość domu. Jeżeli chcecie, by pomieszczenia były przestronne, to musicie zdecydować się na budowę domu o powierzchni ok. 150 m2. Ponadto pamiętajcie o funkcjonalności. Możecie wybrać projekt, gdzie występuje przestrzeń dzielona na strefę dzienną oraz nocną. Niezbędna jest też strefa gospodarcza, szczególnie jeżeli zamierzacie ogrzewać dom gazem. Przyda się też pralnia.     

    Więcej o:

Skomentuj:

Dlaczego warto wybierać domy z drewna? Jak znaleźć najlepszy projekt?