Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dobrze oświetlone i nowoczesne wnętrze

MODOSO Interiors

Eleganckie i ciepłe w odbiorze, a do tego odpowiednio oświetlone – takie miało być wnętrze dla rodziny z dwójką dzieci i czworonożnym przyjacielem.

aranżacja wnętrz projektowanie wnętrz projekt mieszkania inspiracje wnętrza trendy we wnętrzach trendy w projektowaniu
Aranżacje wnętrz. Dobrze oświetlone i nowoczesne wnętrze
Fot. Ola Dermont

Zgodnie z założeniami inwestorów, pracownia projektowa MODOSO Interiors stworzyła ponadczasową przestrzeń, oświetloną nowoczesnymi oprawami oświetleniowymi od marki AQForm. Projekt 160-metrowego domu obejmował strefę dzienną, sypialnię z garderobą, dwie łazienki, sypialnie dzieci oraz strefę komunikacyjną. 

Nowoczesność z akcentami drewna

Założeniem inwestorów było stworzenie ponadczasowej przestrzeni, nawiązującej do nowoczesnych ale i ciepłych w odbiorze wnętrz. W pozostałych kwestiach klienci obdarzyli zaufaniem pracownię MODOSO Interiors, która w tym projekcie postanowiła skupić się na naturalnych materiałach bliskich ich sercu – a zatem akcentach drewna.

- Drewno dodaje dużo ciepła wnętrzu oraz dobrze znosi ząb czasu, pokrywając się pięknie patyną. Zaprojektowaliśmy naturalne drewniane podłogi, które dodatkowo zostały zabezpieczone olejem. W projekcie wykorzystaliśmy czarny granit płomieniowany na blatach kuchennych oraz gresy wielkoformatowe – zdradził architekt Przemek Maziarz.

Dobrze oświetlona kuchnia i łazienka

W tym projekcie ważne było doświetlenie wnętrza z uwagi na brak naturalnego światła, działka jest odwrotna (wjazd na posesje jest od południa, a ogród od północy) i główne przeszklenia są od północnego wschodu.

- Postawiliśmy na sporą ilość luster, które odbijają promienie słoneczne, wpadające przez okno w kuchni. Lustra miały za zadanie także optyczne powiększenie przestrzeni kuchennej i sypialnianej. Przy wyborze oświetlenia sztucznego kierowaliśmy się estetyką i możliwością łatwego nakierowywania opraw. Na uwagę zasługuje pionowe ułożenie kinkietu w łazience przy sypialni. Taki układ oprawy daje możliwość dobrego rozproszenia światła i nie powoduje cieni na twarzy podczas makijażu. Z tego względu postawiliśmy na znanego producenta oświetlenia, markę AQForm – dodaje architekt. Wybrane przez architektów oprawy to między innymi THIN TUBE, SQUARES czy kinkiet SET RAW mini, które zostały zaprojektowane w niemal każdej części domu.

Powiększenie przestrzeni – komfort domowników

Misja powiększenia przestrzeni pozostawionej przez inwestora przyświecała architektom na całym etapie projektowania wnętrza.

- Jak zaczęliśmy pracę nad tym projektem ściany działowe już stały. Przestrzeń wejściowa była podzielona na długi, wąski korytarz i małą nieustawną kuchnię. Przez zastosowanie wiatrołapu szklanego, uzyskaliśmy swobodę aranżacji strefy dziennej i powiększyliśmy nieco przestrzeń, co naszym zdaniem było kluczowym aspektem, wpływającym na komfort domowników – powiedział architekt Przemek Maziarz.

Aranżacja wnętrza oparta na kontrastach, z dużym naciskiem na funkcjonalne i eleganckie wnętrze to kolejny przemyślany i z powodzeniem zrealizowany projekt autorstwa pracowni MODOSO Interiors – jednej z najbardziej znanych pracowni projektowanie wnętrz w Polsce. Jej zespół to architekci wnętrz, ludzie o szerokich umiejętnościach i doświadczeniu, którzy zajmują się tworzeniem projektów aranżacji mieszkań, apartamentów, domów oraz loftów.

Skomentuj:

Dobrze oświetlone i nowoczesne wnętrze