Dolina Mokotów - projekt mieszkania w Warszawie
Właściciele tego mieszkania zgłosili się do Studia Rysik na etapie poprawek deweloperskich. Chcieli, by wnętrza zyskały układ funkcjonalny dopasowany do ich stylu życia. Postał projekt, który zdominowały kolory i subtelne łuki, spinające aranżację w jedną całość.

To 64-metrowe mieszkanie znajduje się na warszawskim Mokotowie, w nowoczesnym apartamentowcu. Wnętrze zostało stworzone dla młodego małżeństwa. Składa się z wyrazistej łazienki, charakterystycznego salonu z kuchnią, łagodnej i spokojnej sypialni oraz pokoju stworzonego z myślą o pracy. W mieszkaniu dominuje styl współczesny. Charakteryzuje się on przejrzystością, przestrzennością i minimalizmem (chociaż nie dotyczy to na pewno koloru). Praktyczność wykorzystywanych elementów dodaje wnętrzom charakteru.

Inwestorzy nie bali się kolorów. Namawiali wręcz projektantki do stworzenia każdego pomieszczenia w innych, aczkolwiek pasujących do siebie kolorach. Moodboardy wykonane przez Studio Rysik na etapie doboru kolorystyki były niczym obrazy. W każdym wnętrzu pojawia się inny mocny kolor, ale razem wciąż tworzą harmonijną całość. Zmiany układu funkcjonalnego umożliwiły stworzenie m.in. garderoby, na czym bardzo zależało właścicielom.

Salon to centralne pomieszczenie w mieszkaniu. Połączony z kuchnią tworzy spójną pod względem estetycznym przestrzeń. Wykorzystana kolorystyka to odcienie zieleni i drewno. W strefie wypoczynkowej pojawił się duży narożnik ze specjalnie postarzanej skóry, a w kuchni, na głównej ścianie, marmurowe wykończenie.

W łazience ceglana czerwień ściany w połączeniu z białą zabudową nadają niepowtarzalnego wyglądu. Na życzenie inwestorów w łazience znalazła się duża, wygodna wanna, która dzięki szklanemu parawanowi może pełnić również funkcję kabiny prysznicowej.


W sypialni stworzono przestrzeń z wyjątkowym klimatem - a to za sprawą stonowanych kolorów i naturalnych materiałów. Po dwóch stronach zagłówka zawisły lustra, które dodatkowo odbijają światło z wiszących lamp. Właściciele są alergikami, więc wybór wyposażenia mieszkania był podyktowany wymaganiami, które wiążą się z tymi dolegliwościami.



Dodatki do wnętrza zostały w większości wybrane przez inwestorów. Założeniem były: prosta, klasyka i ponadczasowość. Inwestorzy nie chcieli mieć we wnętrzu rzeczy, które jedynie ładnie wyglądają – postawili głównie na funkcjonalność. Wyjątkiem są tu obrazy, jakby skrojone na miarę.
- Więcej o:
Mieszkanie z duszą – artystyczna wizja w zabytkowej warszawskiej kamienicy
Eklektyczna metamorfoza wnętrz domu - projekt pracowni Hanna Pietras Architects
Nowoczesna aranżacja mieszkania, która zachwyca spójnością - projekt KODO
Wnętrza domu w stylu japandi - projekt Mango Investments
Dla wytchnienia i spokoju - mieszkanie inspirowane naturą
120-metrowe mieszkanie w Warszawie dla rodziny 2+2
Pracownie projektowe: Kamińska Stańczak Design
143-metrowy dom dla rodziny: projekt Pracowni Projektowej Siedem