Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom dla pięcioosobowej rodziny - projekt pracowni MIKOŁAJSKAstudio

mat. prasowe OKK

Inwestorom zależało na stworzeniu nowoczesnych, ale jednocześnie przytulnych wnętrz, z wykorzystaniem naturalnych materiałów, jak drewno i kamień. Kameralna lokalizacja domu znalazła swoje odzwierciedlenie w aranżacji, która stanowi oazę spokoju dla pięcioosobowej rodziny. Duża, otwarta przestrzeń, skosy oraz wielkoformatowe przeszklenia - takie wyzwania stanęły przed autorami projektu.

Układ pomieszczeń w prezentowanym domu został zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać ich funkcjonalny potencjał. Wnętrza są utrzymane w nowoczesnym stylu, jednocześnie komfortowe i przytulne. Wśród zastosowanych materiałów wykończeniowych przede wszystkim dają się zauważyć te pochodzenia naturalnego, czyli drewno i kamień, ponadto projektantki z pracowni MIKOŁAJSKAstudio użyły w projekcie również cegieł i szkła.

Zobacz także: Dom w Rzeszowie: eleganckie wnętrza w jasnej kolorystyce >>

Układ funkcjonalny

Parter domu to nie tylko część dzienna, jak ma to miejsce w typowych domach jednorodzinnych, ale również - częściowo - prywatna. Składają się na nią: sypialnia gospodarzy, wraz z przylegającą do niej łazienką, a także pokoje córek. Strefę dzienną tworzą z kolei: przestronny salon, jadalnia i kuchnia, rozplanowane na otwartej przestrzeni. Ponadto znajdują się tu: część wydzielona w celach stricte relaksacyjnych, pomieszczenie gospodarcze, pralnia oraz dwie łazienki - jedna z prysznicem, a druga z wanną. Poddasze w tym domu jest nietypowe - w dużej mierze tworzy je antresola nad salonem. Na tym samym poziomie zaaranżowano gabinet do pracy, pokój syna oraz łazienkę. Cała przestrzeń w tym domu została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwić domownikom wspólne spędzanie czasu, a kiedy zajdzie taka potrzeba - również odrobinę prywatności. W kuchni projektantki wprowadziły duże, przesuwne drzwi z ornamentowego szkła, dzięki którym można zamknąć tę część strefy dziennej i ukryć roboczy bałagan.

Zobacz także: Dom nad jeziorem - zieleń i elegancja >>

Naturalne materiały wykończeniowe

W wykończeniu wnętrz zastosowano popularne materiały: kamień, cegły i drewno, które doskonale ociepla wnętrza pod względem wizualnym. Zestawiono je z tekstyliami w postaci tapicerek mebli wypoczynkowych, dywanami oraz dużą liczbą poduszek, dopasowanych kolorystycznie do palety, która powtarza się w większości pomieszczeń. Aranżacja wnętrz jest pełna różnorodnych barw, ale wszystkie są stonowane, ponadto zostały zainspirowane naturą, zatem odbiera się je jako przyjemne dla oka. Poszczególne strefy zostały urządzone ciekawie, ale w nieprzytłaczający sposób. W tym projekcie największą uwagę przykuwają detale: pikowana tapicerka hokerów w kuchni, dekoracyjne żłobienia na frontach komody w jadalni czy zestawienie lameli i białych cegieł na ścianie w jednym z pokoi dziecięcych.

Zobacz także: Nowoczesna stodoła – stylowa oaza spokoju dla rodziny >>

Stylowo i komfortowo

Konsekwencja to słowo-klucz w tym projekcie – dzięki niej aranżację domu "czyta się" jako spójną całość. Widać, że poszczególne elementy koncepcji zostały dokładnie przemyślane, również pod kątem stworzenia wzajemnych nawiązań między pomieszczeniami. We wnętrzach powtarzają się kamienne płaszczyzny na ścianach, ciemne drewno, ceglana okładzina, a także barwy inspirowane naturą. Architekci z pracowni MIKOŁAJSKAstudio, z charakterystyczną dla siebie starannością i wyczuciem stylu, połączyli różnorodne materiały, faktury i kolory, co w efekcie dało ciepłą, przytulną aranżację, doskonale odpowiadającą na potrzeby właścicieli i spełniającą ich oczekiwania w kwestii funkcjonalności.

www.mikolajskastudio.pl

Zobacz także: Nowoczesny dom – beton, drewno i wzorzyste akcenty >>

Dom dla pięcioosobowej rodziny - projekt pracowni MIKOŁAJSKAstudio
Dom dla pięcioosobowej rodziny - projekt pracowni MIKOŁAJSKAstudio
mat. prasowe
Dom dla pięcioosobowej rodziny - projekt pracowni MIKOŁAJSKAstudio
Dom dla pięcioosobowej rodziny - projekt pracowni MIKOŁAJSKAstudio
mat. prasowe

Zobacz także:

W klimacie glamour - dom na Dolnym Śląsku >>

Dom doskonały w Zalesiu Górnym >>

Industrialna willa na warszawskiej Saskiej Kępie >>

Dom w Wilanowie - błękitny azyl w mieście >>

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom dla pięcioosobowej rodziny - projekt pracowni MIKOŁAJSKAstudio