Dom wypoczynkowy Japandi Holiday House w Mielnie
Współcześnie luksus definiowany jest przez komfort, który jest najbardziej pożądanym dobrem. Pragniemy doświadczać go na co dzień - przede wszystkim w naszych domach. Arch. Anetta Kazimierska wykorzystała tę zasadę w projektowaniu wnętrz Japandi Holiday House, aby zapewnić użytkownikom maksimum spokoju i relaksu.
Wnętrza w stylu japandi: prostota Skandynawii i minimalizm Japonii
Styl japandi łączy te dwa style wykorzystując to, co najlepsze w obu estetykach. Przejawia się to w jasnych, stonowanych kolorach inspirowanych paletą barw ziemi, naturalnych materiałach oraz ograniczonych do minimum dodatkach, które tworzą atmosferę sprzyjającą relaksowi. Japandi to nie tylko sposób na aranżację wnętrz, lecz również styl życia, gdzie priorytetem są komfort i wewnętrzny spokój. Architektka Anetta Kazimierska, współpracująca z marką Vasco, skupiła się na tym właśnie aspekcie, projektując wnętrza domu wypoczynkowego o nazwie Japandi Holiday House.
To unikalne miejsce na mapie domów letniskowych do wynajęcia. Zlokalizowane w Mielnie, niedaleko plaży, jest pełne spokoju i równowagi, jednocześnie oferując możliwość aktywnego wypoczynku. W jego wnętrzach, łącząc styl japoński ze skandynawskim, stworzono minimalistyczną i przytulną atmosferę, charakteryzującą się prostymi i oszczędnymi formami. Ponadto, znajduje się tu strefa SPA & wellness, podnosząca komfort do jeszcze wyższego poziomu.
Inspiracją była potrzeba stworzenia spokojnej przestrzeni do regeneracji ciała i umysłu, sprzyjającej błogiemu wypoczynkowi. A to wszystko z łatwym dostępem do elementów rekreacyjnych, takich jak spa i strefa relaksu.
Inspiracje z natury na 350 metrach kwadratowych
Tak narodziła się koncepcja aranżacji o łącznej powierzchni 350 metrów kwadratowych, składająca się z dwóch kondygnacji. Na parterze znajduje się otwarta przestrzeń z salonem, kuchnią i jadalnią, strefa relaksu z sauną i jacuzzi oraz pokój rekreacyjny z bilardem i barem. Na przylegającym do salonu i strefy relaksu tarasie zaprojektowano basen oraz miejsce do spotkań na sofach lub przy dużym stole. Na piętrze znajduje się strefa nocna z pięcioma sypialniami, każda z prywatną łazienką, pokój zabaw dla dzieci i pralnia. Korytarz prowadzi na górny taras, gdzie można zrelaksować się opalając w słońcu.
Wnętrza charakteryzują się wykorzystaniem naturalnych surowców w jasnej palecie barw. Główną rolę odgrywa tutaj jasne drewno, typowe dla aranżacji inspirowanych stylem skandynawskim, które pojawia się nie tylko na podłogach i frontach mebli, ale także na fragmentach ścian i belkach stropowych, stanowiąc istotne tło dla starannie dobranych mebli i dodatków. Te, podobnie jak i same meble, nie rzucają się w oczy ani swoim kształtem, ani kolorystyką, tworząc atmosferę harmonii i spokoju. Minimalistyczne wyposażenie pozwala zachować ważny dla kultury japońskiej porządek przestrzeni, podkreślany przez organiczne formy i łagodne kształty, takie jak portale w formie łuków, które otwierają wnętrza na siebie i naturę otaczającą dom.
Projekt aranżacji z nagrodami
Wystrój wnętrz bowiem doskonale wpisuje się w nadmorski krajobraz, tworząc jedną, spójną całość z tym, co na zewnątrz. Nic więc dziwnego, że projekt ten zdobył uznanie nie tylko w Polsce, ale też na międzynarodowej arenie. Potwierdzają to nagrody:
- WINNER 2023 w konkursie LIV HOSPITALITY DESIGN AWARDS w Szwajcarii, w kategorii Interior design Residence,
- HONORABLE MENTION 2023 w konkursie THE ARCHITECTURE MASTERPRIZE w Los Angeles, w kategorii Houses Interior,
- WINNER 2024 w konkursie LUXURY LIFESTYLE AWARDS w New York, w kategorii Apartment Interior Design,
- NOMINACJA do tytułu POLSKIE WNĘTRZE 2023 w konkursie Polska Architektura 2023, w kategorii Wnętrza Prywatne, którego wyniki poznamy już w czerwcu 2024.
- Więcej o:
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie
Dom pokazowy w inwestycji Borowiecka Park - wnętrza projektu Decoroom
Wrocławski apartament pełen stylu i elegancji
Betonowy domek w górach – surowa elegancja w sercu natury
Kompaktowe mieszkanie na warszawskim Grochowie: funkcjonalność i styl w jednym