Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Domy do 100 m kw. - 5 domów parterowych o małej i zgrabnej bryle

AZ

Powszechnie wiadomo, że wiele osób marzy posiadaniu własnego domu. Najczęściej jednak problem w realizacji tego marzenia stanowią wysokie koszty budowy. Jak je ograniczyć? Wystarczy zdecydować się na dom parterowy o powierzchni nie przekraczającej 100 m² oraz prostej bryle. Niniejszy artykuł przedstawia propozycję 5 tego typu projektów oraz korzyści, które wynikają z ich realizacji.

Domy do 100 m2 - 5 domów parterowych o małej i zgrabnej bryle
Domy do 100 m2 - 5 domów parterowych o małej i zgrabnej bryle
Domowe Klimaty

Jak wybrać projekt domu, który będzie tani zarówno w budowie, jak i użytkowaniu?

Wybierając dom, który ma być tani w budowie warto skupić się przede wszystkim na budynkach o prostej bryle, w której nie znajdziemy żadnych wymyślnych elementów. Dzięki temu możliwe będzie wynegocjowanie z fachowcami atrakcyjnych stawek, co będzie wynikało z prostoty i szybkości wykonania usługi. Tani dom to również dom z dwuspadowym dachem. Jest to najprostsza i najszybsza konstrukcja do wykonania, dlatego też jej cena jest stosunkowo niższa niż w przypadku bardziej wymyślnych projektów. Warto również podkreślić, że pokrycie dwuspadowego dachu będzie wymagało mniej materiału, a dokładniej mniej materiału pójdzie na tzw. straty. 

Dokonując wyboru projektu domu, który ma być zarówno tani w budowie, jak i użytkowaniu warto przemyśleć dokładnie kwestię niezbędnej powierzchni użytkowej. Należy dobrać ją w miarę optymalnie, ponieważ zbyt duży dom generuje niepotrzebne koszty utrzymania (np. ogrzewanie), a jego budowa jest proporcjonalnie droższa. Warto pamiętać, że projekty małych domów są w pełni funkcjonalne oraz pozwalają wygodnie i ekonomicznie mieszkać.

Dlaczego warto wybrać dom parterowy?

Szukając projektu domu, który pozwoli komfortowo mieszkać oraz będzie tani w budowie warto przyjrzeć się budynkom parterowym. Jest to rozwiązanie, na które decyduje się obecnie wiele osób mających dość chodzenia po schodach. W przypadku domu parterowego wszystko znajduje się na jednym poziomie i jest w zasięgu ręki. Warto również wspomnieć o oszczędnościach, które występują na etapie budowy. Wybór domu parterowego to oszczędność, która wynika przede wszystkim z braku konieczności wykonania schodów wewnętrznych, możliwości zastosowania drewnianego stropu, czy braku okien dachowych, w związku z czym jego wykonanie jest prostsze i tańsze. 

Przykłady domów parterowych o powierzchni do 100m²

Decydując się na parterówkę warto przejrzeć projekty domów parterowych o powierzchni do 100m². Tej wielkości budynek pozwala komfortowo mieszkać 4, a nawet 5-osobowej rodzinie. Należy jednak zadbać o to, by projekt charakteryzowała funkcjonalność. Przykładem takich rozwiązań mogą być domy realizowane na podstawie następujących projektów:

- Adam - czyli projekt małego domu o powierzchni użytkowej 66,66m². Zawiera przestronny salon z aneksem kuchennym oraz dwie sypialnie. Autem jest również możliwość adaptacji strychu do celów użytkowych lub gospodarczych. Jest to dom, w którym spokojnie może zamieszkać 3 lub 4-osobowa rodzina;

Projekt domu Adam
Projekt domu Adam
Domowe Klimaty

- Beryl - projekt domu o powierzchni użytkowej 69,73m², który wydaje się jednak zdecydowanie przestronniejszy dzięki otwarciu dużej przestronnej części dziennej. Jego zaletą jest również jednostanowiskowy garaż, który zwiększa funkcjonalność budynku;

Projekt domu Beryl
Projekt domu Beryl
Domowe Klimaty

- Mini - czyli projekt domu o powierzchni użytkowej 89,53m², który pozwala wygodnie zamieszkać nawet 4 lub 5-osobowej rodzinie. Znajduje się w nim sporej wielkości salon, który od kuchni oddziela funkcjonalna wyspa. Część użytkową uzupełniają 3 przestronne sypialnie, które zlokalizowane zostały po drugiej stronie domu;

Projekt domu Mini
Projekt domu Mini
Domowe Klimaty

Mors D - zdecydowanie najmniejszy dom o powierzchni użytkowej 54,56m². Jego autem jest fakt, że można go wybudować nawet na bardzo wąskiej działce (minimum 14m szerokości). Znajduje się w nim przeszło dwudziestometrowy salon z aneksem kuchennym oraz dwie przestronne sypialnie;

Projekt domu Mors D
Projekt domu Mors D
Domowe Klimaty

- Karino II - projekt domu, który na tle poprzedników wyróżnia czterospadowy dach. Jest to również dom o największej powierzchni użytkowej spośród wszystkich wymienionych projektów, ponieważ wynosi ona aż 98,09m². Znajduje się w nim duży salon połączony z otwartą kuchnią oraz dwie przestronne sypialnie. Atutem jest również znajdujący sie w bryle budynku garaż na jedno auto. 

Projekt domu Karino II
Projekt domu Karino II
Domowe Klimaty

Czy można wygodnie mieszkać w małym domu?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w małym domu można wygodnie mieszkać. Wynika to z faktu, że w wielu przypadkach to nie metraż jest decydujący, ale ilość osobnych pomieszczeń oraz ich odpowiednie rozmieszczenie. Oczywiście nie oznacza to, że od teraz należy budować wyłącznie małe domy, ale przy wyborze projektu warto dopasować metraż do potrzeb przyszłych mieszkańców. Śmiało można stwierdzić, że w przypadku klasycznej 4-osobowej rodziny w zupełności wystarczy dom o powierzchni użytkowej do 100m². Z pewnością wybór ten zapewni większy komfort niż mieszkanie w bloku, które posiada zazwyczaj powierzchnię 50-60m².  

Budowa domu parterowego może być optymalnym rozwiązaniem dla osób, które chcąc ograniczyć jej koszty oraz wygodnie mieszkać. Dowodem na to są przedstawione wcześniej projekty parterówek, które zapewniają odpowiednią funkcjonalność oraz wystarczającą przestrzeń do życia.

    Więcej o:

Skomentuj:

Domy do 100 m kw. - 5 domów parterowych o małej i zgrabnej bryle