Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czy domki drewniane są opłacalną inwestycją?

artykuł partnera

Domki drewniane są znakomitą alternatywą dla wakacji w hotelu lub pensjonacie. Doskonałym sposobem na inwestycję w wygodę, możliwość swobodnego wypoczynku są domki drewniane na działkę rekreacyjną lub inwestycyjną. Domki drewniane, często wybierane są przez inwestorów prywatnych oraz przez przedsiębiorców, rozwijających turystyczny biznes. Duże zróżnicowanie cenowe rodzi jednak pytanie o różnice, pomiędzy dostępnymi w ofercie wielu firm domkami. Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy, realizującej budowę? Czy cena oraz jakość są zawsze powiązane? Na nurtujące mnie pytania odpowiedział Przemysław Balcewicz, dyrektor firmy Eko Architektura, która od ponad dziesięciu lat zajmuje się kompleksową realizacją budynków drewnianych.

Domki drewniane Eko Architektura
Domki drewniane eko architektura
Masalski

Dzień dobry, panie dyrektorze. Proszę opowiedzieć, czy domki drewniane to trwałe konstrukcje, opłacalne w długotrwałej perspektywie?

Dzień dobry panu, państwu. Domki drewniane produkowane przez Eko Architekturę są tworzone przez naszych specjalistów od projektu, po montaż konstrukcji na działce inwestora. Nasze domki produkujemy w oparciu o najwyższej jakości drewno skandynawskie, charakteryzujące się wolniejszym tempem wzrostu, który przedkłada się na ich większą wytrzymałość. Odporne na zniszczenie przez czynniki atmosferyczne i mechaniczne drewno zapewnia trwałość konstrukcji, która może zostać zbudowana przy użyciu ścian o trzech rodzajach grubości: 34 mm, 44 mm i 58 mm. Dzięki odpowiedniemu wyborowi rodzaju drewna oraz odpowiedniej jego wilgotności, utrzymywanej na poziomie 14-18% domki drewniane są trwałe, niewymagające dodatkowych zabiegów przez lata. Aby zachować właściwości drewna nie należy jednak zapomnieć o kilku czynnościach.

Domki drewniane Eko Architektura
Domek drewniany
Masalski

O czym więc powinniśmy pamiętać, aby zachować drewniany domek w pełni użyteczności przez wiele lat? 

Kluczowe kwestie dotyczą procesu wytwórczego oraz niezbędnych czynności, które należy wykonać po montażu konstrukcji. Nie należy zapominać o prawidłowym użytkowaniu na co dzień. Postaram się zobrazować najważniejsze czynności w kilku odnośnikach:

  • po przygotowaniu elementów konstrukcyjnych w fabryce drewno niezwłocznie musi trafić na plac budowy,
  • budujemy z drewna o odpowiedniej wilgotności,
  • nie prowadzimy prac podczas deszczu i silnego wiatru, aby zachować niezmienne właściwości drewna,
  • wybieramy drewno iglaste: jodłowe i sosnowe,
  • po zakończeniu budowy konieczne jest malowanie i impregnacja,
  • do drewnianych elementów zapewniamy dostęp powietrza, który umożliwia wietrzenie,
  • nie dopuszczamy do powstania kondensatu,
  • w elementach wystających należy zapewnić możliwość odpływu wody. 

Jak długo czeka się na realizację domków drewnianych?

Montaż domku zależny jest od wielu czynników, przede wszystkim należy określić model domku, na który się decydujemy. Jeżeli domek jest wybierany spośród oferty projektów gotowych, z pewnością termin realizacji będzie krótszy niż w przypadku indywidualnego zamówienia. Czas realizacji zależy również od wielkości zamówienia. Jeżeli zamawiamy domek na potrzeby prywatne, zamówienie realizujemy szybciej niż w przypadku współpracy, polegającej na kompleksowym stworzeniu domków drewnianych dla przedsiębiorców. Od momentu uiszczenia zaliczki, na termin wykonania czeka się od 2 do 6 tygodni.

Domki drewniane Eko Architektura
Domek drewniany Micin
Masalski

Czy domki drewniane są inwestycją opłacalną dla zdrowia?

Wyjątkowy mikroklimat, tworzący się w drewnianych domkach jest niewątpliwą zaletą rozwiązania. Doskonałej jakości drewno iglaste zapewnia antystatyczność, co ważne jest dla osób, uczulonych na kurz. Alergicy zdecydowanie dobrze czują się w domkach drewnianych, które utrzymują właściwą wilgotność powietrza. Doskonałe oddziaływanie na drogi oddechowe zapewnia komfort na co dzień. Aby skorzystać z wyjątkowych właściwości domku z drewna iglastego można przemyśleć kwestię domu drewnianego całorocznego, którego koszt jest porównywalny z zakupem mieszkania, a może niższy? Ceny naszych domków zależne są od rodzaju materiałów, wielkości budynku, natomiast zdrowie dzięki mieszkaniu w ekologicznych wnętrzach... zdecydowanie bezcenne. 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Czy domki drewniane są opłacalną inwestycją?