Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Eleganckie zasłony do salonu

Redakcja

Nowoczesne zasłony lub efektowne zasłony w stylu glamour - bez względu na styl aranżacji dekoracyjne tkaniny na oknach zawsze sprawiają, że wnętrze prezentuje się o wiele lepiej. Zasłony tworzą przytulną atmosferę, a niektóre - typu black out - odcinają światło słoneczne. Możesz zdecydować się na zasłony gotowe lub szyte na zamówienie z wysokogatunkowych materiałów. Zobacz, jak eleganckie zasłony prezentują się w aranżacjach.

Eleganckie zasłony do salonu
Eleganckie zasłony do salonu
Dariusz Jarzabek/Shutterstock

Gotowe zasłony do salonu - jaki materiał wybrać? Lekkie zasłony czy ciężkie?

Materiały na zasłony możemy podzielić na lekkie i ciężkie. Te pierwsze będą się łatwiej układały, będą cieńsze oraz lżejsze. To sprawia, że świetnie sprawdzą się jako ozdoba każdego wnętrza, choć raczej możemy zapomnieć o skutecznym izolowaniu od światła i hałasów z ulicy. Takie tkaniny będą idealne do wszystkich jasnych i utrzymanych w lekkiej stylistycznie wnętrz.

Przeciwieństwem będą materiały o grubszym splocie przepuszczające niewielką ilość światła. Zdecydowanie trudniej układają się na oknie, przez co mogą się wydawać mniej estetyczne. Spełnią swoją funkcję jako zasłony, jednak będą wymagać solidnego karnisza, ponieważ waga materiału będzie odpowiednio większa. Oprócz tego takie materiały na zasłony mogą nieco przytłoczyć wnętrze, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór.

Eleganckie zasłony do salonu
Ciężkie zasłony do salonu
CapturePB/Shutterstock

Zasłony do salonu: stylowe materiały we wnętrzach klasycznych

Niestety nie istnieje jedna uniwersalna, najlepsza tkanina na zasłony. Wszystko bowiem zależy od naszych potrzeb i preferencji. Jeśli szukamy czegoś lekkiego i zwiewnego, to warto rozważyć wszelkiego rodzaju tiule, woale, organzy, cienkie lny, tafty, perkale i markizety. Zapewnią one delikatną izolację od światła za oknem i pięknie wkomponują się w jasne i romantyczne wnętrza. W przypadku potrzeby większej izolacji polecamy tafty, żakardy, welwety, aksamity, a także materiały na zasłony typu blackout.

Modne zasłony zaciemniające do salonu

Takie tkaniny oferują całkowitą izolację od światła, co pozwala uzyskać zmrok w sypialni nawet w samo południe. Stwórz własną salę kinową i oglądaj filmy w najlepszych warunkach niezależnie od pory dnia!

Eleganckie zasłony do salonu
Modne zasłony zaciemniające do salonu
Alexandru Nika/Shutterstock

Stylowe zasłony na metry czy gotowe zasłony ze sklepu?

Kupno zasłon na metry daje możliwość wyboru dowolnego materiału oraz uszycia zasłon dokładnie na wymiar okna. Nie można tego samego powiedzieć o gotowych produktach ze sklepu. Zasłony, dostępne w marketach i sklepach sieciowych (również w niejednym sklepie internetowym) są wykonane z najpopularniejszych tkanin dopasowanych do popularnych wymiarów okien.

Jeśli zależy nam na konkretnym materiale, niedostępnym w większości sklepów, lub jeżeli nasza wnęka okienna nie mieści się w typowych wymiarach, warto zdecydować się na zasłony na metry. Dzięki temu idealne dopasujemy wymiar nie tylko względem odległości od podłogi, ale także parapetu w mniejszych pomieszczeniach. Kupno zasłon na metry wcale nie łączy się z dużymi kosztami. Skrócenie i obszycie wybranego materiału często okazuje się nawet bardziej opłacalne.

Eleganckie zasłony do salonu
Sensa Black (SEF)
https://swiat-firan.pl/

Planujesz aranżację salonu? Zasłony są elementem, którego nie może w nim zabraknąć:

Eleganckie zasłony do salonu
Eleganckie zasłony do salonu
Gaf_Lila/Shutterstock

Ekskluzywne zasłony do salonu - inspiracje

Zasłony powinny pasować do stylu aranżacji - jeśli całe wnętrze będzie utrzymane w oszczędnej pod względem dekoracji estetyce, eleganckie zasłony muszą być gładkie i jednolite pod względem koloru. Jeśli planujemy stonować nieco styl glamour, sprawdzą się czarne zasłony. Z drugiej strony w bogato dekorowanym wnętrzu możemy sobie pozwolić na ozdobne zasłony ekskluzywne, które wzorem i kolorami mogą nawiązywać do innych dekoracji umieszczonych w aranżacji.

Eleganckie zasłony do salonu
ZASŁONA WELUROWA PREMIUM POD WYMIAR KOLORY
https://for-home.net/
Eleganckie zasłony do salonu
Zasłona z tkaniny Fragrance Bougainvillea
https://e-tkaniny.pl/
    Więcej o:

Skomentuj:

Eleganckie zasłony do salonu