Elegancko i naturalnie - aranżacja mieszkania w stylu mid century modern
Prezentowane mieszkanie znajduje się na warszawskim Mokotowie. Na powierzchni 82 metrów kwadratowych królują oszczędne formy materiały wykończeniowe wysokiej jakości i modne wyposażenie.
Czym charakteryzuje się styl mid century modern? Estetyka ta nawiązuje do wnętrz z lat 50. i 60. XX wieku, bazuje na klasycznej elegancji, którą łączy z nowoczesnością. To odpowiedni wybór dla wszystkich, którzy lubią piękne i funkcjonalnie urządzone przestrzenie. Właśnie ten styl do swojego mieszkania wybrała para z dwójką dzieci, która projekt aranżacji powierzyła architektom z pracowni Decoroom.
Elegancka strefa reprezentacyjna
Strefa dzienna jest jasna, przestronna i przytulna. We wnętrzach panuje harmonia, a prym wiodą proste linie, eleganckie formy i starannie wybrane elementy wyposażenia. Ściany mają kolor złamanej bieli, która współgra z drewnianą podłogą. To deska Barlinek z kolekcji PURE Classico Line w kolorze Toffee. Ułożona we francuską jodełkę ciekawie koresponduje ze sztukaterią na ścianach. Na tym tle ustawiono narożną sofę marki Nobonobo – Raksa projektu Tomka Rygalika. Część wypoczynkową salonu uzupełniają okrągły stół, krzesa BoConcept i wzorzysty pastelowy dywan.
Na szczególną uwagę zasługuje też szafka pod telewizor. Zaprojektowana i wykonana na potrzeby tego mieszkania przez pracownię Decoroom, swym wzornictwem nawiązuje do klasycznych mebli lat 50.i 60. XX wieku – pokrytych fornirem komód typu jamnik na wysokich nóżkach.
Nad nią na ścianie zawieszono telewizor The Frame marki Samsung. Całość doświetla ikona designu – lampa Vertigo w kształcie kapelusza. We wnętrzu pełno jest aranżacyjnych detali, które zaskakują funkcjonalnością. Na ścianie wisi obraz Zuzanny Żmudzińskiej, który jest w rodzinie od lat i idealnie zharmonizował się z wnętrzem. Nowoczesny regał na książki, schowany w rogu salonu, wraz z dodatkowym oświetleniem pochodzącym ze sklepu Ardant.pl, tworzą idealny kącik do czytania, a grzejnik Vasco Carre, który latem można przysłonić zasłonami, zimą ogrzewa pomieszczenie, dodatkowo pełni też rolę dekoracji.
Funkcjonalny aneks kuchenny
Zabudowa meblowa w kuchni, zaprojektowana i wykonana w autorskiej stolarni Decoroom, uzupełnia aranżację części dziennej mieszkania. Jej górne szafki w kolorze beżu zostały poprowadzone do sufitu, a dzięki gładkim, matowym frontom z pionowym podziałem, subtelnie stapiają się z jasnymi ścianami. Z kolei szafki dolne, wykonane z forniru, z prostymi stalowymi uchwytami, nawiązują do wzornictwa szafki RTV, stanowiąc spójną kontynuację wystroju salonu. Elementem wyróżniającym część kuchenną stają się blat i okładzina ściany pomiędzy szafkami, wykonane ze spieku kwarcowego Cosentino. Jego ciepłą kolorystykę osadzoną w palecie szarości, powtórzono na płytkach podłogowych poprowadzonych wzdłuż kuchennej zabudowy oraz w kolorze oparć oryginalnych krzeseł. Granicę między kuchnią a salonem dodatkowo wyznacza duży stół jadalniany z okrągłym blatem, doskonale wpisując się w klasyczną elegancję mid century.
Komfortowe sypialnie
Równie szykownie i funkcjonalnie została urządzona część prywatna apartamentu - główna sypialnia oraz pokoje dzieci. Ta pierwsza nawiązuje do stylistyki znanej ze strefy dziennej. Otulona w paletę barw ziemi wprowadza uczucie spokoju i zachęca do wypoczynku. W tym pomieszczeniu niepodzielnie króluje tapicerowane łóżko Piano z zagłówkiem w formie poduch od Nobonobo. Kompozycję okrągłych stolików nocnych na długich nóżkach uzupełniają wiszące lampy Abbacus, Aromas del Campo. Znalazło się tu także miejsce na zabudowę garderobianą, która naturalnie przechodzi w miejsce do pracy. Podobnie jak w salonie, subtelną dekorację stanowią tu wyszukane dodatki, oświetlenie oraz dekoracyjny grzejnik Vasco Niva.
Bajkowe i pełne zaskakujących detali są pokoje dziewczynek, które utrzymano w stonowanych, pastelowych barwach. Jest w nich wystarczająco dużo miejsca na zabawę, odrabianie lekcji, czytanie książek oraz odpoczynek, a wysokie zabudowy meblowe ułatwiają przechowywanie. Tu rolę dekoracji pełnią kolorowe tapety z organicznymi wzorami, podobnie jak cały wystrój pokoi, dobrane pod indywidualny gust mieszkanek.
Aranżacja łazienek
Na szczególną uwagę zasługują łazienki, zachwycające prostotą i elegancją, ale też wysokiej jakości wyposażeniem. Mniejsza z nich łączy przygaszoną zieleń (wokół umywalki) z kolorem naturalnego kamienia (w strefie prysznica). Tak różne kolory, pozostające jednak w palecie barw ziemi, podkreślają podział funkcjonalny pomieszczenia. I choć jego wystrój jest bardzo minimalistyczny, nie brak tu wielu designerskich rozwiązań. Pani domu świadomie postawiła na najlepsze marki, jej wybór padł na Geberit. Na pierwszym planie wybija się umywalka Geberit myDay, a prawie niewidoczny grzejnik Vasco Mono Beans wtapia się w zielone tło. W strefie WC znalazły się produkty jednego producenta – stelaż Geberit z przyciskiem Sigma20, do którego dobrano wiszącą miskę WC tej samej marki, model myDay Rimfree z deską sedesową. Całość podkreśla gustowne oświetlenie od Ardant.pl.
Również większa łazienka w formie pokoju kąpielowego powtarza zamiłowanie do prostoty i pięknych rozwiązań, zachowując wciąż minimalistyczną nutę. Jednak tę przestrzeń ubrano w jasne barwy i naturalne materiały. Pojawia się tu drewno, znane już z części dziennej oraz szarość, tym razem w postaci struktury betonu a także blat wykonany z materiałów Cosentino. Szafka pod umywalkę naśladuje meble z kuchni i salonu. Zwieńczyła ją umywalka nablatowa, która subtelnie łączy się z wysoką zabudową, gdzie sprytnie ukryto pralkę i suszarkę. W strefie WC wykorzystano także stelaż Geberit z przyciskiem Sigma20, który uzupełnia miska wisząca Geberit myDay Rimfree z dedykowaną deską. Klimat salonu kąpielowego buduje designerska wanna. Na tle jasnych płytek oraz pełniącego rolę dekoracji grzejnika Vasco Carre, prezentuje się zjawiskowo.
Naturalne kolory, wysokiej klasy materiały i piękny design sprawiają, że apartament jest komfortowy i spełnia oczekiwania jego mieszkańców. Nie ma tu miejsca na przypadek, a wszystko zostało podporządkowane określonej funkcji – ma ułatwiać i uprzyjemniać chwile spędzane z bliskimi. Dlatego to doskonałe miejsce do budowania rodzinnych więzi, spędzania czasu z dziećmi (nawet przygotowując posiłki), ale też sprzyjające relaksowi, zapewniające odpoczynek po długim, ciężkim dniu.
- Więcej o:
Podmiejski dom z wnętrzami projektu STUDIO. ORGANIC
Małe, ale odważne: 37-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli
W domowym zaciszu - aranżacja projektu K + B ARCHITEKCI
Willa w stylu secesyjnym niedaleko Zurychu
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie