Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Flamingo iQ – inteligentna estetyka

sponsorowany

Nowy system kwadratowych rynien od firmy BUDMAT.

Flamingo iQ
Flamingo iQ
Fot. Budmat

Firma Budmat to producent m.in stalowych pokryć dachowych, paneli elewacyjnych, ogrodzeń, nowoczesnych systemów rynnowych z ponad 30-letnim doświadczeniem. Nowością w ofercie jest system stalowych rynien kwadratowych Flamingo iQ , który wzbogacił rodzinę rynien Flamingo. Wyróżnikiem produktu są między innymi ukryte mocowania haka, dające doskonały efekt wizualny w postaci idealnie gładkiej powierzchni rynny.

Zoptymalizowany przekrój - inteligentna estetyka

Stalowe rynny Flamingo iQ to eleganckie wzornictwo oparte na kwadratowym przekroju i modnym antracytowym kolorze. Dzięki ukryciu mocowań producent osiągnął efekt minimalizmu, przez co rynny pasują do większości rodzajów dachów i domów, zarówno tych nowoczesnych, jak też wykonanych w tradycyjnej stylistyce. Najwięcej uwagi przyciągają: gładka i jednolita powierzchnia bez widocznych haków mocujących, złagodzone promienie gięcia oraz podwójna wulstwa skierowana do wewnątrz rynny. Utrzymanie idealnie równej linii rynny bez efektu falowania jest możliwe dzięki wysokiej sztywności Flamingo iQ, będącej wynikiem dopracowanego kształtu i wysokiej jakości materiału użytego do jej wykonania.

Haki ukryte wewnątrz rynny, imponująca efektywność i solidny materiał

Najważniejszą cechą podkreślającą wyjątkowość Flamingo iQ jest zastosowanie rozwiązania pozwalającego ukryć hak mocujący. Przeniesienie podparcia rynny do jej wnętrza sprawiło, że mocowania są niewidoczne z zewnątrz, przez co system wygląda jak coraz bardziej popularne na rynku rozwiązania z maskownicami. Warto podkreślić, że mamy do wyboru dwa warianty haków ukrytych: mocowany do deski czołowej lub do krokwi.

Łącznie do wyboru mamy aż pięć różnych haków, co pozwala dopasować mocowanie do specyfiki każdego dachu. Dla przykładu, krótki hak bednarkowy z wysoką podstawą montażową zapewnia optymalną wentylację pod pasem nadrynnowym, a przy tym pozwala na wykonanie zgrabnej obróbki deski okapowej z użyciem blachy na rąbek stojący, bez ryzyka kolizji z rąbkami obróbki. Warto zauważyć, że haki cechuje ponadnormatywna nośność, przekraczająca wymagane normowo 75 kg obciążenia.

Kolejnym technicznym wyróżnikiem systemu rynnowego Flamingo iQ jest jego zdolność do odbierania wyjątkowo dużej ilości wody w stosunku do rozmiaru rur spustowych. System ten pozwala obsłużyć do 180 m2 dachu na jednym spuście, oczywiście w zależności od jego posadowienia. Wysoka przepustowość systemu to wynik kwadratowego przekroju z delikatnie złagodzonymi promieniami gięcia. Tak zaprojektowana geometria Flamingo iQ przekłada się też na wysoki stopień zabezpieczenia drożności systemu przed ryzykiem osadzania się w narożnikach zanieczyszczeń, a więc liści, pyłu i drobnych gałązek.

Wszystkie innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne i wzornicze, jakie producent zastosował w rynnach Flamingo iQ, współgrają z jakością materiału użytego do ich wytwarzania, którym jest wysokogatunkowa stal GreenCoat RWS PRO ze szwedzkiej huty SSAB. Stal ta, specjalnie zaprojektowana do systemów rynnowych, jest odpowiednio ocynkowana i posiada obustronną powłokę lakierniczą zawierającą ziarna polimeru, co zwiększa odporność powierzchni na zarysowania. Budmat oferuje system rynnowy Flamingo iQ z aż 50-letnią gwarancją, co dla wielu nabywców jest bardzo istotnym czynnikiem przy wyborze docelowego systemu dla ich domu.

 

Flamingo iQ
Flamingo iQ
Fot. Budmat

Bezpieczny i efektywny montaż dzięki współpracy z dekarzami

Flamingo iQ to system zaprojektowany przez ekspertów od innowacji firmy Budmat w ścisłej współpracy z dekarzami, dzięki czemu udało się stworzyć wyrób uniwersalny, estetyczny, ale też łatwy w montażu. Dodatkowym argumentem na korzyść jest zabezpieczenie każdego elementu folią oraz specjalnie zaprojektowanym opakowaniem, przez co podczas transportu nie powinno dojść do żadnych uszkodzeń. Dzięki symetrycznemu przekrojowi orynnowania, poszczególne  elementy można montować dowolną stroną bez konieczności obracania rynny podczas pracy na wysokości. To zwiększa nie tylko bezpieczeństwo ekipy montującej, ale też skraca czas pracy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Flamingo iQ – inteligentna estetyka