Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Garderoba, przedpokój, spiżarnia – jak doświetlić małe pomieszczenia?

mat. prasowe Nowodvorski Lighting

Jesienią, kiedy dzień jest krótszy, we wszystkich domowych zakamarkach robi się jeszcze ciemniej. A przecież właśnie wtedy częściej sięgamy do szaf i schowków, żeby znaleźć w nich czapki, szaliki czy przygotowane na chłodniejsze dni przetwory. Jeśli zamiast kompotu nie chcemy przynieść powideł lub wyjść z domu, zabierając ze sobą dwie różne rękawiczki, powinniśmy zadbać nie tylko o wygodny system przechowywania, ale również o odpowiednie oświetlenie pomieszczeń magazynowych w naszym domu.

Oświetlenie przedpokoju
Oświetlenie przedpokoju
Nowodvorski Lighting

Korytarz to tor przeszkód, w którym potykasz się o rozrzucone buty, a w garderobie nie możesz znaleźć torebki? Te problemy dnia codziennego z łatwością rozwiązałoby właściwe oświetlenie tych pomieszczeń. Tego typu przestrzenie nierzadko pozbawione są dostępu do światła dziennego, ponadto przechowujemy w nich dużą liczbę rzeczy. Dodaj do tego poranny pośpiech i już wiesz, dlaczego poszukiwanie brakującego elementu garderoby często kończy się wyrzuceniem z szafek absolutnie wszystkiego. Panujący w domowych przechowalniach półmrok nie zachęca też do częstych odwiedzin, a tym bardziej porządków. Tymczasem nawet niewielki schowek dzięki odpowiednio dobranym lampom może być jasny i przytulny. Właściwie nakierowane na półki oświetlenie sprawi też, że przestrzenie do przechowywania będą praktyczniejsze, bo łatwiej będzie w nich wszystko odnaleźć i nic nie zginie w półmroku.

Po pierwsze – funkcjonalność 

Wybierając lampy do korytarza, garderoby czy innych, niewielkich pomieszczeń, musimy pamiętać o tym, by były przede wszystkim praktyczne. W spiżarniach, składzikach lub garderobach szafki sięgają nieraz od podłogi aż po sufit. Nierzadko trzymamy tu też większe przedmioty, a wysokość pomieszczeń bywa mocno ograniczona. W takich składzikach żaden centymetr przestrzeni nie może się zmarnować. Najlepiej sprawdzą się tu więc lampy sufitowe zajmujące jak najmniej miejsca, które oświetlą dostęp do najwyżej położonych przestrzeni, bez ryzyka uszkodzenia opraw czy uderzenia o nie głową podczas wspinania się do górnych półek.

Najlepszym rozwiązaniem będą płaskie, niezajmujące dużo przestrzeni, mocowane do sufitu plafony z ledowym źródłem światła. Plafony z kolekcji AGNES od Nowodvorski Lighting mają wysokość jedynie 5 cm. Do wyboru mamy oprawy z mocą aż do 44 W i strumieniem światła do 6000 lm, co zapewnia oświetlenie nawet większych powierzchni. Możemy także sięgnąć po lampy z serii PILLS przypominające pastylki nawleczone na profil aluminiowy. Są równie dekoracyjne jak lampy wiszące, a ich wysokość to tylko 5,5 cm, dzięki czemu drzwiczki szafek mogą się otwierać aż przy samym suficie.

Po drugie – porządek

Jeśli nasza przechowalnia jest mała, wystarczy, że umieścimy w niej jedną, centralną lampę. Jednak i tu warto rozważyć zaaranżowanie dodatkowych punktów świetlnych przed regałami, przez co będą one lepiej oświetlone. W większych pomieszczeniach takie dodatkowe oświetlenie jest już niezbędne – to centralne nie będzie w stanie dotrzeć do najbardziej ukrytych kątów i głębokich szaf. W tej roli idealnie sprawdzi się oświetlenie punktowe, takie jak oprawy FLEA czy POINT TONE marki Nowodvorski Lighting. Ich prosty kształt sprawia, że nie będzie na nich osiadał kurz, a lakierowana stal, z której zostały wykonane, przedłuży ich trwałość i zapewni większą wytrzymałość na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli mamy sufit z zabudową z płyt gipsowych, możemy też sięgnąć po oprawy ukryte GOLF I FOXTROT. Zapewnią one jeszcze większą swobodę wykorzystania pomieszczeń aż do ostatnich milimetrów pod samym sufitem. Oprawy FOXTROT dostępne są w zestawach z wymiennymi kolorowymi nakładkami. Białe z pewnością spodobają się tym, którzy lubią ponadczasowe rozwiązania, miętowe będą odpowiednie dla wielbicieli morskich odcieni, a czerwone lub niebieskie dla chcących wprowadzić do pomieszczeń nieco nowoczesności.

Po trzecie – wygoda

Przy projektowaniu oświetlenia na szczególną uwagę zasługują też rozwiązania oparte o systemy szynoprzewodów. Takie oprawy możemy przesuwać, a dzięki ruchomym oprawom obracać i ukierunkowywać źródło światła tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. W ofercie Nowodvorski Lighting znajdziemy zarówno na-, jak i podtynkowe szynoprzewody z wygodnym system łączeń, jak również przeznaczone do nich oprawy PROFILE STORE PRO LED oraz PROFILE IRIS LED. Ciekawym pomysłem może być też kolekcja EYE SPOT, w której znajdziemy oprawy przeznaczone do szynoprzewodów oraz montowane bezpośrednio do ścian i sufitu, zapewniające większą swobodę aranżacji i łączenia różnych rozwiązań przy zachowaniu jednorodnej stylistyki. Jeśli wygodę stawiamy na pierwszym miejscu, warto rozważyć zastosowanie lamp z czujnikiem ruchu.

Plafony ARENA włączą się, gdy tylko wejdziemy do pomieszczenia. To znaczne ułatwienie – nie musimy po omacku szukać włącznika, co bywa kłopotliwe, zwłaszcza gdy mamy zajęte ręce. Zawsze pamiętaj o stylu. Wygoda, niezawodność i funkcjonalność są oczywiście najważniejsze, ale równie istotny jest design. Oprawy Nowodvorski Lighting, wykonane z dużą dbałością o detale, to rozwiązanie dla prawdziwych estetów. Dostępne są w kolorach białym, czarnym, złotym lub z barwnymi akcentami – w sam raz do bardziej reprezentacyjnych pomieszczeń. Dzięki ciekawemu wzornictwu opraw oświetleniowych przedpokoje, garderoby czy spiżarnie staną się bardziej eleganckie i chętniej będziemy do nich zaglądać.

Oświetlenie garderoby
Oświetlenie garderoby
Nowodvorski Lighting
    Więcej o:

Skomentuj:

Garderoba, przedpokój, spiżarnia – jak doświetlić małe pomieszczenia?