Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Gdzie zastosowanie mają lekkie pokrycia dachowe?

artykuł zewnętrzny

Pokrycia dachowe stanowią zewnętrzną warstwę dachu, która ma istotny wpływ na estetykę budynku. Jednakże, przy wyborze pokrycia dachowego nie można ograniczać się jedynie do kwestii wizualnych. Na co warto zwrócić uwagę?

Gdzie zastosowanie mają lekkie pokrycia dachowe?
Gdzie zastosowanie mają lekkie pokrycia dachowe?
Onduline

Trzeba również uwzględnić parametry wytrzymałościowe i metody montażu, które znacząco się różnią w zależności od rodzaju pokrycia. W związku z tym kluczowe jest dokładne rozważenie, które pokrycie dachowe będzie najlepiej odpowiadać konkretnej sytuacji i potrzebom budowlanym. Poniżej przybliżymy wybrane rodzaje lekkich pokryć dachowych.

Ondulina na dach – co to jest?

Na liście atrakcyjnych opcji na rynku materiałów pokrycia dachowego, szczególnie uwagę przyciąga ondulina dachowa. Jest to coraz bardziej popularne rozwiązanie, cechujące się równowagą między jakością, ekologią oraz ceną. Ondulina wydaje się odpowiedzią na różnorodne potrzeby budownictwa, co przyciąga inwestorów zainteresowanych trwałymi, a jednocześnie ekonomicznymi rozwiązaniami.

Czym konkretnie jest ondulina? Jest to materiał dachowy wykonany z włókien organicznych zatwardzanych za pomocą bitumu, który jest produktem ubocznym rafinacji oleju. Dzięki temu ondulina jest w pełni ekologiczna i stanowi dobry przykład recyklingu w budownictwie. Ponadto pokrycie jest niezwykle odporne na czynniki atmosferyczne, takie jak ekstremalne temperatury czy wilgotność. Nie podlega również procesom korozji i jest odporna na działanie chemikaliów oraz grzybów.

Oprócz wyjątkowej trwałości ondulina dachowa wyróżnia się atrakcyjną ceną, co sprawia, że jest to pokrycie dachowe, które szczególnie warto rozważyć. To właśnie ta przystępność cenowa czyni ondulinę popularnym materiałem w różnych rodzajach budownictwa. Płyta bitumiczna znajdzie zastosowanie na dachach zarówno hal sportowych, domów jednorodzinnych, jak i budynkach użyteczności publicznej, takich jak szpitale, szkoły czy obiekty gospodarcze.

Gonty bitumiczne – czym są?

Gonty dachowe to rodzaj pokrycia dachowego, które składa się z kilku warstw, w tym impregnatów przeciwgrzybiczych oraz syntetycznych żywic. Po odpowiednim utwardzeniu tworzą trwałą i odporną na promieniowanie UV warstwę ochronną. Gonty charakteryzują się dużą elastycznością i wytrzymałością, a ich instalacja nie niesie za sobą ingerencji w istniejącą konstrukcję dachu.

Typową praktyką jest układanie gontów w nakładających się na siebie rzędach, co pozwala na ich zastosowanie zarówno na dachach, jak i ścianach zewnętrznych budynków mieszkalnych czy innych obiektów. Gonty stanowią jedną z opcji w szerokim spektrum dostępnych materiałów do pokrywania dachów, obok dachówek czy gontów drewnianych i bitumicznych.

W kontekście różnorodnych materiałów stosowanych do pokrywania dachów, gonty bitumiczne zdecydowanie dominują. Są cenowo atrakcyjne, łatwe w montażu i wymagają minimalnej konserwacji.

Wybierz lekkie pokrycie dachowe

Pokrycie dachowe ma chronić wnętrze obiektu przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Jednocześnie wierzchnia warstwa powinna być wytrzymała i odporna na zmienną pogodę, a przy tym dobrze wyglądać przez długie lata. Jeśli szukasz lekkiego pokrycia, które sprosta tym oczekiwaniom, to warto przyjrzeć się ondulinie dachowej.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Gdzie zastosowanie mają lekkie pokrycia dachowe?