Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Grupa VELUX prawie całkowicie usuwa tworzywa sztuczne z opakowań okien dachowych

MP

Grupa VELUX ogłosiła, że 90%1 opakowań okien dachowych produkowane jest bez dodatku tworzyw sztucznych i wykonane z jednorodnego materiału opartego na papierze. Nowe opakowania oparte na papierze są stosowane we wszystkich najpopularniejszych oknach dachowych VELUX. Pozwoli to oszczędzić do 900 ton plastiku rocznie i ułatwi klientom utylizację odpadów opakowaniowych.

Zero plastiku
Zero plastiku
Fot. Velux

Na całym świecie co roku produkuje się 300 milionów ton odpadów plastikowych, a badacze szacują, że 60% tworzyw sztucznych wyprodukowanych od 1950 roku trafiło do śmieci lub do środowiska naturalnego.2 Dowiedziono, że jeżeli tworzywa sztuczne jednorazowego użytku trafią do nieodpowiednich miejsc, wywierają negatywny wpływ na różnorodność biologiczną oraz środowisko naturalne.3 Teraz opakowania okien dachowych VELUX zamiast plastiku będą zawierały tekturę posiadającą certyfikat Forest Stewardship Council (FSC).

Po wyeliminowaniu z opakowań komponentów ze styropianu klienci VELUX nie będą musieli marnować czasu na segregowanie i sortowanie odpadów, co sprawi, że utylizacja tych opakowań będzie tańsza i bardziej wydajna.

Zero plastiku w opakowaniach VELUX
Zero plastiku w opakowaniach VELUX
Fot. Velux

Dzięki tej zmianie ślad węglowy generowany przez opakowania okien dachowych Grupy VELUX obniżył się o 13%, co jest kluczowe dla realizacji celu Strategii Zrównoważonego Rozwoju, czyli stosowania do roku 2030 opakowań wykonanych z jednorodnego materiału pozbawionego całkowicie elementów z tworzyw sztucznych i nadającego się w 100% do recyklingu.

To również pierwszy krok na drodze do zdecydowanego przekształcenia sposobu prowadzenia działalności przez Grupę VELUX, w tym wprowadzanych na rynek produktów i rozwiązań, zgodnie ze równoważonym rozwojem.

W firmie VELUX robimy, co w naszej mocy, aby nasza wspólna przyszłość była bardziej zrównoważona, stawiając w centrum decyzji związanych z produktami dobro naszej planety i środowiska naturalnego. Opakowanie to istotny element naszych produktów, musi więc być jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Jesteśmy dumni z tego, że znacznie zredukowaliśmy ilość tworzyw sztucznych używanych do pakowania i zabezpieczania naszych okien dachowych. To ważny krok na drodze do osiągnięcia celu w zakresie zrównoważonego rozwoju, który nazywamy bardziej ekologicznym opakowaniem. 

Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska

Strategia Zrównoważonego Rozwoju Grupy VELUX, wprowadzona w życie w 2020 roku, to przewidziany na 10 lat proces transformacji, w ramach którego VELUX podejmuje pionierskie działania na rzecz klimatu i ochrony środowiska, aby osiągnąć neutralność emisyjną. W tym celu tworzy innowacyjne ekologiczne produkty i prowadzi działalność gospodarczą w sposób odpowiedzialny.

Więcej informacji na temat Strategii Zrównoważonego Rozwoju VELUX 2030 można znaleźć na stronie: Strategia Zrównoważonego Rozwoju 2030 - Dożywotnia Neutralność Węglowa (velux.pl)

    Więcej o:

Skomentuj:

Grupa VELUX prawie całkowicie usuwa tworzywa sztuczne z opakowań okien dachowych