Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Grupa VELUX zawiesza działalność w Rosji i na Białorusi

MP

W dniu 28 lutego Grupa VELUX zawiesiła wszystkie swoje operacje w Rosji i na Białorusi. Zawieszenie nastąpiło cztery dni po wstrzymaniu wszystkich działań VELUX na Ukrainie.

Siedziba Velux
Siedziba Velux
Fot. Velux

Wszystkie operacje VELUX w Rosji i na Białorusi zostają zawieszone do odwołania. Obejmuje to przyjmowanie, dostarczanie i obsługę zamówień. Systemy informatyczne zostały zamknięte, wszystkie transakcje finansowe pomiędzy VELUX, a tymi krajami zostały zawieszone, a wszyscy pracownicy zostali odesłani do domów. 

Zdecydowaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem dla naszej firmy będzie zawieszenie do odwołania działalności w Rosji i na Białorusi. Uważamy, że ze względu na obecną sytuację nie możemy i nie powinniśmy kontynuować tam naszej działalności. Ubolewamy nad ogromnym wpływem, jaki ta decyzja ma na naszych lojalnych i oddanych pracowników na tych rynkach.

David Briggs, Prezes Grupy VELUX.

Wstrzymanie wszystkich działań na Ukrainie

W związku z poważną sytuacją na Ukrainie, 24 lutego wstrzymano wszystkie działania w ukraińskiej spółce handlowej, a wszyscy pracownicy zostali poproszeni o pozostanie w domach.

Jest to naprawdę smutna i bardzo niefortunna sytuacja i martwimy się o naszych kolegów i partnerów biznesowych na Ukrainie. Jesteśmy w stałym kontakcie z nimi i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ich wesprzeć.

David Briggs

W spółkach VELUX w Polsce pracuje około 100 Ukraińców, większość w namysłowskiej fabryce. Kierownictwo firmy działa i deklaruje, że robi wszystko co jest w jego mocy, aby im pomóc, głównie w sprowadzeniu rodzin pracowników do Polski. Stale monitorowane są też ich aktualne potrzeby. Nikt nie pozostanie bez wsparcia. Ponadto pracownicy VELUX zaangażowali się w wiele akcji pomocowych, na przykład gnieźnieńskie fabryki organizują zbiórkę darów dla mieszkańców ukraińskich miejscowości we współpracy z miastem Gniezno.

Velux
Velux
Fot. Velux

Grupa VELUX jest własnością VKR Holding A/S. VKR Holding A/S jest również właścicielem firmy DOVISTA, która nie prowadzi działalności w tych trzech krajach. Więcej informacji o Grupie VELUX można znaleźć na stronie www.velux.com oraz www.velux.pl

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Grupa VELUX zawiesza działalność w Rosji i na Białorusi