Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak sprawić, że gotowanie będzie łatwe, szybkie i przyjemne?

Tekst: Edyta Jabłońska

Już nikt nie wierzy w skrzaty, które pomagają nam w kuchni, za to zamiast nich mamy nowinki techniczne, które sprawiają, że przygotowanie posiłków jest łatwe, szybkie i przyjemne.

Projektując zabudowę, zadbaj o każdy szczegół, np. o to, by również dzieciom wygodnie było pracować w kuchni. Pomoże w tym wysuwany podest Space Step.
Projektując zabudowę, zadbaj o każdy szczegół, np. o to, by również dzieciom wygodnie było pracować w kuchni. Pomoże w tym wysuwany podest Space Step.
Blum

W każdym aspekcie dotyczącym gotowania – czy są to meble kuchenne, mały i duży sprzęt AGD, czy akcesoria i naczynia – znajdziemy innowacje, które pomagają w przyrządzaniu posiłków. Nieważne, czy lubisz gotowanie, czy męczy cię ta czynność, zobacz, jak możesz ułatwić sobie pracę.

Dobra organizacja

Zanim zaczniesz myśleć o tym, jakie sprzęty kupić, zaplanuj kuchenną przestrzeń. Dostosuj ją do potrzeb swojej rodziny – jeśli gotujecie w kilka osób jednocześnie, zarówno blat, jak i przestrzeń pomiędzy szafkami powinna być odpowiednio większa. Będziesz też potrzebować dużo miejsca na przechowywanie produktów, naczyń i akcesoriów kuchennych.

Zabudowę zaplanuj tak, by nie tylko pomieściła całe wyposażenie, ale też była funkcjonalna. W tym przypadku sprawdzi się zabudowa słupkowa (wysokie szafki aż do sufitu) wyposażona w system cargo. Aby ułatwić sobie sięganie do najwyższych półek, możesz zamontować pod nimi wysuwany podest. Jeśli masz mało miejsca, postaraj się wykorzystać każdą wolną przestrzeń na szafki – nawet niewielką szczelinę można zabudować. Nie zapomnij też o wygodnych, niezawodnych prowadnicach, okuciach i zawiasach – zazwyczaj nie przywiązuje się do tego wagi, ale jeśli szafki będą się trudno otwierały, szybko możesz się zniechęcić do gotowania. Najłatwiej sprawdzisz je w studiach kuchennych. Warto wybrać się do kilku z nich i wypróbować produkty różnych producentów.

W uporządkowanej przestrzeni łatwiej się pracuje, dlatego staraj się, by każdy przedmiot miał swoje miejsce. Ułatwią to organizery do szuflad lub relingi i wieszaki ścienne.

Zdrowe śniadanie

Większość z nas posiada podstawowy, mały sprzęt AGD, dzięki któremu zagotuje wodę, przygotuje tosty czy zaparzy kawę. Warto jednak wnikliwiej przyjrzeć się ofercie producentów, którzy poprawiają funkcjonalność znanego nam sprzętu i proponują nowe urządzenia, które pomagają, w często trudnych, czynnościach kulinarnych. Np. urządzenie do gotowania jajek zawsze przyrządzi je tak, jak lubisz – na miękko lub twardo, naleśnikarka, dzięki nieprzywieralnej powłoce usmaży idealne naleśniki, a szynkowar pomoże w przyrządzeniu zdrowej wędliny.

Łatwy obiad

Jednym z największych pomocników w nowoczesnej kuchni jest robot gotujący. Łączy w sobie wiele funkcji, m.in. gotowanie w różnych temperaturach lub na parze, smażenie, mieszanie, rozdrabnianie. Zastąpi więc nie tylko pracę ludzkich rąk, ale również wiele innych urządzeń. Oczywiście producenci mają do zaoferowania też urządzenia wyspecjalizowane, np. do przyrządzania zup, gotowania na parze czy smażenia frytek. Zwolenników tradycyjnego gotowania również nie pozostawiono bez pomocy – mają do wyboru wiele naczyń ułatwiających tę czynność, np. garnki z nieprzywieralną powłoką lub dozownikiem oleju.

Pyszny deser

W przygotowaniu idealnego ciasta na drożdżówkę, biszkopt lub bezę pomogą roboty planetarne, coraz chętniej wybierane zamiast tradycyjnych mikserów. Mają silniki o dużej mocy, radzące sobie z każdym ciastem oraz bogate wyposażenie, np. tarki do przygotowania sałatek, placków ziemniaczanych lub frytek. Niektóre modele posiadają maszynkę do mielenia mięsa albo blender kielichowy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak sprawić, że gotowanie będzie łatwe, szybkie i przyjemne?