Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wybrać listwy przypodłogowe?

Artykuł sponsorowany

Listwy przypodłogowe nie tylko podkreślają charakter wnętrza, lecz także ukrywają jego niedoskonałości. Estetyczne i funkcjonalne cokoły pozwalają zatuszować mało eleganckie detale, a jednocześnie łączą w sobie najlepsze cechy designu ze współczesnymi potrzebami - są trwałe i odporne na wilgoć. Listwy świetnie nadają się zarówno do wnętrz utrzymanych w tradycyjnej stylistyce, jak i nowoczesnych pomieszczeń. Jak perfekcyjnie dopasować je do pomieszczenia? Co wziąć pod uwagę, wybierając listwy do konkretnego pomieszczenia?

Listwy przypodłogowe
Listwy przypodłogowe
Tapety sklep

Charakter wnętrza

W aranżacji wnętrz listwy podłogowe mają ogromne znaczenie – dobrze dobrane, tworzą harmonijną całość, a ich brak lub niewłaściwe dopasowanie od razu rzucają się w oczy. Listwy przypodłogowe, np. marki NMC Noel & Marquet (https://www.tapety-sklep.com/pl/c/Listwy-podlogowe/2696), nadają wnętrzu ostateczny charakter. Eleganckie cokoły stanowią subtelne tło dla innych elementów wnętrza, np. mebli czy dekoracji. W nowoczesnych wnętrzach o prostych liniach warto postawić na minimalistyczne listwy, które będą harmonijnie dopasowywały się do całości. Jeśli nie mają zdominować niewielkiego metrażu, warto postawić na niższe, smukłe cokoły, które optycznie go powiększą. W pomieszczeniach eklektycznych, boho lub glamour można pokusić się o listwy bogato wykończone, które same w sobie będą stanowiły ozdobę.

Idealne dopasowanie

Różnorodność wykończeń listew podłogowych pozwala na dopasowanie ich do stylistyki wnętrza. Spójność uzyskamy w różny sposób. Możemy wziąć pod uwagę kolor ścian i podłogi. Jeśli kolor cokołów dopasujemy do barwy ściany, optyczne sprawimy, że pomieszczenie stanie się wyższe. Możemy również dopasować listwy do podłogi - przy ciemnej posadzce lepiej zamontować niskie cokoły, natomiast przy jasnej - nieco wyższe. Innym sposobem dopasowania jest zwrócenie uwagi na spójność stylistyczną i kolorystyczną między listwą a meblami. Możemy również zamontować listwy, które będą pasowały do ościeżnic.

Spójna całość - kontrast czy dopasowanie?

Trendy w aranżacji wnętrz często się zmieniają, ale listwy przypodłogowe, zwłaszcza przyciągające wzrok listwy podłogowe NMC, pozostają zawsze modne. Jest to bowiem ponadczasowy, praktyczny i estetyczny sposób na połączenie ściany z podłogą. Bogaty wachlarz produktów NMC pozwala dobrać listwy do każdego wystroju wnętrza. Mogą stanowić zarówno dyskretny akcent, jak i wyrazisty dekor w pomieszczeniu. Wybierz zatem spójność elementów, która pozwoli uzyskać prawdziwą harmonię lub kontrasty, które ożywią monotonne pomieszczenie. Jeśli bowiem uzupełnisz pomieszczenie listwami bogato zdobionymi lub pomalowanymi farbą w żywym kolorze, efektownie zaznaczą się one na tle stonowanej aranżacji.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wybrać listwy przypodłogowe?