Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaki grzejnik elektryczny zużywa najmniej prądu?

AZ/materiał reklamowy

Sezon zimowy w tym roku należał do wyjątkowo chłodnych i wietrznych. Wielu z nas zdecydowało się więc na dogrzewanie mieszkania dodatkowymi źródłami ciepła jak m.in. grzejnikami elektrycznymi. Do tego przy obecnym wzroście cen prądu, grzejniki elektryczne, które są energooszczędne i funkcjonalne mogły skutecznie i efektywnie pomóc w obniżeniu rachunków domowych. Było to też dobre rozwiązanie szczególnie dla osób mieszkających w tzw. starszym budownictwie z przestarzałą technologią lub niedocieplonych budynkach. Jaki grzejnik elektryczny zużywa najmniej prądu?

Jaki grzejnik elektryczny zużywa najmniej prądu?
Jaki grzejnik elektryczny zużywa najmniej prądu?
Voltpolska

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów grzejników elektrycznych, różniących się mocą, sposobem ogrzewania, designem. Są to m.in. grzejniki konwektorowe, olejowe, halogenowe. Głównym parametrem wpływającym na energooszczędność grzejnika jest jego moc. Im wyższa moc, tym urządzenie szybciej jest gotowe do pracy i może ogrzać większe pomieszczenie. Aby dobrać najbardziej energooszczędny grzejnik z dużą mocą, należy wziąć pod uwagę kilka elementów:

  1. Odpowiednia kubatura pomieszczenia (inna będzie moc w przypadku ogrzewania jednego pomieszczenia, inna, gdy chcemy ogrzać kilka np. kilka pokojów. Wówczas trzeba jeszcze sprawdzić m.in. grubość ścian, liczbę okien).
  2. Budowa i funkcje grzejnika:
  • Grzejniki elektryczne energooszczędne marki VOLT Polska (seria TERMOGLASS) należą do grzejników konwektorowych, czyli takich, które od razu po uruchomieniu nagrzewają przestrzeń. Podnoszą temperaturę dzięki ogrzewaniu powietrza, które przepływa wokół znajdujących się wewnątrz obudowy grzałek. Posiadają również wbudowany aluminiowy element grzejny w kształcie litery X. Jest to nowoczesne rozwiązanie pozwalające osiągnąć lepsze parametry grzejne niż typowe grzejniki z grzałką grzebieniową.
  • Grzejniki elektryczne marki VOLT Polska pracują w tzw. trybie ECO, który pozwala maksymalnie wykorzystać energię i obniżyć koszty. W tym trybie grzejnik pracuje z połową swojej mocy maksymalnej. Jeżeli całkowita moc grzejnika wynosi 1600W, w trybie ECO moc grzejnika wyniesie 800W.

Jaka moc grzejnika elektrycznego?

Jeśli chcemy dobrać optymalną moc grzejnika elektrycznego do ogrzania określonej powierzchni, warto skorzystać z prostego i praktycznego wzoru:

PG (Powierzchnia grzewcza) x P (powierzchnia pomieszczenia) = Moc grzejnika

Przykładowo:

Przyjmijmy, że zapotrzebowanie grzewcze na każdy metr kwadratowy pomieszczenia o wysokości 2,8 metra wynosi 85W (m.in. w nowych, lepiej ocieplonych budynkach). My potrzebujemy ogrzać średniej wielkości salon o powierzchni 20 metrów kwadratowych. Mnożymy zapotrzebowanie grzewcze (85W) i powierzchnię pomieszczenia:

85Wx20m = 1700W

Zatem, w naszym salonie idealnie sprawdzi się grzejnik o mocy 1700W.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jaki grzejnik elektryczny zużywa najmniej prądu?