Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaki zlewozmywak pasuje do twojego wnętrza i stylu życia?

mat. prasowe

Zlewozmywak wyposażony w inteligentne dodatki ułatwia proces przygotowywania składników do gotowania oraz wspomaga utrzymanie porządku w kuchni. Ponadto, w połączeniu z odpowiednią baterią, dodaje kuchni estetycznego wyglądu.

Jaki zlewozmywak pasuje do twojego wnętrza i stylu życia?
Zlewozmywak Sirus S2D 611-78 z materiału Tectonite
Franke

Czy zdajecie sobie sprawę, że zlewozmywak bierze udział w aż 60 proc. wszystkich obowiązków kuchennych? Dlatego ważne jest odpowiednie dobranie modelu do waszej kuchni. Jak to osiągnąć? Wystarczy postawić na renomowanego producenta - i wykonać pięć prostych kroków.

Wybieramy zlewozmywak - określamy potrzeby

Przemyśl, w jaki sposób obecnie wykorzystujesz zlew w kuchni. Rozważ, jakie udogodnienia mogłyby poprawić nie tylko pracę w kuchni, lecz także w całym domu. Jeżeli często gotujesz i używasz dużych garnków, może być konieczne wybranie zlewozmywaka z jedną obszerną, szeroką i głęboką komorą. Taki model zlewozmywaka może również być praktyczną alternatywą dla wielofunkcyjnej miednicy w wielu sytuacjach. Z drugiej strony, jeśli często myjesz naczynia ręcznie (np. ze względu na delikatną ceramikę), rozważ wybór wersji z dwiema komorami – jedną do mycia, a drugą do płukania lub suszenia naczyń.

zlewozmywak
Stalowa komora Mythos MYX 110-50
Franke

Wybieramy zlewozmywak - jaki materiał?

Materiał ma wpływ na wygląd, trwałość i łatwość czyszczenia zlewozmywaka. Franke oferuje granitowe modele Fragranite, składające się w 80 proc. z kwarcu, jednego z najtwardszych materiałów na Ziemi, oraz w 20 proc. ze spoiwa akrylowego, które jest używane również w medycynie ze względu na swoją obojętność chemiczną. Dodatkowo, modele te mogą być wyposażone w technologię Sanitized®, która hamuje rozwój drobnoustrojów i ułatwia utrzymanie higienicznej czystości. Zlewy granitowe są dostępne w różnych kolorach i wariantach, a najbardziej popularne i wygodne to modele podwieszane pod blat.

Zlewy syntetyczne wytwarzane są z żywicy wzmocnionej włóknem szklanym, a w przypadku Franke używana jest Tectonite®. Odporność na zarysowania, uderzenia i wysoką temperaturę gwarantuje specjalna powłoka PiMC, która została opatentowana. Modele tego typu mogą zaciekawić osoby szukające ekonomicznych rozwiązań do swoich kuchni, umożliwiając jednocześnie wybór w szerokim wachlarzu kolorów.

Zlewozmywaki ze stali charakteryzują się z kolei wysokiej jakości stalą szlachetną, odporną na codzienne użytkowanie nawet przez wiele lat. Takie modele są dostępne w różnych wariantach, umożliwiając łatwe dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz budżetu. Producent wprowadził stalowe komory podwieszane pod blatem, które są niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu.

zlewozmywak
Zlewozmywak Orion z Tectonite OID 651-100
Franke

Wybieramy zlewozmywak - jaki rozmiar?

Rozmiar zlewozmywaka powinien być dostosowany do wymagań użytkownika, niezależnie od wielkości kuchni. W kawalerce warto rozważyć większy model, odpowiedni do różnorodnych zadań. W mniejszych kuchniach lepszym wyborem będzie zlew jednokomorowy. Natomiast do większego mieszkania zaleca się zlew dwukomorowy z ociekaczem lub jedną dużą komorą o rozmiarze np. 72 cm. Coraz częściej na wyspach kuchennych pojawia się także drugi, mniejszy zlew do mycia rąk. Architekci sugerują raczej modele prostokątne niż okrągłe, ze względu na ich mniejszą pojemność. Należy pamiętać, że szerokość zlewozmywaka zawsze powinna być dostosowana do szerokości szafki, jednak przy wyspie kuchennej mamy większą dowolność.

zlewozmywak
Zlewozmywak granitowy Kanon KNG 110-52
Franke

Wybieramy zlewozmywak - sposób montażu, styl i kolor

Zlewozmywaki mogą być instalowane na szafce, osadzane w blacie z odpowiednim otworem lub podwieszone pod blatem. Ostatnia opcja gwarantuje niezwykle estetyczny, minimalistyczny efekt oraz ułatwia utrzymanie blatu w czystości. Warto jednak upewnić się, jaki rodzaj montażu jest możliwy dla konkretnego typu blatu i ściśle przestrzegać instrukcji montażu. Pozostałe aspekty, takie jak dobór stylu, koloru i wykończenia powierzchni, stanowią już czystą przyjemność estetycznego wyboru.

zlewozmywak
Zlewozmywak Maris MRG 110-62
Franke

Wybieramy zlewozmywak - innowacyjne akcesoria

Przy zlewozmywaku możemy mieć różne dodatki, takie jak przycisk automatycznego korka, dozownik płynu do mycia naczyń, wkładki odpływowe, deski do krojenia i specjalne pojemniki z niezbędnymi w tym miejscu akcesoriami. Warto zapoznać się z szerokim wyborem tych dodatkowych elementów dostępnych w ofercie producenta przed zakupem zlewozmywaka.

zlewozmywak
Zlewozmywak granitowy Fresno FSG 611-88
Franke
Stalowy zlewozmywak Box BXX 210-110-54
Stalowy zlewozmywak Box BXX 210-110-54
Franke
Zestaw akcesoriów ALL-IN do zlewozmywaka
Zestaw akcesoriów ALL-IN do zlewozmywaka
Franke
    Więcej o:

Skomentuj:

Jaki zlewozmywak pasuje do twojego wnętrza i stylu życia?