Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jakie kino domowe wybrać? Sprawdź ofertę na Black Friday

Artykuł sponsorowany

Kinem domowym nazywamy zestaw urządzeń audio i wideo, które pozwalają w warunkach domowych symulować wrażenia dźwiękowe zbliżone do tych, jakich doświadczamy w kinie. Aby uzyskać efekt dźwięku przestrzennego, musisz wybrać dobrej jakości sprzęt. Jakie kino domowe najlepiej sprawdzi się w Twoim domu?

Jakie kino domowe wybrać? Sprawdź ofertę na Black Friday
Jakie kino domowe wybrać? Sprawdź ofertę na Black Friday
Neonet

Choć współczesne telewizory mają wbudowane bardzo dobre głośniki, to jednak dużo lepszą jakość dźwięku otrzymasz, jeśli podepniesz zewnętrzny system audio do telewizora. Kino domowe powinno też wyróżniać się doskonałym obrazem o wysokiej rozdzielczości. Jeśli nie chcesz przepłacić, sprawdź, ile kosztują telewizory na Black Friday. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę przy wyborze kina domowego?

Jakie elementy wchodzą w skład kina domowego?

Zakup kina domowego to inwestycja na lata. Dlatego taka decyzja powinna być dobrze przemyślana. Zarówno telewizor, jak i zestaw głośników muszą być dobrane do kształtu i wielkości pomieszczenia. Rozmieszczenie głośników nie może być przypadkowe. W ofercie renomowanych producentów znajdziesz różne zestawy przeznaczone do montażu na podłodze lub pod sufitem. Dodatkowo to ważne, aby telewizor znajdował się na optymalnej dla użytkowników wysokości.

Telewizor

Kino domowe najczęściej znajduje się w salonie. Jednym z najważniejszych elementów zestawu będzie telewizor lub projektor, na którym wygodnie wyświetlisz ulubione filmy. Dobrym wyborem będą na przykład telewizory z 4K HDR, modele wykonane w technologii OLED, QLED lub Mini LED. Im wyższa jakość obrazu, tym większy będzie komfort użytkowników.

Źródło odtwarzania i amplituner

Kolejnym ważnym elementem jest źródło odtwarzania. Kina domowe zwykle bazują na odtwarzaczach Blu-ray i odtwarzaczach multimedialnych 4K. Filmy można też odtwarzać bezpośrednio z serwisów VOD, jednak wówczas jakość brzmienia może nie być tak samo dobra. Kino domowe musi być też wyposażone w amplituner, który odbiera, interpretuje i przetwarza sygnał audio. Specjaliści zalecają, aby do obsługi kina domowego wybrać amplituner z co najmniej pięcioma kanałami. 

Głośniki

Liczba głośników, ich wielkość i moc powinny być uzależnione od wielkości pomieszczenia, w którym chcesz umieścić kino domowe. Najbardziej podstawowy zestaw kolumn głośnikowych składa się z 5 elementów: głośnika centralnego, głośnika prawego i lewego oraz dwóch głośników tylnych. Przy wyborze głośników warto zwrócić uwagę na ich parametry techniczne i obudowę. Modele z drewnianą obudową pozwalają uzyskać lepsze brzmienie, a przy tym doskonale prezentują się w modnych wnętrzach.

Jaki zestaw kina domowego wybrać? Sprawdź dostępne rodzaje

Kina domowe różnią się między sobą przede wszystkim liczbą elementów, które są niezbędne, aby uzyskać doskonały obraz i dźwięk. W ofercie znanych producentów znajdziesz zestawy jedno, dwu i wieloelementowe.

Najprostszym rozwiązaniem, jakie możesz wybrać, są soundbary na Black Friday w formie pojedynczej belki. Taki zestaw świetnie sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach. Belka ma wbudowane głośniki skierowane w różnych kierunkach, które zapewniają dźwięk przestrzenny. Urządzenie możesz rozbudować poprzez podłączenie do niego odtwarzacza DVD, odbiornika radiowego lub odtwarzacza Blu-ray.

Nowoczesne soundbary są też dostępne w wersji z subwooferem. Jest to dodatkowy głośnik, który służy do odtwarzania dźwięków o bardzo małych częstotliwościach. Do takiego zestawu możesz też wygodnie dołączyć głośniki bezprzewodowe. Umiejętne rozstawienie głośników zapewni Ci wysoką jakość dźwięków i sprawi, że poczujesz prawdziwą magię kina.

Najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest wieloelementowy zestaw kina domowego, który może składać się z:

  • głośnika centralnego,
  • głośników przednich,
  • kolumn głośnikowych surround,
  • zestawu z amplitunerem,
  • zestawu dzielonego z procesorem i wielokanałową końcówkę mocy,
  • zestaw bez jednostki sterującej, wyposażonego w głośniki aktywne, które komunikują się ze sobą i dekodują dźwięki wielokanałowe.

Jaką konsolę wybrać? Poradnik przed Black Friday.

Ile kosztuje dobre kino domowe?

Kino domowe to świetny sposób na zapewnienie rozrywki całej rodzinie. Warto się na nie zdecydować, jeśli domownicy lubią oglądać filmy i grać w gry komputerowe z rozbudowaną fabułą. Zakup dobrego kina domowego to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Ostateczna cena będzie uzależniona od liczby i jakości poszczególnych elementów.

Jeśli chcesz zamówić telewizor, soundbary i inne urządzenia w dobrej cenie, sprawdź ofertę na Black Friday. W Neonet będziesz mógł skorzystać z licznych promocji, dzięki którym zrobisz wyjątkowo udane zakupy. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zaopatrzyć się w nowoczesne kino domowe, które zapewni Ci rozrywkę na najwyższym możliwym poziomie.

Kino domowe to świetna opcja dla zagorzałych kinomaniaków. W sklepie Neonet znajdziesz wiele rozwiązań, dzięki którym bez problemu wyposażysz każde pomieszczenie w najnowszy sprzęt do odtwarzania dźwięków i obrazów. W Black Friday czeka na Ciebie wiele atrakcyjnych promocji. Nie pozwól, aby ominęła Cię taka okazja!

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Jakie kino domowe wybrać? Sprawdź ofertę na Black Friday