Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jakie są korzyści z posiadania inteligentnego domu?

Artykuł zewnętrzny

Inteligentne domy wciąż zyskują na popularności, ponieważ dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii użytkownik może w prosty i wygodny sposób zarządzać wszystkimi instalacjami znajdującymi się w takiej nieruchomości. Umożliwi mu to rozbudowany system czujników i detektorów połączony ze zintegrowanym systemem zarządzania domem. A jakie są główne zalety posiadania inteligentnego domu? Wygoda i oszczędność czasu

Jakie są korzyści z posiadania inteligentnego domu?
Jakie są korzyści z posiadania inteligentnego domu?
Zamel

Systemy dedykowane do domów jednorodzinnych mają na celu przede wszystkim zwiększyć komfort użytkowników oraz pozwolić im na zaoszczędzenie czasu potrzebnego na wykonanie podstawowych domowych czynności. Jeśli na przykład w domu są rolety, to mieszkańcy, zamiast chodzić po wszystkich piętrach, by je podnieść lub opuścić mogą zrobić to jednym kliknięciem korzystając z aplikacji w smartfonie i to niezależnie od tego, czy są aktualnie w domu, czy też na zewnątrz. Taki inteligentny dom można również bez problemu ogrzać lub schłodzić, wybierając odpowiednią funkcję w telefonie. Co ważne zarządzanie domem jest intuicyjne i nie wymaga posiadania wiedzy technicznej.

Ekologia i oszczędność pieniędzy

System inteligentnego zarządzania domem jest zintegrowany nie tylko z ogrzewaniem czy systemem antywłamaniowym, ale także z bramą garażową, a nawet oświetleniem. Poza tym system na bieżąco informuje użytkowników o sytuacji w domu, dzięki czemu mieszkańcy mogą szybko zareagować na każde zdarzenie. Jeśli na przykład ktoś zostawił zapalone światło w kuchni, to przy pomocy aplikacji od razu je zgasi i zaoszczędzi w ten sposób pieniądze. W przypadku ogrzewania inteligentny dom również umożliwia ekologiczne i ekonomiczne zarządzanie posiadaną instalacją poprzez włączanie jej tylko wtedy, kiedy naprawdę jest to konieczne. Ponadto urządzenia do sterowania inteligentnym domem pozwalają także na ustawienie optymalnej temperatury i stały monitoring wnętrza domu.

Bezpieczeństwo

Nowoczesne systemy do zarządzania inteligentnym domem mogą również znacznie wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców i pozostawionego w domu mienia. Ponieważ za pomocą kamer z detektorem ruchu domownicy będą mogli stale kontrolować to, co dzieje się wewnątrz i na zewnątrz domu. Jeśli system wykryje niepokojące zdarzenie lub podejrzane osoby znajdujące się w pobliżu, to wówczas osoba obsługująca aplikację otrzyma odpowiednie powiadomienie i będzie mogła w porę zareagować. Poza tym system poinformuje mieszkańców także o tym, czy zamknęli bramę garażową oraz drzwi wejściowe lub okna, co pozwoli na uniknięcie wielu niebezpiecznych sytuacji. 

Zdalne sterowanie i funkcje dostosowane do indywidualnych potrzeb

Dużą korzyścią dla osób posiadających system inteligentnego zarządzania domem jest możliwość zdalnego sterowania wszystkimi instalacjami znajdującymi się w domu lub w ogrodzie. Dzięki czemu można będąc w dowolnym miejscu w domu lub poza domem sterować systemem nawadniania ogrodu, oświetleniem czy włączać lub wyłączać poszczególne urządzenia elektroniczne. Dodatkowo funkcje dostępne w dedykowanej aplikacji pozwalają również na indywidualne skonfigurowanie systemu tak, aby, jak najlepiej odpowiadał potrzebom danej osoby. Wobec czego można na przykład ustawić optymalną temperaturę lub godzinę gaszenia światła.
Posiadanie inteligentnego domu ma wiele zalet, dlatego warto rozważyć taką opcję jeszcze na etapie projektowania wymarzonej nieruchomości. Wówczas będzie można stworzyć w pełni zintegrowany system, który pozwoli na kompleksowe zarządzanie budynkiem z dowolnego miejsca na ziemi.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jakie są korzyści z posiadania inteligentnego domu?