Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kominek – idealny element wnętrza na zimowe wieczory. Trzy pomysły na aranżacje

redakcyjny

Okropna pogoda na zewnątrz oznacza, że tym bardziej doceniamy domowe ciepło – w przenośni i dosłownie. Jest jeszcze lepiej, gdy, oprócz grzejników czy przyjemnego ogrzewania podłogowego, mamy do dyspozycji także kominek. Ogień ma siłę przyciągania, więc kominek w okresie jesienno-zimowym staje się centrum rodzinnych spotkań.

Ale kominek to nie tylko praktyczny (jest dodatkowym źródłem ciepła), lecz także ładny element wyposażenia wnętrz. Można sprawić, że będzie prezentował się klasycznie albo nowocześnie. Wszystko zależy od pomysłu na jego ekspozycję.

Jak wykończyć domowy kominek?

Jeden ze sposobów to wyłożenie ścianek w okolicy paleniska płytami wykonanymi z konglomeratu kwarcytowego. Materiał ma wiele odcieni i wzorów, więc każdy wielbiciel żywego ognia znajdzie coś idealnego do swojego wnętrza.

Płyty, o których mowa, mogą być wykorzystywane na wiele sposobów, nie tylko w salonie, przemieniając kominek w jego główną ozdobę. Ze względu na to, że trudno je zarysować, są chętnie umieszczane w kuchniach jako blaty, a ponieważ są wodoodporne – kładzie się je na podłogi i ściany łazienek. Robi się z nich też umywalki zintegrowane z blatami. Są trwałe i łatwe w utrzymaniu w czystości, więc wykonuje się z nich też schody oraz parapety.

Jak widać, mają wiele zalet – należy wspomnieć i o tym, że są antybakteryjne, charakteryzują się wysoką odpornością na plamy, są ekologiczne. Mają też długą żywotność i są trwałe (marka TechniStone® daje na nie aż 10 lat gwarancji), co jest ważne, tym bardziej, że dzięki klasycznym wzorom i kolorom (przypominają marmur lub kamień), nie wychodzą z mody.

Ale to nie wszystko. Wielbicieli kominków ucieszy na pewno fakt, że część płyt z konglomeratu kwarcytowego ma klasę reakcji na ogień A2-s1, co oznacza, że są produktami niemal niepalnymi i nawet w warunkach rozwiniętego pożaru wydzielają tylko niewielkie ilości ciepła oraz dymu.

Nowoczesny kominek razy trzy

Nie wiecie, jak wykończyć kominek? Gotowe realizacje są świetną inspiracją. Przedstawiamy trzy różne wnętrza, w których urok kominka został podkreślony konglomeratem. Trzy kominki, trzy kolory, trzy różne efekty. Łączy je jedno – wszystkie są bardzo nowoczesne. Nie ma tu mowy o klasycznym palenisku ozdobionym gzymsami i półką na zdjęcia lub bibeloty. Inwestorzy postawili na znacznie prostszą formę.

Pierwsze zdjęcia wykonano w salonie, w którym całą ścianę ozdobiono jasnymi płytami z nieco ciemniejszymi, kontrastowymi żyłami wybarwionymi na szaro. Z tego samego materiału nawiązującego do marmuru, wykonano stolik kawowy i stół jadalniany.

Przestronne pomieszczenie łączy w sobie kilka funkcji – tu odpoczywa się na wygodnych kanapach, tuż przy kominku oraz je w rodzinnym gronie. Całość jest minimalistyczna, nieco surowa (betonowy sufit), nowoczesna. Mebli jest niedużo, a kominek umiejscowiony na wyróżniającej się ścianie stanowi główną atrakcję wnętrza.

Warto zauważyć, że konglomerat, choć wygląda jak marmur, jest od niego lżejszy oraz łatwiejszy w utrzymaniu i pielęgnacji. Poza tym jest bardziej odporny na zarysowania i uszkodzenia, a także na zaplamienie. Cechy wspólne obu materiałów? Luksusowy, ponadczasowy wygląd.

W drugiej realizacji kominek stanowi część ściany zapełnionej półkami – po obu stronach zaadaptowano małe biblioteczki, a całość ożywiono roślinami doniczkowymi. Naokoło paleniska znajdują się płyty z konglomeratu kamiennego. Materiał ma jasny odcień szarości z delikatnymi, białymi odbarwieniami.

Trzeci projekt jest o tyle wyjątkowy, że kominek ulokowano nie w salonie, czyli reprezentacyjnej części domu, a jego prywatnej strefie - w luksusowej łazience przypominającej egzotyczne SPA. Całe wnętrze zostało wykończone ciemnymi płytami – głęboka czerń miesza się tutaj z białymi przebarwieniami. Wstawki z drewna ocieplają łazienkę, jednocześnie dodając jej orientalnego charakteru.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kominek – idealny element wnętrza na zimowe wieczory. Trzy pomysły na aranżacje