Kredyt na rozbudowę domu
Rozbudowa domu wiąże się z ogromną inwestycją finansową. Nieruchomość, która została już wybudowana, może być powiększona o dodatkowe pomieszczenia, ale nie każdy ma na ten cel wystarczające środki. Oczywiście, można zaciągnąć tradycyjny kredyt gotówkowy na dowolny cel, ale jego maksymalna wartość często okazuje się niewystarczająca. Sprawdź, czy możesz wziąć hipoteczny kredyt na rozbudowę domu na preferencyjnych warunkach. Dowiedz się, jakie wymagania stawiają banki i czy masz wystarczającą zdolność kredytową, aby rozpocząć współpracę z instytucją bankową.
Kredyt na rozbudowę domu — co to za oferta?
Kredyt na rozbudowę domu to kredyt hipoteczny, czyli zobowiązanie celowe. Potencjalny kredytobiorca musi we wniosku kredytowym wskazać, na co dokładnie mają być przeznaczone uzyskane od banku środki. Sama instytucja bankowa zweryfikuje później, czy plan ten został zrealizowany.
Kredyt na rozbudowę domu udzielany jest z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci hipoteki nieruchomości. Dzięki temu ryzyko niewypłacalności klienta jest znacznie mniejsze, za to jego zdolność kredytowa wzrasta. To dlatego takie zobowiązania udzielane są na dogodnych warunkach, a sam kredyt na rozbudowę domu można uznać za opłacalny i tani.
Kredyt hipoteczny na rozbudowę domu
Kredyt hipoteczny na rozbudowę domu to najlepsza opcja na pozyskanie pieniędzy, które zostaną przeznaczone na powiększenie nieruchomości o kolejne pomieszczenia. Można go zaciągać na dużą wartość i długi okres, nawet 30 lat. Dzięki temu miesięczne raty są niskie, a kredytobiorca nie traci płynności finansowej.
Musisz wiedzieć, że od klientów, którzy chcą wziąć kredyt na rozbudowę domu hipoteczny, wymaga się spełnienia konkretnych warunków. To między innymi:
- ustanowienie zabezpieczenia hipotecznego,
- odpowiednia zdolność kredytowa, weryfikowana przede wszystkim na podstawie zaświadczenia o zatrudnieniu oraz zaświadczeniu o generowanych dochodach,
- pozytywna historia kredytowa analizowana na podstawie raportu BIK. Wnioskujący o kredyt hipoteczny na rozbudowę domu, który ma długi, raczej nie ma szans na współpracę z bankiem,
- wkład własny, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla banku.
Dodatkowo, kredytobiorca musi dostarczyć zakres planowanych prac w ramach rozbudowy nieruchomości wraz z kosztorysem.
Kredyt gotówkowy na rozbudowę domu
Kredyt na remont i rozbudowę domu może być zaciągnięty szybko i przy minimum formalności, jeśli tylko zdecydujesz się na kredyt gotówkowy na dowolny cel. Maksymalna wartość takiego zobowiązania to 255 000 złotych, a środki te często pozwalają na realizację wszystkich prac.
Kredyt gotówkowy zaciągany jest coraz częściej online, a kredytobiorca nie musi wskazywać konkretnego celu. Bank zupełnie nie ingeruje w to, na co klient wydaje przekazane pieniądze. Pamiętaj jednak, że kredyt gotówkowy na rozbudowę domu zostaje udzielony tylko wtedy, kiedy kredytobiorca wykazuje odpowiednią zdolność kredytową. Podstawą jest wysokość generowanych dochodów, ale też pozytywna historia kredytowa. Ten kredyt nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia w postaci wkładu własnego ani wpisu do hipoteki.
Pożyczka hipoteczna na rozbudowę domu
Osoby, które nie mają wystarczającej zdolności kredytowej, aby móc zaciągnąć kredyt bankowy albo chcą uzyskać potrzebne środki „na już”, zawsze mogą skorzystać z oferty instytucji pozabankowej. Firmy pożyczkowe bardzo często udzielają pożyczki na dowolny cel bez weryfikacji zdolności kredytowej, tylko na sam dowód, a środki są wypłacane tego samego dnia. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku tego rodzaju zobowiązań finansowych ich maksymalna wartość jest zazwyczaj niewielka, a spłata następuje w krótkim czasie. Co więcej, na pożyczkę bankową powinny decydować się jedynie osoby, które mają pewność w zakresie ich regularnej spłaty. Firmy pożyczkowe naliczają nierzadko horrendalne odsetki za zwłokę w regulowaniu miesięcznych rat, a to najkrótsza droga, aby wpaść w tzw. pętlę zadłużenia.
Jaki kredyt na rozbudowę domu wybrać?
Jaki kredyt na rozbudowę domu jest najlepszy? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie samodzielnie. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb oraz możliwości spłaty kredytobiorcy. Najlepszy kredyt na rozbudowę domu jest elastyczny i dopasowany do oczekiwań kredytobiorcy.
Wiele osób popełnia podstawowy błąd, wybierając kredyt na rozbudowę domu, który jest najtańszy albo podejmując współpracę z bankiem, w którym brali już kredyt czy mają konto bankowe. Okazuje się, że lepszym rozwiązaniem jest porównanie co najmniej kilku konkurencyjnych ofert i dopiero wtedy udaje się podjąć racjonalną decyzję.
Z pomocą przychodzą rankingi kredytów oraz kalkulatory kredytowe jak polecany: https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne. Te narzędzia pozwalają oszacować atrakcyjność i opłacalność różnych zobowiązań. Być może najlepszy okaże się kredyt na rozbudowę domu pko, ale jeszcze lepszą, „szytą na miarę” propozycję może mieć całkiem inna instytucja bankowa.
- Więcej o:
Rodzaje stropów budowlanych
Smart Home i technologia w budownictwie – mieszkaj ekologicznie i wygodnie
Własny biznes – za i przeciw
Co warto wiedzieć o dachówkach betonowych? Poznaj 12 faktów i mitów na ich temat
Okna dachowe GREENVIEW bez tajemnic
Dlaczego warto kupić agregat prądotwórczy? 4 powody
Drzwi wewnętrzne w stylowych kolorach - nowości od PORTA
Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania: jak wybrać polisę, która chroni Twoje wnętrza i zabezpiecza inwestycję w postaci mieszkania na wynajem?