Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Krzesło, ostatni element słynnej meblościanki Kowalskich, w końcu zostało zrealizowane

red.

Kultowa dziś meblościanka proj. Bogusławy i Czesław Kowalskich z czasów PRL-u przez lata była niekompletna. Krzesło do niej zaprojektowane dopiero teraz doczekało się realizacji.

Słynna meblościanka została zaprojektowana przez małżeństwo projektantów Bogusławę i Czesława Kowalskich w 1961 roku. Ten kultowy PRL-owski mebel powstał w Poznaniu jako rozwiązanie na mały metraż powojennych mieszkań dla robotnic i robotników. Popularność meblościanki przeszła najśmielsze oczekiwania. Była w bez mała każdym polskim domu - jednocześnie kochana i nienawidzona przez wszystkich mieszkańców bloków.

Krzesła zostały wykonane z bukowego drewna, z giętej sklejki, oklejonej naturalnym kasztanowym fornirem, skrawanym z drewna występującego w naturze, różnią się przez to odcieniem i usłojeniami. Drewno jest piękne, bo jest zmienne. Projekt czerpiący z bogactwa polskiego designu. Ręcznie robione, więc każdy egzemplarz jest unikatowy. Drugiego takiego krzesła nie znajdziecie. nowymodel.org jako pierwszy udostępnia projekty

- można przeczytać na stronie marki nowymodel.org, która postanowiła wprowadzić krzesło do produkcji.

Więcej o projekcie można można się dowiedzieć na wystawie „Krzesło Kowalskiego”. Ekspozycja otwarta zostanie 22 czerwca w SH Studio przy ulicy Wilcza 44 w Warszawie, potrwa do 29 czerwca.

Skomentuj:

Krzesło, ostatni element słynnej meblościanki Kowalskich, w końcu zostało zrealizowane