Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Które blachodachówki uznawane są za najlepsze?

Artykuł sponsorowany

Nie od dzisiaj wiadomo, że pokrycie dachowe jest prawdziwą ozdobą każdego domu oraz stanowi oś naszego wymarzonego projektu. Dach ma być nie tylko trwały, ale również zaspokajać nasze estetyczne potrzeby i budzić powszechny zachwyt. Do najbardziej oryginalnych rezultatów przyzwyczaiła nas blachodachówka, która spełnia pokładane w niej oczekiwania. W tym artykule, naszym celem będzie przybliżenie wszystkich zalet blachodachówki.

Blachodachówka panelowa SZAFIR
Blachodachówka panelowa SZAFIR
Blachy Pruszyński

Najmocniejszym punktem blachodachówek jest bez wątpienia ich uniwersalność. Dzieje się tak, ponieważ opisywany materiał pozwala na stworzenie pokrycia utrzymanego w najróżniejszych kluczach stylistycznych. Blachodachówka zachwyci miłośników tradycji oraz uznających dawne budownictwo za najlepsze, jak i tych, którzy cały czas głodni są innowacji. Dodajmy do tego, że oferta firmy Blachy Pruszyński przepełniona jest wieloma wariantami kolorystycznymi oraz fakturowym zróżnicowaniem blachodachówek, dlatego każdy powinien znaleźć model dostosowujący się do jego potrzeb.

Co jeszcze stanowi klucz do sukcesu blachodachówek? Silnym budulec jej popularności stanowi wytrzymałość, ponieważ blachodachówka świetnie radzi sobie z ekstremalną pogodą, promieniowaniem słonecznym, uszkodzeniami mechanicznymi oraz rdzą. Gwarantem trwałości są produkty pochodzące od renomowanych producentów. Czasami wydaje nam się, że warto poszukać oszczędności i kupić całe wyposażenie na pokrycie w lokalnym sklepie. Ta droga potrafi być zgubna, ponieważ lokalni producenci nie zawsze posiadają produkty równie jakościowe i przegrywają w starciu z blachodachówką od renomowanego twórcy. Dzieje się tak, ponieważ lokalne firmy znacznie rzadziej rozwijają swoje linie produkcyjne oraz inwestują znacznie mniej w sektor nowoczesnych badań. Podstawą w tworzeniu wymarzonego pokrycia dachowego powinno być zadowolenie, dlatego czasem warto nieco dopłacić, ale przy okazji uniknąć też problemów i rozczarowań.

Blachodachówka Płaska Plus
Blachodachówka Płaska Plus
Blachy Pruszyński

Piękno modułu czy precyzja cięcia na wymiar?

Gdy, już udało nam się przybliżyć nieco podstawowych faktów o blachodachówce, pora wejść w szczegóły i spojrzeć na konkretne jej rodzaje. Zacznijmy od blachodachówek modułowych, którym od kilku lat nie mogą oprzeć się inwestorzy. Na ich niewątpliwy urok wskazuje ich forma, ponieważ blachodachówki modułowe mają postać niewielkich zestandaryzowanych arkuszy, które zostały pomyślane w taki sposób, by tworzyć spójny system dachowy. Blachodachówki modułowe przyczyniają się do wielu ułatwień podczas procesu budowy. Już na samym początku przedsięwzięcia unikamy wielu problemów związanych z pomiarami, ponieważ w przypadku opisywanych materiałów pokryciowych wystarczy znać wymiary naszego wymarzonego dachu, by kupić właściwą ilość modułów. Nie ma również żadnego problemu ze zwrotem potencjalnej nadwyżki czy dokupieniem, zdarzających się podczas budowy, braków. Samo układanie blachodachówek panelowych również przebiega bez kłopotów, materiał został stworzony w taki sposób, by pozostawał intuicyjny aż do samego końca prac. Baza miłośników blachodachówek panelowych stale się rozrasta i coraz częściej jesteśmy świadkami jej zastosowania na skomplikowanych obiektach.

Od lat wspaniałą renomą cieszą się blachodachówki cięte na wymiar, które należy uznać już za prawdziwą klasykę branży dekarskiej. Cały czas znajduje ona masę swoich miłośników wśród inwestorów stawiających na dachy jedno- lub dwupołaciowe. Materiał jest starannie przygotowywany pod każdego klienta, a cięcie odbywa się przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Dla spieszących się z rozpoczęciem prac, minusem może być oczekiwanie na materiał. Rozwiązaniem tego problemu jest jednak złożenie zamówienia z wyprzedzeniem, by wszystko udało się domknąć na czas.

Droga do idealnego dobrania blachodachówki na nasz dach

Z jednej strony, często wydaje nam się, że projekt domu ogranicza nam zabawę kolorami pokrycia dachowego. Z drugiej strony, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykroczyć poza schemat. W zasadzie musi zostać spełniony tylko jeden warunek: wszystko ma być spójne. Dach, elewacja oraz otoczeniu domu powinny tworzyć zachwycającą jedność.

Blachodachówki różnicuje przede wszystkim kształt. Oferta przepełniona jest różnorodnością, dlatego znajdziemy w niej zarówno blachodachówki proste, jak np. model PŁASKA, jak i te, które podkreślają swoją nutę szaleństwa przy pomocy fali, jak np. SZAFIR. Bardzo ciekawie na dachu prezentują się blachodachówki z modelu REGLE, które zostały stworzone na potrzeby tych, którym tęskno do drewnianych domków. Przy wyborze materiału pokryciowego należy kierować się wieloma zasadami, jednak jedna z nich jest wyjątkowo istotna. Mowa o regule związanej z profilowaniem, czyli im prostsza połać, tym wyższy profil i większe falowanie.

Panel dachowy Regle
Panel dachowy Regle
Blachy Pruszyński

Dzięki nim pokrycie przetrwa przez długie lata – powłoki ochronne

Ostatnia część artykułu poświęcona będzie powłokom dekoracyjno-ochronnym. W bardzo ciekawy sposób wchodzą one w relację z blachodachówkami, nadając im niesamowity wygląd oraz trwałość, której siła nie będzie słabnąć przez dekady. W ofercie firmy Blachy Pruszyński znajdziemy trzy rodzaje powłok ochronnych. Na początku omówmy walory królowej powłok ochronnej, czyli powłoki stworzonej z poliuretanu. Jest ona najbardziej trwała i gwarantuje pewną ochronę przed nieprzychylnymi warunkami atmosferycznymi czy korozją. Aktualnie cena powłoki poliuretanowej waha się od 50 do 80 zł za m2. Zaraz za nimi, w hierarchii jakości, znajdują się powłoki hybrydowe, czyli spotkanie poliestru z poliuretanem. Opracowana przez Blachy Pruszyński powłoka PURMAX to produkt, który świetnie radzi sobie z negatywnym wpływem zmian środowiskowych na materiał pokryciowy. Podium kompletuje powłoka poliestrowa, która choć na wielu polach wykazuje się skutecznością, to miewa problemy z przetrwaniem próby czasu, a co za tym idzie jej skuteczność w ochronie blachodachówki stopniowo spada.

Nie można również przemilczeć kwestii materiału, z którego wykonywane są blachodachówki. To właśnie stal można uznać za fundament opisywanego tworzywa dachu. Firma Blachy Pruszyński dba o to, by rdzeń blachodachówki został wykonany ze stali pochodzącej od prawdziwych potentatów, takich jak Voestalpine czy Salzgitter. Dzięki stali z renomowanych źródeł oraz precyzyjnie opracowanym powłokom ochronnym powstają pokrycia dachowe z blachodachówki, która przez lata będzie zachwycać swoim blaskiem.

    Więcej o:

Skomentuj:

Które blachodachówki uznawane są za najlepsze?