Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kwoty funduszy przyznanych w ramach programu Mój Prąd 5.0 systematycznie maleją

Materiały prasowe

Nowa edycja tego programu cieszy się ogromną popularnością. Dane zebranie przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do połowy lipca pokazują, że liczba złożonych wniosków przekroczyła 33 tysiące, a łączna kwota żądanych środków wyniosła blisko 297 milionów złotych. Oprócz instalacji fotowoltaicznych, tegoroczna edycja programu obejmuje także dofinansowanie pomp ciepła oraz magazynów energii. Firma E.ON Foton, lider w dziedzinie odnawialnych źródeł energii w Polsce, potwierdza, że klienci chętnie wybierają nie tylko panele fotowoltaiczne, lecz także pompy ciepła oraz magazyny energii. Dzięki temu tworzą kompleksowe rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii.

EON FOTON fotowoltaika montaż
EON FOTON fotowoltaika montaż
Fot. FOTON

Piąta edycja rządowego programu dopłat wystartowała w kwietniu tego roku. W ramach Mój Prąd 5.0 wsparcie otrzymują producenci energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. Możliwość uzyskania dofinansowania mają osoby posiadające mikroinstalacje fotowoltaiczne o mocy od 2 kWh do 10 kWh oraz rozliczające się w systemie net-billing. Program oferuje zwrot nawet 50% kosztów instalacji, a maksymalna kwota dofinansowania wynosi 58 000 złotych.

Wysokość wsparcia oraz bogaty katalog dostępnych dofinansowań skutkują ogromnym zainteresowaniem, co potwierdzają dane zebrane przez NFOŚiGW. Obecnie dostępne środki stanowią drugą pulę przyznanych finansów – pierwsza została wykorzystana już w ciągu zaledwie jednego miesiąca od rozpoczęcia piątej edycji programu. Informacje z połowy lipca wskazują, że z budżetu wynoszącego 0,5 miliarda złotych nadal dostępne są środki w wysokości około 200 milionów złotych. Warto więc działać szybko, aby skorzystać z dostępnego wsparcia. Nabór wniosków ma trwać do 22 grudnia, a nawet po wyczerpaniu dostępnych środków Fundusz zapewnia, że finansowania nie zabraknie.

Duże zainteresowanie programem wynika również z rosnącej popularności instalacji fotowoltaicznych oraz innych rozwiązań energetycznych w Polsce. Eksperci podkreślają, że sektor energetyki słonecznej w kraju rozwija się dynamicznie, co potwierdza popularność programu Mój Prąd. Coraz więcej osób wybiera również pompy ciepła i magazyny energii. Rozwiązania te eliminują konieczność sprzedaży energii po niskich cenach oraz pozwalają na budowanie niezależności energetycznej i grzewczej. Obecnie tego typu kompleksowe instalacje stanowią konkurencję dla tradycyjnych pieców węglowych. Popularność alternatywnych źródeł energii pokazuje się także w statystykach - w 2022 roku niemal co trzecie urządzenie do ogrzewania pomieszczeń w Polsce było pompą ciepła.

E.ON Foton raportuje, że trzy produkty cieszą się szczególnym uznaniem wśród klientów: instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła E.ON Air i renomowanej japońskiej marki Daikin oraz magazyny energii. Firma wprowadziła także aplikacje do monitorowania pracy instalacji PV i pomp ciepła, a eksperci służą kompleksowym doradztwem w zakresie inwestycji w odnawialne źródła energii. E.ON pomaga klientom indywidualnym, biznesowym i gospodarstwom rolnym w projektowaniu, montażu i serwisowaniu efektywnych energetycznie rozwiązań na terenie całego kraju.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kwoty funduszy przyznanych w ramach programu Mój Prąd 5.0 systematycznie maleją