Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lampy grzewcze na taras

MP

W upalne dni, kiedy spędzamy czas na zewnątrz, chowamy się przed palącymi promieniami słońca pod parasolem lub pergolą. Z kolei pochmurny, chłodny dzień nie zachęca do odpoczynku na świeżym powietrzu. Posiadacze balkonów i tarasów dobrze znają tę prawidłowość. Sezon letni mamy krótki i staramy się wykorzystać każdą chwilę na dworze. Mogą nam w tym pomóc coraz bardziej popularne ogrzewacze tarasowe, które zapewnią przyjemne ciepło nie tylko w chłodne, letnie dni.

Lampy grzewcze tarasowe
Lampy grzewcze tarasowe
Fot. Leroy Merlin

Z ogrzewaczy możemy korzystać niemal przez cały rok. Wyjątkiem są zimowe lub deszczowe dni, ale tylko wtedy, gdy ogrzewacz nie znajduje się pod zadaszeniem. Przygotowanie sprzętu do następnego sezonu jest bardzo łatwe – wystarczy schować go w miejsce, w które nie dostanie się wilgoć. Ogrzewacze elektryczne nie wymagają przeglądów, a dzięki niedużym rozmiarom ich przechowywanie nie będzie dla nas uciążliwe. Odpowiednia konserwacja pozwoli na cieszenie się przyjemnym ciepłem na tarasie i balkonie przez wiele lat.  

Lampy grzewcze- elektryczne

Ogrzewacze elektryczne generują ciepło niemal od razu po uruchomieniu i są bardzo proste w montażu. Najbardziej mobilne są ogrzewacze stojące ograniczone wyłącznie długością przewodu elektrycznego. Są bardzo wygodne w użyciu, ponieważ stają się źródłem przyjemnego ciepła dokładnie w tym miejscu, w którym je postawimy. Przeciętna wielkość elektrycznych ogrzewaczy stojących to ok. 200 cm x 50 cm, najczęściej z możliwością regulacji wysokości. Promienniki są proste w montażu i wygodne w użyciu dzięki zastosowaniu pilota oraz regulacji mocy. Wieczorom spędzanym na zewnątrz nadadzą romantycznym nastrój dzięki emisji przyjaznego nierażącego światła.

Parasole grzewcze, czyli ogrzewacze powietrza

Ogrzewacza tarasowe
Ogrzewacza tarasowe
Fot. Leroy Merlin
  1. Promiennik tarasowy elektryczny 650/135/2000W. 249,00 zł. (kod 82572577). 
  2. Promiennik tarasowy elektryczny z pilotem 2000W. 579,00 zł. (kod 82657743).
  3. Promiennik tarasowy elektryczny stojąco wiszący 3000W. 499,00 zł. (kod 82731924).

Promienniki

Ogrzewacze świetnie sprawdzą się nie tylko na tarasie czy balkonie, ale także w garażach, przydomowych warsztatach, pracowniach i budynkach gospodarczych. Można ich używać przy przeciągach i wietrznej pogodzie. To idealne rozwiązanie dla majsterkowiczów spędzających wolny czas na domowych naprawach lub hobbystycznych zajęciach. Niezmiernie ważne jest dobranie odpowiedniej mocy urządzenia  do ogrzewanej  powierzchni. Moc ogrzewaczy, które doskonale sprawdzają się w przydomowych warunkach, waha się zwykle od 600 do 3 000 W. Przykładowo, jeśli powierzchnia, którą chcemy ogrzewać wynosi ok. 10 m2, dobrym wyborem będzie urządzenie o mocy ok. 1400 W. Pamiętajmy, aby kierować się powierzchnią, jaką chcemy docelowo ogrzać, a nie powierzchnią całego balkonu czy tarasu.

Promienniki
Promienniki
Fot. Leroy Merlin

4. Promiennik tarasowy elektryczny wiszący 1800W. 279,00 zł. (kod 82731923).

5. Promiennik tarasowy elektryczny ścienny 1500W. 279,00 zł. (kod 82657742).

Lampy grzewcze na taras

Popularne, dostępne modele różnią się nie tylko mocą ale także materiałem, z którego wykonany jest  element grzejny – jest to halogen lub włókno węglowe. Ogrzewacze halogenowe lepiej sprawdzą się w przestrzeni, w której urządzenie znajduje się w pewnej odległości od ogrzewanego miejsca. Z kolei węglowe grzeją łagodniej, ale postrzegane są jako bardziej efektywne i wytrzymałe. Bez względu na to, gdzie korzystamy z ogrzewacza, nie zapominajmy o zachowaniu odpowiedniej odległości od obiektów łatwopalnych oraz przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa. O bezpiecznym dystansie, który zależy od modelu i mocy ogrzewacza, informuje producent w ulotce. W kwestii bezpieczeństwa pamiętajmy również o oznaczeniu stopnia ochrony (IP) przed ciałami stałymi i cieczami.

Promiennik elektryczny
Promiennik elektryczny
Fot. Leroy Merlin

6. Promiennik tarasowy elektryczny kolumnowy 1600W. 599,00 zł. (kod 82731925)

Skomentuj:

Lampy grzewcze na taras