Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Limitowana edycja talerzy ÅOOMI: TROSKA

mat. prasowe

ÅOOMI to polska marka stworzona przez niewielki zespół kobiet. Ceramika sygnowana tą nazwą charakteryzuje się minimalizmem i funkcjonalnością, jednocześnie stanowiąc hołd dla lokalnego rzemiosła — wszystkie kubki, talerze i miski są produkowane i ręcznie szkliwione w Polsce. Przedstawiamy nowość - limitowaną linię talerzy ÅOOMI z ilustracjami polskich artystów.

Limitowana edycja talerzy ÅOOMI: TROSKA
Limitowana edycja talerzy ÅOOMI: TROSKA
mat. partnera/kolaż: redakcja

Co twórczynie ÅOOMI mówią o nowej, limitowanej linii?

"Poprosiłyśmy czterech ilustratorów: Przemka Sokołowskiego, Hanię Kmieć, Natalię Oskierę oraz Karolinę Lubaszko o wizualne zinterpretowanie hasła “troska” i naniesienie go na nasze talerze SMALL PLATE. Każdy z twórców podszedł do tematu indywidualnie, prezentując swój oryginalny styl na wybranym przez siebie szkliwie talerzy. Płótnem tych ilustracji stały się zatem talerze z kolekcji DUST, IRIS, SALT i KOBE. Każdy z talerzy został wypalony z daną ilustracją w limitowanej edycji 50 sztuk i jest pierwszym tego typu produktem w kolekcji ÅOOMI.

Troska ma dla nas wiele wymiarów: jest dbałością o czyjeś dobro, jego ochroną, ofiarowaniem swojej uwagi i opieki. Można nią obdarować bliskich, planetę, siebie. Troska jest delikatna, czuła i bezinteresowna. Wierzymy, że talerze z ilustracjami interpretującymi to hasło będą wywoływały uśmiech na twarzy każdego, kto po nie sięgnie. Taki talerz jest również wspaniałym pomysłem na obdarowanie bliskiej osoby. Ze względu na dobrze znane szkliwo ÅOOMI, talerze będą również doskonałym uzupełnieniem regularnej kolekcji — mogą służyć jako ozdoba w domu lub spełniać typowo użytkową funkcję."

Więcej na: www.aoomistudio.com

Informacje o ilustratorach:

Natalia Oskiera - artystka, ilustratorka, pani od plastyki. Ukończyła kierunek „Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Inspiruje ją sztuka dzieci, zabawa kolorami i kształtem. Jej ilustracje wyróżniają się kolorem i odrobiną humoru.

“Troska to dla mnie dbać o kogoś, okazywać mu zrozumienie i bliskość. Emocje te kojarzą mi się ze światem natury, stąd w mojej ilustracji pojawił się motyw roślinny. Motyw ten często pojawia się w moich pracach.”

Natalia Oskiera KOBE
Natalia Oskiera KOBE
mat. prasowe

Hania Kmieć - ilustratorka książkowa i prasowa, projektantka graficzna. Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych w Bydgoszczy oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Często pracuje z trójmiejskimi instytucjami kultury. Jej ilustracje pojawiały się w publikacjach: Kopalnia. Sztuka futbolu, Zwykłe Życie, Fabularie, a także w internetowym kwartalniku Wizje. Lubi żartować, ale ilustracją zajmuje się nie na żarty!

“Talerz nawiązuje do estetyki vintage produktów dla dzieci. Zależało mi, aby projekt wywoływał miłą nostalgię i powodował ciepłe uczucia na sercu.”

Hania Kmiec SALT
Hania Kmiec SALT
mat. prasowe

Karolina Lubaszko - ilustratorka i graficzka. Ukończyła Wydział Grafiki w warszawskim ASP. Projektuje plakaty, grafikę wydawniczą, identyfikacje i ilustracje. Przy dużej części prac z korzysta z techniki sitodruku. Uczestniczka projektów i wystaw w Polsce i za granicą. Pełni funkcję redaktorki graficznej w magazynie Wizje. Należy do pracowni sitodruku w Pracowni Wschodniej. Jej prace można zobaczyć między innymi w Peaches Gastrogirls, Magazynie Pismo, Wydawnictwie "Czarne".

“Dla mnie troska to drobne, często niezauważalne gesty. To dbanie o rzeczy ważne dla nas, dla innych być może błahe. Mój projekt przedstawia dość abstrakcyjny obrazek troski przejawiającej się w rzeczach, które są kruche, delikatne.” 

Karolina Lubaszko IRIS
Karolina Lubaszko IRIS
mat. prasowe

Przemek Sokołowski - Projektant graficzny i ilustrator freelancer z Białegostoku (rocznik 1989). Tworzy głównie plakaty i ilustracje, ale wykonuje również zlecenia związane brandingiem, takie jak projektowanie opakowań czy etykiet. W swoich pracach inspiruje się głównie scenami z życia codziennego, jednak lubi nadać im nieco surrealistyczny i abstrakcyjny charakter. Kocha litery, kino, podróże i dobre książki.

“Kiedy zacząłem pracować nad ilustracją, spojrzałem na Mię, mojego psa i to ona dała początek temu projektowi. Okrągły kształt talerza był dla mnie również wyznacznikiem, ponieważ kojarzy mi się z kręgiem bliskich osób i tym, że wszyscy mamy na siebie nawzajem wpływ.” 

Przemek Sokolowski DUST
Przemek Sokolowski DUST
mat. prasowe

Limitowana edycja talerzy ÅOOMI: TROSKA

  • Cena: 150 zł
  • Średnica: 200 mm
  • Użytkowanie: Talerze mogą być myte w zmywarce. Ze względu na delikatną naturę nadruku ilustracji, odradza się używanie na talerzach ostrych sztućców. W przeciwieństwie do innych produktów ÅOOMI, talerzy z ilustracjami nie należy używać w piekarniku.
    Więcej o:

Skomentuj:

Limitowana edycja talerzy ÅOOMI: TROSKA