Aranżacja luksusowego domu projektu pracowni Tissu
Luksus to dla jednych niewymuszona elegancja i wysoka jakość, dla drugich relaks poza miastem na łonie natury. Zawsze jednak kojarzy się z lepszym życiem i uosobieniem marzeń. Architektki z pracowni Tissu połączyły obie definicje w projekcie wnętrz ponad 320-metrowego domu.
Dom jest położony wśród drzew, przez co zapewnia codzienną ciszę i spokój. Duże przeszklenia, które otwierają się na otoczenie, podkreślają harmonię z naturą. Wnętrza łączą się z malowniczym pejzażem za oknami, pozwalając mieszkańcom podziwiać zmieniającą się przyrodę jak prawdziwe dzieło sztuki, w zależności od pory roku. Wystrój wnętrz dodatkowo podkreśla nierozerwalny związek między otoczeniem a codziennym życiem mieszkańców.
Przystępując do pracy nad tym projektem wiedziałyśmy, że musi on tworzyć nierozerwalną całość z otaczającym go krajobrazem. Walory tego wnętrza nieco paradoksalnie są bowiem na zewnątrz. Wyzwaniem stało się zatrzymanie okolicznego pejzażu w środku, tak by zapewnić podobne doznania i emocje, jak te, których doświadczamy obcując z naturą.
Stąd w pomieszczeniach, poza wspomnianymi przeszkleniami, pojawiają się materiały naturalne najwyższej jakości, wśród których dominuje biały marmur. Ten wybór został dokładnie przemyślany. Ten szlachetny kamień, użyty w wyjątkowo efektowny sposób, emanuje dostojnością, szykownością i elegancją. Co więcej, doskonale odbija światło, które w tym projekcie odgrywa niezwykle ważną rolę.
Nie sposób przecenić dobroczynnego wpływu naturalnego światła na nasze zdrowie i samopoczucie. Chciałyśmy zapewnić jego maksymalną dawkę we wszystkich wnętrzach, dyskretnie, a przy tym bardzo wymownie uzupełniając je sztucznym oświetleniem. Pomogły w tym jasne kolory, gładkie i połyskują powierzchnie odbijające światło, a przede wszystkim szkło, które w tym wypadku stało się bardzo plastycznym materiałem.
Szklane elementy pełnią rolę nowoczesnych dzieł sztuki, powtarzając się we wszystkich pomieszczeniach w aranżacji. Służą nie tylko jako nietuzinkowe dekoracje, ale również dostarczają dodatkowego źródła światła. W połączeniu z designerskim oświetleniem tworzą niepowtarzalne sceny świetlne, budując atmosferę komfortu i luksusu. Co więcej, nie zakłócają optycznie czystej i otwartej przestrzeni, lecz stają się niemal niewidoczne, eksponując istotne elementy tego projektu - przestrzeń, szyk i wygodę.
Aranżacja strefy dziennej
Otwarty na dwie kondygnacje przeszklony salon staje się nierozerwalnym elementem malowniczego krajobrazu, w który została wkomponowana bryła domu. To miejsce daje wrażenie przebywania w lesie, jednocześnie zapewniając poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Wnętrze emanuje spokojną, sielską atmosferą, niezakłóconą nadmiarem mebli czy ozdób. Głównym elementem wystroju jest duża, jasnoszara narożna sofa, pokryta naturalną tkaniną. Towarzyszą jej efektowne zasłony, unoszące się na dwóch poziomach, oraz mięsisty dywan, harmonijnie wkomponowujący się w tło. Tu można rozkoszować się widokiem w oknach, który przypomina obrazy, a także podziwiać współczesne grafiki i rzeźby, które zastępują tradycyjne bibeloty.
Salon harmonijnie łączy się z przestronną jadalnią i dyskretnie ukrytą kuchnią. Granicę pomiędzy tymi strefami wyznacza biokominek z zawieszoną szklaną instalacją, osadzony w podłodze, oraz elegancko przeszklona klatka schodowa, która skrywa ściankę TV. Zarówno salon, jak i jadalnia emanują spokojem i elegancją dzięki stonowanym odcieniom szarości, wykorzystaniu naturalnych materiałów i odpowiedniemu oświetleniu.
Przy obszernej wyspie, która oddziela część jadalnianą od kuchennej, można z łatwością zjeść szybki posiłek lub wypić poranną kawę. Kuchnia, dzięki swoim białym, gładkim frontom, subtelnie wtapia się w tło, tworząc nienagannie wyposażone miejsce do przygotowywania posiłków. Szafki ograniczono do minimum, a większość kuchennego wyposażenia przeniesiono do spiżarni. Całość ozdobiono białym marmurem, tworząc harmonijną stylistyczną integrację przestrzeni kuchennej z otwartą strefą dzienną.
Sypialnia z widokiem na... relaks
W strefie prywatnej odnajdziemy podobną gamę kolorów oraz wysokiej jakości naturalne materiały. Sypialnia właścicieli, elegancka i wyrafinowana, posiada oddzielną garderobę i łazienkę, tworząc luksusową przestrzeń. Otulona łagodnymi odcieniami szarości i delikatną biel zachęca do relaksu. Duże przeszklenia harmonijnie łączą tę przestrzeń z otaczającą naturą, a czarno-biała grafika pięknie odbija się w lustrzanych taflach, umieszczonych na całej szerokości ściany za łóżkiem. Krajobraz za oknem można podziwiać również podczas kąpieli. Łazienkę udekorowano grafikami, które subtelnie zakrywają bardziej intymne obszary, doskonale współgrając z eleganckim wyposażeniem, takim jak nowoczesne umywalki czy designerska armatura. W podobny sposób zaaranżowane są także pozostałe łazienki w całym domu.
- Więcej o:
Podmiejski dom z wnętrzami projektu STUDIO. ORGANIC
Małe, ale odważne: 37-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli
W domowym zaciszu - aranżacja projektu K + B ARCHITEKCI
Willa w stylu secesyjnym niedaleko Zurychu
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie