Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Malowanie salonu - dlaczego warto postawić na dobrych specjalistów?

artykuł zewnętrzny

Pragniemy cieszyć się stylowym salonem? Najczęściej wybieramy więc odpowiedni kolor farby i efektownie dekorujemy ściany. Zabawa barwami naprawdę się opłaca, a efekt końcowy często zapiera dech! Czas jednak mija nieubłaganie i już po kilku latach patrzymy na swoje ulubione ściany z wielką troską. Tak, nadszedł czas na odświeżenie salonu. Wszyscy wokół namawiają nas do samodzielnej pracy w tym zakresie. Czy warto dać się ponieść emocjom, czy może lepiej poszukać profesjonalnej ekipy malarskiej?

Malowanie salonu - dlaczego warto postawić na dobrych specjalistów?
Malowanie salonu - dlaczego warto postawić na dobrych specjalistów?
Oferteo

Doświadczony malarz - pozwól sobie na odrobinę luksusu 

Świetnie, jeśli mamy choć trochę doświadczenia w samodzielnym malowaniu ścian. Oczywiście dysponować jeszcze musimy wolnym czasem. Wtedy śmiało podjąć możemy się odnowienia ścian w salonie we własnym zakresie. A na co musimy koniecznie przygotować się, gdy niestety doświadczenia nam brak? Odpowiedź brzmi: na eksperymentalny remont ukochanego pokoju. W dalszej kolejności zadajmy sobie pytanie: czy stać nas na eksperymentowanie? Tak, w takich przypadkach często bywa, że nasza praca będzie wymagała poprawy. A to nieubłaganie oznacza poniesienie dodatkowych kosztów. 

Na co musimy przygotować się, gdy mimo wszystko lubimy wyzwania i przysłowiowe rzucanie się na głęboką wodę? Salon przed malowaniem trzeba koniecznie należycie przygotować. Najlepiej jest wynieść wszystkie meble i inne wyposażenie. Ewentualnie przedmioty te można zabezpieczyć folią. Potrzebować będziemy specjalistycznych narzędzi malarskich. Czy na pewno wiemy, które z nich okażą się w naszym salonie niezbędne? Czy znamy wszystkie nowinki techniczne? Czy potrafimy gruntować ściany i szlifować je przed malowaniem? Wiele osób, którym brak doświadczenia skarży się na problemy związane z techniką malowania oraz z opanowaniem taśmy malarskiej. Nieestetyczne smugi, zacieki, krzywe linie, muśnięcia pędzlem w niestosownych miejscach i zachlapanie podłogi albo co gorsza – pobliskiej ściany. Samodzielne malowanie sufitu często sprawia, że zaczynamy żałować swojej odważnej decyzji!  

Czy naprawdę chcemy doświadczać takiego stresu? Pomyślmy tylko, jak czasochłonne i męczące będzie sprzątanie i ponowne ustawianie mebli po wszystkich tych czynnościach. A teraz usiądźmy wygodnie w fotelu i dajmy się ponieść wyobraźni... Spotykamy się z doświadczoną ekipą malarską. Ustalamy wszystkie szczegóły i nic już nas nie interesuje. Po czym podziwiamy posprzątany salon ze stylowymi, czyściutkimi i idealnie gładkimi ścianami. Czy można pragnąć czegoś więcej? Nie zabraniaj sobie takiego luksusu! 

Specjalista zadba o wszystkie szczegóły... oczywiście pod Twoim nadzorem!
Specjalista zadba o wszystkie szczegóły... oczywiście pod Twoim nadzorem!
Oferteo

Specjalista zadba o wszystkie szczegóły... oczywiście pod Twoim nadzorem! 

Doświadczony malarz, jeśli oczywiście takowego masz już na oku, będzie na pewno wiedział, w jaki sposób zorganizować sobie pracę. Twoim zadaniem będzie natomiast dopilnowanie wszystkich szczegółów umowy. Trzeba przede wszystkim ustalić, jaki zakres czynności obejmuje całkowita kwota wskazana w umowie.  

Czy ekipa pomoże przenieść meble lub należycie je zabezpieczy? Czy fachowcy zajmą się przygotowaniem ścian, czyli myciem, gruntowaniem, szlifowaniem lub ewentualnym pozbyciem się starej farby albo tapety? Czy w grę wchodzi malowanie natryskowe? Jak wygląda kwestia sprzątania po wykonanej pracy? Ustalmy kto będzie odpowiedzialny za zakup farby. Zastanówmy się również koniecznie nad zapisem w umowie dotyczącym ewentualnych reklamacji. Kto w takiej sytuacji będzie ponosił koszty likwidacji usterek?  

Profesjonalny zleceniobiorca przed podpisaniem umowy na pewno będzie chciał spotkać się osobiście i omówić wszystkie szczegóły. Specjalista obejrzy ściany i oceni ich stan. Pomoże wybrać właściwy rodzaj emulsji i po dokonaniu precyzyjnych pomiarów podpowie, ile farby będzie potrzebne. Wielu fachowców może pochwalić się również bogatą wiedzą dekoratorską. Warto w takich przypadkach wysłuchać wszelkich sugestii odnośnie typu farby, a nawet jej koloru.  

Najczęściej salony są reprezentacyjną, mocno doświetloną przestrzenią. Tutaj idealnie sprawdzają się farby matowe, które w mniejszym stopniu odbijają promienie słoneczne i dzięki temu wyglądają efektownie i estetycznie. Ciekawą opcją są nowoczesne farby strukturalne. Najczęściej klienci decydują się na produkty odporne na zmywanie. Hitem są farby akrylowe z wodorozcieńczalnymi żywicami. Łatwo pokrywa się nimi powierzchnię, a po wyschnięciu tworzą na ścianie nieprzemakalną, trwałą powłokę.  

Jak znaleźć wymarzoną ekipę malarską?
Jak znaleźć wymarzoną ekipę malarską?
Oferteo

Jak znaleźć wymarzoną ekipę malarską?  

Jeśli znajomi nie są w stanie nikogo nam polecić to dobrym pomysłem jest na pewno zamieszczenie ogłoszenia na portalu społecznościowym. Fachowcy często sami ogłaszają się na popularnych platformach sprzedaży usług. Można również kontaktować się telefonicznie z wybranymi firmami.  

Ciekawa opcja to zainteresowanie się nowoczesnymi platformami promującymi sprzedaż usług online na żądanie (on line on demand services). Platformy tego typu zrzeszają inwestorów i wykonawców. Po tym, jak zleceniodawca odpowie na kilka pytań już po chwili może liczyć na kontakt ze strony zainteresowanych ekip malarskich z okolicy. A wszystko to całkowicie bezpłatnie! W takich przypadkach fachowca najczęściej wybieramy sugerując się zweryfikowanymi opiniami dotychczasowych klientów.  

    Więcej o:

Skomentuj:

Malowanie salonu - dlaczego warto postawić na dobrych specjalistów?