Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie dla rodziny z trójką dzieci

red.

Rodzina Aleksandry, dotąd trzyosobowa, niedługo ponownie się powiększy. Zanim jednak bliźnięta pojawią się na świecie, przydałoby się zaprowadzić w 70-metrowym mieszkaniu parę zmian w celu poprawienia jego funkcjonalności. Jak tego dokonać, aby pięcioosobowej rodzinie żyło się wygodnie?

WERSJA 1 - aneks dla rodziców

projektant: Magdalena Żmihorska-Tomasik

PUNKT WYJŚCIA

W pokoju dziennym wydzieliłam dwa niewielkie aneksy: kuchenny i sypialny (z oknem!). Pozostałe pokoje przeznaczyłam dla dzieci. Jeden z nich zmniejszyłam na rzecz garderoby.

. W MINISYPIALNI rodziców stoi rozkładana kanapa i szafa. W wejściu proponuję zamontować podwójne przesuwane drzwi - w dzień, po ich rozsunięciu, aneks powiększy przestrzeń pokoju dziennego. Niewielka kuchnia z ciągiem roboczym w kształcie litery U jest otwarta na salon. Przy tych aneksach zaprojektowałam ustawioną pod lekkim skosem ściankę z półkami i miejscem na telewizor.

. POKÓJ PRZY GARDEROBIE, dostępnej z przedpokoju, przeznaczyłam dla córki; ten dla bliźniaków znajduje się w głębi mieszkania. Jego wyposażenie potraktowałam przyszłościowo - każde z dzieci ma swoje łóżko i biurko, zmieściły się też szafy.

. JEDNA ŁAZIENKA dla pięcioosobowej rodziny to moim zdaniem za mało. Dlatego zaprojektowałam drugą, w miejscu dawnej garderoby przy drzwiach wejściowych i w.c. W jednej z nich (poszerzonej kosztem przedpokoju) proponuję zainstalować prostokątną wannę (170 x 70 cm), w drugiej - narożną kabinę prysznicową (90 x 90 cm).

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny, wersja 1
proj. Magdalena Żmihorska-Tomasik

WERSJA 2 - spanie w salonie

projektant: Michał Grzelak

PUNKT WYJŚCIA

W mojej wersji salon jest zarazem Państwa sypialnią, a dwa mniejsze pokoje zajmują dzieci. Zaprojektowałem za to sporą kuchnię, garderobę i praktyczne pomieszczenie gospodarcze (m.in. z pralką).

. POKÓJ BLIŹNIAKÓW nieco zmniejszyłem, dzięki czemu tuż przy wejściu do mieszkania mogła powstać garderoba, przeznaczona również na ubrania gości. Na razie w pokoju maluchów stoją dwa osobne łóżka; za parę lat będzie można zamienić je na łóżko piętrowe i wstawić dwa biurka. Zmieściła się tu również spora szafa.

. PRZY ZABUD0WIE kuchennej w kształcie litery L zaprojektowałem konstrukcję z wnękami. W tej od strony kuchni znajdują się wysokie szafki, od strony pokoju - szafka RTV. Z kuchennym blatem sąsiaduje duży stół. Rozkładana kanapa w kącie wypoczynkowym zmienia się na noc w łóżko dla rodziców.

. POMIESZCZENIE gospodarcze pomieści dużą pralkę, kosz na pranie, szafki na zapasy detergentów i drobne sprzęty (deskę do prasowania, odkurzacz itp.). Odciąży to pozostałe schowki w mieszkaniu. W nieco zmniejszonej łazience mieści się prostokątna wanna (160 x 70 cm), umywalka (szer. 60 cm) i sedes.

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny, wersja 2
proj. Michał Grzelak

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie dla rodziny z trójką dzieci