Mieszkanie na wynajem w Krakowie - projekt pracowni MIKOŁAJSKASTUDIO
Projektowanie wnętrz nie tylko uwzględnia funkcjonalność - wymaga też zrozumienia preferencji i oczekiwań przyszłych mieszkańców - również wtedy, kiedy tematem jest lokal przeznaczony do wynajmu. Dlatego projektanci często sięgają po rozwiązania, które nadają wnętrzom wszechstronny charakter. Zaglądamy do apartamentu w Krakowie, gdzie takie podejście zostało zaprezentowane w wyjątkowy sposób.
Na pierwszy rzut oka wyróżnia się starannie przemyślane podejście do estetyki i funkcjonalnych udogodnień, czyli kluczowych elementów decydujących o sukcesie aranżacyjnym nieruchomości. Projektantki z MIKOŁAJSKASTUDIO tym razem postawiły na klasyczną elegancję, skupiając się jednocześnie na nietypowych akcentach, które nadają przestrzeni charakteru. To nie tylko kwestia starannie dobranych mebli czy wykorzystanej palety barw, lecz także twórczego podejścia do kombinacji materiałów i struktur, które dodaje otoczeniu odrobinę magii.
Od projektu do realizacji
Szczegóły koncepcji prezentują się subtelnie, lecz równocześnie elegancko, co tworzy spójną "opowieść" o przyjemnym wypoczynku. Wykorzystanie odkrytej cegły na ścianach pełni funkcję dekoracyjną, nadając całości wyrazistego, loftowego sznytu. Projekt został zrealizowany dla klientki w ramach usługi "Od projektu do zamieszkania" oferowanej przez pracownię MIKOŁAJSKASTUDIO. Po zaakceptowaniu koncepcji funkcjonalnej projektantki zaprezentowały wnętrza za pomocą fotorealistycznych wizualizacji 3D. Następnie właścicielka mieszkania mogła wybrać tkaniny, płytki oraz materiały na podłogi podczas wizyty w biurze architektów, mieszczącym się przy ul. Lubelskiej 14 w Krakowie.
W kolejnym etapie, który wymagał uwagi i staranności, pracownia wspomogła inwestorkę w pracach końcowych. Dzięki doświadczeniu MIKOŁAJSKASTUDIO w zarządzaniu harmonogramem działań stolarzy, elektryków i hydraulików udało się skoordynować proces w taki sposób, aby przebiegał sprawnie, bez zakłóceń i zgodnie z planem. Najistotniejsze było to, że po zakończeniu prac właścicielka mogła cieszyć się wejściem do kompletnie urządzonego wnętrza, z pełnym zestawem mebli, gotowym do natychmiastowego zamieszkania.
Materiały zastosowane we wnętrzach
W salonie okna wpuszczają do środka dużo światła, podkreślając naturalne piękno ceglanej ściany. W połączeniu z nowoczesnymi meblami efekt jest imponujący - loftowy, lecz jednocześnie elegancki. Pierwotnie planowano, że będzie to tylko przestrzeń dzienna z kuchnią. Jednak po wspólnym namyśle z klientką zdecydowano się na wydzielenie dodatkowego obszaru sypialnego za pomocą przeszklenia. Dzięki temu zabiegowi dodatkowa przestrzeń harmonizuje teraz z salonem, jednocześnie zachowując swoją intymność. Tego typu rozwiązanie niesie również inne korzyści - szklane elementy powiększają i oświetlają obie strefy.
Zaoblone bryły mebli takich jak stół, stoliki kawowe i fotele nadają wnętrzu delikatności i spójności. Zaokrąglone kształty łagodzą atmosferę pomieszczenia, wprowadzając subtelność. Dodatkowo, stanowią przyjemny kontrast wobec prostych linii i kątów, co sprawia, że wnętrze staje się bardziej przyjazne i zachęcające.
Projektantki zdecydowały się na wyeksponowanie cegły w strategicznych miejscach, takich jak sypialnie czy ściana z telewizorem w salonie. Połączenie surowości i elegancji to doskonały przykład, jak materiał znany z fabrycznych wnętrz może perfekcyjnie komponować się z wyrafinowanym stylem. Klasyczne formy mebli kuchennych doskonale współgrają z kolorystycznym schematem, podkreślając uniwersalność aranżacji.
Komfortowe wnętrza prywatne na piętrze
Schody, które prowadzą na wyższy poziom, stanowią inteligentne rozwiązanie przestrzenne. Ich konstrukcja oferuje dodatkowe miejsce do przechowywania, pokazując, że każdy zakamarek domu może być użytecznie zagospodarowany. Pierwotnie na piętrze planowano umieścić dwie sypialnie, ale tylko jedna z nich miała bezpośredni dostęp do łazienki. Ten plan został zmodyfikowany poprzez dodanie oddzielnego korytarza, co nie tylko zwiększyło prywatność, ale również wprowadziło nową, dynamiczną strukturę do aranżacji wnętrza.
W letnie dni, gdy temperatura na górnej kondygnacji znacząco rośnie, niezastąpionym sprzymierzeńcem wygody staje się klimatyzacja. Wykorzystując jej umiejscowienie w korytarzu, opracowano inteligentny sposób na schładzanie sypialni - ruchome drzwi pozwalają na swobodne przenikanie chłodnego powietrza, gwarantując gościom przyjemny komfort. Chłodny podmuch unoszący się z korytarza, splatając się z delikatnym szumem miasta, tworzy atmosferę błogiego relaksu.
Dzięki projektantkom z MIKOŁAJSKASTUDIO powstało miejsce, w którym współczesność splata się z tradycją, a wnętrza harmonijnie komponują się z historycznym charakterem kamienicy, oferując użytkownikom niezapomniane doznania.
- Więcej o:
Podmiejski dom z wnętrzami projektu STUDIO. ORGANIC
Małe, ale odważne: 37-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli
W domowym zaciszu - aranżacja projektu K + B ARCHITEKCI
Willa w stylu secesyjnym niedaleko Zurychu
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie