Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w kamienicy na warszawskiej Pradze

red.

Mieszkanie w starej kamienicy przeszło gruntowny remont. W jego wystroju ocalono starego ducha i jednocześnie tchnięto w nie odrobinę nowoczesności. W efekcie powstała szalenie stylowa aranżacja wnętrza.

To mieszkanie ma w sobie coś ujmującego, jest zarazem eleganckie i industrialne, nowoczesne i vintage, a nade wszystko bardzo przyjazne. Znakomicie w jego wystroju połączono różne porządki, tworząc eklektyczną i pełną stylu mieszankę. A mieszkanie znajduje się na warszawskiej Pradze,w  jednej ze starych kamienic. Za projekt wnętrza odpowiada arch. Małgorzata Seta, która wnętrzami zajmuje się od 10 lat.

To wnętrze to świetny przykład, jak z bardzo niewielkim budżetem możnastworzyć spójne i przyjazne wnętrze. Brak środków na wykończenie mieszkaniabywa bardzo inspirujący

- mówi projektantka.

Żeby nieco zaoszczędzić, a jednocześnie stworzyć wrażenie elegancji, ograniczyła podstawową gamę kolorystyczną do bieli i czerni. Do tego postawiła na wyraziste i kontrastujące powierzchnie. Dlatego lejtmotywem całego mieszkania jest pomalowana na biało odsłonięta cegła na ścianie. Pojawia się w każdym pomieszczeniu i jest zestawiona z gładkimi, ścianami w tym samym kolorze. Do tego odnowiono oryginalne, drewniane podłogi. Dla wrażenia nowoczesności i świetlistości niemal wszystkie okna są bez firan i zasłon.

Eklektyczna mieszanka mebli

W mieszkaniu zostały zestawione ze sobą klasyki z lat 60. upolowane na aukcjach internetowych, z przedwojennymi meblami i zupełnie współczesnymi m.in. ze sklepów IKEA.

Pozornie dzieje się dużo, ale nie ma tu wrażenia bałaganu i przypadkowości. To dzięki bazie wnętrza utrzymanej w podstawowej kolorystyce czerni i bielioraz drewna

- wyjaśnia Małgorzata Seta. Odważny kolor pojawia się jedynie na fotelach.. Podobnie działa ściana w sypialni, która do pewnej wysokości została pomalowana na głęboki, zielony kolor.

 

Skomentuj:

Mieszkanie w kamienicy na warszawskiej Pradze