Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie z rynku wtórnego - wygodne i praktyczne

Cztery Kąty 7-8/2021

Kupiliśmy mieszkanie na rynku wtórnym. Prosilibyśmy o pomoc w jego aranżacji. W jednym pokoju chcemy mieć sypialnię, a w drugim niewielki gabinet, który w przyszłości planujemy przeznaczyć na pokój dla dziecka. Na pewno chcielibyśmy powiększyć przejście do kuchni (nie wiemy, czy to jest możliwe). Dodam, że zależy nam na kuchni zamkniętej. Sporym problemem jest WC, chcemy tam zmieścić umywalkę (teraz jej nie ma, choć na planie widnieje). Dobrze, aby w całym mieszkaniu (i w łazience oczywiście) było sporo miejsca do przechowywania. Monika i Leszek

Mieszkanie z rynku wtórnego - stan obecny
Mieszkanie z rynku wtórnego - stan obecny
Cztery Kąty 7-8/2021

Rozwiązanie I: wersja Delfiny Grzelak

Układ funkcjonalny mieszkania pozostał ten sam. Powiększyłam drzwi do kuchni oraz zaprojektowałam przejście z kuchni bezpośrednio do salonu. Dzięki temu kuchnia może być – po rozsunięciu drzwi – otwarta na salon. To przydatne rozwiązanie, gdy pojawi się dziecko, aby mieć je cały czas na oku, ułatwia też podawanie posiłków do stołu. Po zasunięciu drzwi kuchnia jest oddzielnym pomieszczeniem, zgodnie z prośbą właścicieli. Wzdłuż ściany z drzwiami wejściowymi umieściłam ciąg szaf. W każdym pokoju również znalazło się miejsce na taki mebel. W łazience pod blatem z umywalką znajduje się pralka. Nad zabudowanym stelażem do toalety – pojemna szafka. W salonie także jest dużo miejsca do przechowywania, udało się zmieścić ciąg szafek/regałów wzdłuż całej ściany.

ARCHITEKT  delfina.grzelak@gmail.com  tel. 500 387 750

Rozwiązanie I: wersja Delfiny Grzelak
Rozwiązanie I: wersja Delfiny Grzelak
Cztery Kąty 7-8 2021

Rozwiązanie II: wersja Dominika Dudka

Według życzenia czytelników skupiliśmy się na wygospodarowaniu dużej przestrzeni do przechowywania. W korytarzu, po obu stronach drzwi wejściowych, znalazła się szafa z pawlaczem nad drzwiami, naprzeciwko wejścia stoi wysoka szafka na buty, a nad nią lustro. Sypialnię z dużym łóżkiem i szafą (dodatkowo pawlacz nad drzwiami) umieściliśmy w mniejszym pokoju, w większym powstał gabinet (później może to być pokój dziecka) z dużym, narożnym biurkiem, przestronną szafą, sofą i regałami na książki. W salonie zmieścił się stół dla czterech osób, zrezygnowaliśmy tu z drzwi, dzięki czemu otrzymujemy otwartą przestrzeń. Kuchnia pozostała zamknięta, ale powiększyliśmy i przesunęliśmy drzwi. Zmieściła się tam pralka i mały stół dla dwóch osób. W łazience zaprojektowaliśmy dużą wannę oraz umywalkę naszafkową. Nad wanną można powiesić szafki na drobiazgi. W toalecie ponownie umieściliśmy umywalkę.

PRACOWNIA AUTORSKA DOMINIK DUDEK  biuro@ddproject.pl  tel. 603 915 153

Rozwiązanie I: wersja Dominika Dudka
Rozwiązanie I: wersja Dominika Dudka
Cztery Kąty 7-8 2021
    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie z rynku wtórnego - wygodne i praktyczne