Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Na co zwrócić uwagę, wybierając myjkę ciśnieniową?

artykuł zewnętrzny

Myjki ciśnieniowe mogą mieć przeróżne zastosowania. Okazują się przydatne przy myciu samochodu, bram wjazdowych, elewacji domowych albo chodników w ogrodzie. Pozwalają zaoszczędzić czas, a przy okazji dokładniej czyszczą różne powierzchnie. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie z nich zapewniają jednakową skuteczność. Przy wyborze myjki ciśnieniowej należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych elementów. Trzeba też znać dokładne przeznaczenie takiego urządzenia. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie myjki?

Na co zwrócić uwagę, wybierając myjkę ciśnieniową?
Na co zwrócić uwagę, wybierając myjkę ciśnieniową?
Mediaexpert

Wybór myjki w zależności od maksymalnego ciśnienia 

Myjka ciśnieniowa powinna być przede wszystkim skuteczna. Jej możliwości zależą od maksymalnego ciśnienia, które pozwoli pozbyć się brudu i zanieczyszczeń. Wiele myjek nie przekracza poziomu 130 barów, co jednak wystarczy do podstawowych zadań w ogrodzie. Nie będzie również problemu z wymyciem samochodu. Myjka ciśnieniowa Karcher to już jednak znacznie większe możliwości. Dysponuje ona maksymalnym ciśnieniem na poziomie 145 bar, przez co poradzi sobie z większymi i wytrzymalszymi powierzchniami - takimi jak elewacje i chodniki. Posiada także opcję regulacji ciśnienia, jeśli nie trzeba pracować przy maksymalnych ustawieniach urządzenia. 

Dobór odpowiedniej długości węża oraz łatwość przemieszczania 

Myjka ciśnieniowa powinna zostać dobrana w zależności od wielkości ogrodu lub domu. Mniejsze działki niekoniecznie potrzebują najdłuższego węża albo najniższej możliwej wagi urządzenia. Trzeba jednak pamiętać, że są to parametry, które wpływają na wygodę użytkowania i przemieszczania się. Odpowiednio długi wąż powinien umożliwić skierowanie wody nawet na najdalsze rejony ogrodu. Co prawda wysokie ciśnienie pozwoli nadrobić część ograniczeń związanych z długością, ale tylko częściowo. Najlepiej wyposażyć się w myjkę o długości kilkunastu albo nawet kilkudziesięciu metrów.

Zakupy powinny być też uzależnione od łatwości przemieszczania się. Myjka nie powinna być zbyt ciężka. Górna granica to waga nieprzekraczająca 35 kilogramów, zwłaszcza jeśli korzystają z niej osoby starsze. Sytuacja zmienia się, jeżeli myjka posiada dodatkowe kółka. Nie jest to jednak gwarancja łatwego przemieszczania się, zwłaszcza przy nierównym terenie i wysokiej trawie. Trzeba wtedy uwzględnić rodzaj kółek i ich dostosowanie do różnych nawierzchni.

Dodatkowe elementy, które ułatwiają korzystanie z myjki ciśnieniowej 

Myjki ciśnieniowe różnią się w zależności od elementów dodatkowych, które wpływają na wygodną pracę. Jednym z nich jest pojemnik na detergent. Bez niego ciężko będzie o wymycie trudnych do usunięcia zanieczyszczeń. Odpowiednio silny detergent pozwoli pozbyć się zabrudzeń, które mocno przylegają do powierzchni elewacji lub płotu. Kluczowa jest także wcześniej wspomniana regulacja ciśnienia. Pozwala ona zmniejszyć siłę wyrzucanej wody, co w przypadku elewacji gwarantuje bezpieczeństwo okien albo mniej wytrzymałych elementów. 

Przy zakupie trzeba też zasugerować się odpowiednią końcówką myjki. Najpopularniejsza jest lanca ciśnieniowa, która zwiększa siłę nakierowanej na powierzchnię wody. Można do niej dokupić parę dodatkowych elementów. Przydatna jest dysza rotacyjna, gdzie można skierować strumień pod ostrzejszym kątem, co ułatwia dojście do słabiej dostępnych miejsc. W przypadku trudnych do usunięcia zanieczyszczeń przydają się dodatkowe szczotki i pianownice - pozwalają one pozbyć się brudu w sposób mechaniczny albo chemiczny. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Na co zwrócić uwagę, wybierając myjkę ciśnieniową?