Najlepsze tkaniny na zasłony – jaki materiał na zasłony wybrać?

sponsorowany

Materiał na zasłony stanowi nie tylko o ich ozdobności, ale także funkcjonalności. W końcu zadaniem tej tkaniny jest zatrzymywać promienie słońca. W wielu przypadkach nie chodzi jednak o całkowite wyciemnienie wnętrza, dlatego też potrzebny jest odpowiedni materiał. Pewność dobrze dobranej tkaniny na zasłony to często także konieczność własnoręcznego jej uszycia lub zlecenia tego zadania dobrej krawcowej. W ten sposób nie tylko będziemy mieli idealny materiał, którego ze świecą szukać w sklepie, ale także będzie on dopasowany do naszych okien co do jednego centymetra. Jaki materiał na zasłony sprawdzi się więc najlepiej? Zapraszamy do lektury artykułu.

Najlepsze tkaniny na zasłony – jaki materiał na zasłony wybrać?
Najlepsze tkaniny na zasłony – jaki materiał na zasłony wybrać?
Darymex

Tkaniny na zasłony – lekkie czy ciężkie?

Materiały na zasłony możemy podzielić na lekkie i ciężkie. Te pierwsze będą się łatwiej układały, będą cieńsze oraz lżejsze. To sprawia, że świetnie sprawdzą się jako ozdoba każdego wnętrza, choć raczej możemy zapomnieć o skutecznym izolowaniu od światła i hałasów z ulicy. Takie tkaniny będą idealne do wszystkich jasnych i utrzymanych w lekkiej stylistycznie wnętrz. Przeciwieństwem będą materiały o grubszym splocie przepuszczające niewielką ilość światła. Zdecydowanie trudniej układają się na oknie, przez co mogą się wydawać mniej estetyczne. Spełnią swoją funkcję jako zasłony, jednak będą wymagać solidnego karnisza, ponieważ waga materiału będzie odpowiednio większa. Oprócz tego takie materiały na zasłony mogą nieco przytłoczyć wnętrze, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór.

Najlepsze materiały na zasłony

Niestety nie istnieje jedna uniwersalna, najlepsza tkanina na zasłony. Wszystko bowiem zależy od naszych potrzeb i preferencji. Jeśli szukamy czegoś lekkiego i zwiewnego, to warto rozważyć wszelkiego rodzaju tiule, woale, organzy, cienkie lny, tafty, perkale i markizety. Zapewnią one delikatną izolację od światła za oknem i pięknie wkomponują się w jasne i romantyczne wnętrza. W przypadku potrzeby większej izolacji polecamy tafty, żakardy, welwety, aksamity, a także materiały na zasłony typu blackout. Takie tkaniny oferują całkowitą izolację od światła, co pozwala uzyskać zmrok w sypialni nawet w samo południe. Stwórz własną salę kinową i oglądaj filmy w najlepszych warunkach nie zależnie od pory dnia!

Kolor zasłony też ma znaczenie!

Wbrew pozorom, sam rodzaj materiału na zasłony nie jest jedynym wyznacznikiem ich funkcjonalności. W naturalny sposób lepszą izolację od światła uzyskamy, decydując się na ciemny kolor. Jeśli więc nasza tkanina na zasłony nie musi być dopasowana kolorystycznie do innych jasnych elementów wnętrza lub jeśli zależy nam na uzyskaniu szczególnej prywatności, lepiej wybrać ciemne zasłony. Ich materiał będzie dobrze maskował wnętrze i pochłaniał światło. Takie zasłony będą szczególnie dobrze prezentować się po zmroku. To wtedy chętniej zasłaniamy okna, by oddzielić się od widoku ulicy lub ogródka sąsiada. Jasne zasłony natomiast pięknie rozświetlą pomieszczenie. Światło przebijające się przez kolorowe zasłony wywoła niesamowity efekt, zabarwiając całe pomieszczenie kolorem wybranej przez nas tkaniny. Jest to cecha charakterystyczna jedynie tkanin lekkich, przez które światło przechodzi bez trudu.

Zasłony na metry czy gotowe ze sklepu?

Kupno zasłon na metry daje możliwość wyboru dowolnego materiału oraz uszycia zasłon dokładnie na wymiar okna. Nie można tego samego powiedzieć o gotowych produktach ze sklepu. Zasłony, dostępne w marketach i sklepach sieciowych są wykonane z najpopularniejszych tkanin dopasowanych do popularnych wymiarów okien. Jeśli zależy nam na konkretnym materiale, niedostępnym w większości sklepów, lub jeżeli nasza wnęka okienna nie mieści się w typowych wymiarach, warto zdecydować się na zasłony na metry. Dzięki temu idealne dopasujemy wymiar nie tylko względem odległości od podłogi, ale także parapetu w mniejszych pomieszczeniach. Kupno zasłon na metry wcale nie łączy się z dużymi kosztami. Skrócenie i obszycie wybranego materiału często okazuje się nawet bardziej opłacalne. Aby dowiedzieć się więcej na temat najlepszych zasłon na metry, wejdź na darymex.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Najlepsze tkaniny na zasłony – jaki materiał na zasłony wybrać?