Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nawadnianie ogrodu - jak zrobić to z głową?

MP

Świadome i oszczędne korzystanie z wody przy podlewaniu naszych ogrodów to ważny aspekt zrównoważonego ogrodnictwa, do czego zachęca firma Fiskars. Odpowiednie produkty do nawadniania ułatwią nam pracę i pomogą uniknąć marnowania wody.

Nawadnianie ogrodu
Nawadnianie ogrodu
Fot. Fiskars

Nawadnianie ogrodu - jak to zrobić?  

W większości przypadków ogrody wymagają regularnego podlewania. Jednak dzięki starannemu planowaniu i uwzględnieniu warunków glebowych, słonecznych i otoczenia można założyć ogród, który będzie doskonale zadbany bez nadmiernego zużycia wody.

Kilka wskazówek dotyczących zrównoważonego podlewania:

  • Wybieraj rośliny, które są rodzime dla danego regionu. Rośliny miejscowe są lepiej przystosowane do lokalnych warunków pogodowych i wymagają mniej podlewania.
  • Zastanów się nad swoim trawnikiem - naturalna łąka może być mniej spragniona, a także dobra dla pracowitych pszczół i innych ważnych zapylaczy.
  • Głębsze, rzadkie podlewanie może być lepszym rozwiązaniem niż codzienne, lekkie zraszanie ogrodu. Zachęci to rośliny do głębszego zapuszczenia korzeni, dzięki czemu będą mocniejsze i bardziej odporne na suszę.
  • Wybierz odpowiednie narzędzia. Czy podlewasz duże powierzchnie, czy potrzebujesz większej precyzji? Wybór odpowiednich narzędzi pomoże uniknąć marnowania wody. Ważna jest także ergonomia i wygoda pracy. Na przykład bęben z wężem XL z kółkami to doskonały produkt do podlewania dużych ogrodów. Kółka ułatwiają transport, zatem pokonywanie większych przestrzeni w celu nawodnienia ogrodu nie jest już problemem. Bęben jest od razu gotowy do użycia, dzięki zestawowi niezbędnych do nawadniania akcesoriów. Unikatowym rozwiązaniem jest jego pozioma konstrukcja. Stabilny i odporny na przechylenie bęben, można obracać w zakresie 360°, co pozwala na pełną swobodę manewrowania. Wyróżnia go elegancki, stylowy design,  a uniwersalny rozmiar  przyłączy gwarantuje kompatybilność z narzędziami innych producentów.
  • Sprawdź pogodę! Jeśli spodziewasz się deszczu, usiądź wygodnie i zrelaksuj się.
  • Zamień podlewanie w piękną medytację. Bądź obecny w swojej praktyce i doceniaj rośliny, które pielęgnujesz. W ten sposób możesz także zauważyć, że coś jest nie tak, i pomóc roślinom poczuć się lepiej.

 

Automatyczny bęben z wężem XL z kółkami, cena ok. 1056 zł
Automatyczny bęben z wężem XL z kółkami, cena ok. 1056 zł
Fot. Fiskars
    Więcej o:

Skomentuj:

Nawadnianie ogrodu - jak zrobić to z głową?