Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nawadnianie. To łatwe. Premiera nowego segmentu Fiskars

MP

W 2021 roku Fiskars poszerza swoją ofertę o nowy segment sprzętu do nawadniania ogrodu. Właściciele ogrodów i trawników będą mogli nawadniać je korzystając z szerokiej i dobrze dopasowanej do ich potrzeb oferty od kranu do rośliny. Ogrodnicy z pewnością docenią łatwy wybór, komfortowe użytkowanie oraz wygodne przechowywanie nowych produktów.

Węże ogrodowe
Węże ogrodowe
Fot. Fiskars

Fiskars ułatwia wybór optymalnego sprzętu do nawadniania w zależności od wielkości nawadnianej powierzchni. Jeśli zastanawiamy się jaki sprzęt będzie pasował do naszego ogrodu możemy skorzystać ze specjalnego kalkulatora, który Fiskars udostępnił na  stronie www.fiskars.eu/easywatering. Dzięki niemu określimy wielkość naszego ogrodu i dobierzemy odpowiedni sprzęt.

Uniwersalność

Ogrodnicy, którzy posiadają produkty do podlewania innych marek i chcieliby skorzystać z nowej oferty Fiskars, nie muszą się niczym martwić. Produkty do nawadniania zostały tak zaprojektowane, aby były kompatybilne z produktami innych producentów.

Nagroda Red Dot

Warto podkreślić, że funkcjonalne i wyjątkowo estetyczne bębny z wężem Fiskars (S i XL), jak również  zastosowanie niezwykle trwałego tworzywa FiberCompTM i innowacyjnego systemu kodowania kolorem, otrzymały nagrodę Red Dot - jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

Oto najważniejsze kategorie produktowe, które znalazły się w nowej ofercie Fiskars:

Bębny z wężem

Jednym z kluczowych produktów w nowej ofercie są bębny z wężem, które zostały wyposażone we wszystkie niezbędne akcesoria do nawadniania, co sprawia, że od razu są gotowe do użycia. Zatem kupujesz, podłączasz i podlewasz. Nic prostszego!

Unikatowym rozwiązaniem zastosowanym w nowych bębnach jest pozioma konstrukcja. Stabilne i odporne na przechylenie bębny można obracać w zakresie 360°, co pozwala na pełną swobodę manewrowania. Bębny wyróżnia elegancki, stylowy design,  natomiast uniwersalny rozmiar  przyłączy, gwarantuje kompatybilność z narzędziami innych producentów. Dodatkowym udogodnieniem jest zintegrowany schowek, w którym można przechowywać akcesoria.

Cana: od 290 zł

Bęben z  wężem
Bęben z wężem
Fot. Fiskars

Pistolety i lance zraszające

W nowym segmencie znajdziemy również łatwe w obsłudze pistolety zraszające, o różnym rodzaju strumienia wody, z płynną regulacją przepływu. Zostały wyposażone w uchwyt z powłoką SoftGripTM, który doskonale leży w ręku podczas podlewania co wpływa na komfort pracy. Modele wykonane z tworzywa FiberCompTM są wyjątkowo odporne i wytrzymałe.

Natomiast do czyszczenia lub nawadniania odległych lub trudno dostępnych miejsc najlepszym wyborem będzie lanca zraszająca. Maksymalny komfort gwarantuje ich ergonomiczna budowa i  niewielka waga. Zarówno pistolety, jak i lance mają możliwość wymiany głowic zraszających co wpływa na ich  optymalne wykorzystanie.

Cena:

  • FiberCompTM Pistolet zraszający, multi - ok. 160 zł
  • Lanca zraszająca, 3-funkcyjna- ok. 145 zł

Zraszacze

W ofercie nie mogło zabraknąć również zraszaczy, które pomagają utrzymać trawnik w doskonałej kondycji.  Wytrzymałe, wysokiej jakości zraszacze są wydajne, łatwe w montażu i całkowicie automatyczne w połączeniu ze sterownikiem nawadniania. Fiskars oferuje  cały wachlarz zraszaczy odpowiednich  dla ogrodów o różnych rozmiarach  -  w tym wahadłowy, pulsacyjny czy dookolny. Co więcej, dostępne są modele wyposażone w innowacyjną technologię oszczędzającą wodę, która zapewnia  mniejszy strumień redukujący zużycie wody nawet o 20%.

Cena:

  • zraszacz pulsacyjny dookolny, podstawa trójnóg - ok 228 zł
  • zraszacz oszczędzający wodę - ok. 136 zł

Zraszacz pulsacyjny dookolny On,Off, podstawa trójnóg
Zraszacz pulsacyjny dookolny On,Off, podstawa trójnóg
Fot. Fiskars
Zraszacz oszczędzający wodę
Zraszacz oszczędzający wodę
Fot. Fiskars

Węże ogrodowe

Odpowiedni wąż ogrodowy to jeden z kluczowych elementów całego systemu do nawadniania. Fiskars zastosował innowacyjne rozwiązanie polegające na oznaczeniu średnic węży odpowiednim kolorem, co umożliwia bezbłędne dopasowanie węża do złączki. Ponadto węże są odporne na skręcanie, a to zapewnia duży komfort pracy.

Cena: od ok. 100 zł

Wąż ogrodowy
Wąż ogrodowy
Fot. Fiskars

Złączki i przyłącza

System nawadniania wymaga połączenia wszystkich elementów, dlatego Fiskars zadbał o szeroki wybór złączek i przyłączy od kranu do końcówki zraszającej. Podobnie, jak w przypadku węży ogrodowych, zastosowano w nich innowacyjny system oznaczania średnicy kolorem, czyli tzw. system kodowania kolorem, który wyklucza błędne dopasowanie złączki czy przyłącza do węża.
W ofercie znajdują się produkty wykonane z tworzywa FiberComp™. Są one dwa razy trwalsze niż inne i bardzo odporne, nawet na duży nacisk.

Wszystkie dodatkowe akcesoria zwiększają zakres działania sprzętu nawadniającego i ułatwiają podlewanie. Wśród nich znajdziemy poręczne sterowniki nawadniania, z łatwym programowaniem początku, częstotliwości i czasu trwania nawadniania.

Cena: od ok. 30 zł

Szybkozłączki ze stopem
Szybkozłączki ze stopem
Fot. Fiskars

Skomentuj:

Nawadnianie. To łatwe. Premiera nowego segmentu Fiskars