Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesne dekoracje do domu

AZ

Urządzasz nowe mieszkanie albo jesteś w trakcie remontu? A może chcesz odświeżyć aktualne wnętrze bez użycia farb, nowych tapet i wymiany paneli? Sprawdź nowoczesne dekoracje do domu z naszego zestawienia i przekonaj się, jak możesz odmienić swój dom przy pomocy kilku niedrogich dodatków!

Nowoczesne dekoracje do domu
Nowoczesne dekoracje do domu
Empik

Niebanalne ozdoby ścienne do salonu i sypialni

Do najważniejszych cech współczesnego wystroju wnętrz należy połączenie minimalizmu z funkcjonalnością. Zarówno wnętrza nawiązujące do stylów tradycyjnych, jak i zmierzające bardziej w kierunku futuryzmu, stawiają przede wszystkim na komfort mieszkania. Czy ścienne dekoracje do domu mogą wpisywać się w tę zasadę – nie tylko wisieć na ścianie, ale przy okazji pełnić jakąś funkcję? I czy w ozdobach o dość dużych rozmiarach możliwe jest postawienie na minimalizm?

W obu przypadkach odpowiedź brzmi: tak. Wśród funkcjonalnych, a przy tym minimalistycznych ozdób na ścianę, wyróżniają się:

Zegar ścienny bez tradycyjnego cyferblatu

Występuje najczęściej w formie wypukłych, piankowych cyfr i wskazówek z niewielką podstawką, na której się obracają. Tak jak w przypadku modelu marki TIME poszczególne elementy mogą zostać pokryte np. eleganckimi lustrzanymi nakładkami. To dekoracja, która nie sprawia kłopotów przy samodzielnym montażu. W zestawie znajduje się szablon okręgu, a poszczególne elementy mocuje się zwykle przy pomocy haczyków.

.
.
Foto: materiały Partnera

Lustro ścienne z ozdobną ramą 

Zwłaszcza modele okrągłe i asymetryczne zasługują na miano wyjątkowej ozdoby naściennej. Szczególnie warto zwrócić uwagę na metalowe, nowoczesne ramy w kolorze złota, srebra i czerni oraz modele wiszące na pasku, które świetnie będą pasować do minimalistycznych wnętrz.

.
.
Foto: materiały Partnera

Klamerki na zdjęcia

Zdecydowanie mniejsze i bardziej mobilne od ramek. Nie wymagają wywiercania dodatkowej dziury w ścianie, ponieważ są wieszane na ozdobnym, cienkim sznurku. Co więcej, dają możliwość łatwej wymiany zawieszonych zdjęć – wystarczy je odpiąć i przypiąć nowe. Klamerki na rodzinne fotografie czy zdjęcia z przyjaciółmi to ciekawy sposób na ozdobienie ściany nad sofą w salonie lub łóżkiem w sypialni. Znajdą swoje miejsce w domach urządzonych w stylu klasycznym, skandynawskim, industrialnym, eklektycznym i vintage.

.
.
Foto: materiały Partnera

Oryginalne stojące dekoracje do domu

Dekoracje możliwe do postawienia na kominku, szafce RTV, w gablocie, na stole czy parapecie to niewielkie elementy, które mogą naprawdę wiele pod względem nadania wnętrzu charakteru. Spośród nich najbardziej oryginalne to:

Kulki antystresowe

Przedmiot składający się z magnetycznej podstawki i kilkudziesięciu lub kilkuset niewielkich, metalowych kuleczek. Dzięki magnesowi, który solidnie utrzymuje kulki we wskazanym miejscu, mieszkańcy mogą układać na podstawce dowolne kształty. To nie tylko niebanalny element wystroju wnętrza, ale także świetny sposób na odstresowanie czy wspólną zabawę! Sprawdzi się jako dodatek w mieszkaniach w stylu industrialnym, czy futurystycznym.

.
.
Foto: materiały Partnera

Fontanna pokojowa

Zwykle ma kilkanaście centymetrów wysokości, dzięki czemu może pełnić rolę zarówno ozdoby stojącej na podłodze, jak i na szafce. Działa jak pełnowymiarowa fontanna, zapewniając stały, zamknięty przepływ wody, a tym samym stanowi nie tylko wyjątkowy element dekoracyjny, ale także źródło wyciszających dźwięków. To niezwykle elegancki element wystroju domu, który sprawdzi się nie tylko w salonie, ale także w toalecie, czy łazience. Pasuje do wielu nowoczesnych typów wnętrz: boho, art deco, loft, eklektycznym czy zgodnych z duńską filozofią hygge.

.
.
Foto: materiały Partnera

Las w słoiku

Absolutny hit wśród nowoczesnych dodatków do domu. Dostępny w wersji prawdziwej lub sztucznej, z oświetleniem lub bez. To niezwykły sposób na wprowadzenie do mieszkania nuty zieleni i nadania mu bardziej naturalnego wyglądu. Podobnie jak wspomniana fontanna, doskonale pasuje do wnętrz w stylu art deco, boho, eklektycznych i hygge.

.
.
Foto: materiały Partnera

Romantyczny wystrój domu – aromatyczne świece

Świetnym dodatkiem zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz są świece. Zapachowe, sojowe, bogato zdobione, w świeczniku z pokrywką – wybór jest naprawdę ogromny, a wszystkie mają jeden cel: dodać wnętrzu romantycznego klimatu. Doskonale sprawdzą się szczególnie w zimnych, bardzo minimalistycznych wnętrzach, dostarczając im odrobiny ciepła.

.
.
Foto: materiały Partnera

Kilka niewielkich dodatków wystarczy, by całkowicie odmienić wnętrze. Nie obawiaj się bawić formą, kształtami i kolorami – sprawdź, jak ciekawy wygląd może przybrać twoje mieszkanie!

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowoczesne dekoracje do domu