Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesne mieszkanie w kolorze granatowym

red.

Kolor granatowy nie pojawia się często we wnętrzach. W tym mieszkaniu jednak odgrywa główną rolę. Granatowe ściany wyróżniają to 56-metrowe wnętrze.

Mieszkanie znajduje się w Bielsko-Białej i z jego okien roztacza się piękny widok na miasto oraz otaczające je pasma górskie Beskidów. Wnętrza wyróżnia przejrzysty, nowoczesny układ, staranny dobór materiałów, a przede wszystkim kolorystyka. W aranżacji główną rolę odgrywa rzadko pojawiający się we wnętrzach kolor granatowy. Ma on głębię i wyrafinowanie. Jest równie spokojny, co szarości i brązy, a jednak bardziej wyrazisty, co sprawia, że jest dla znakomitą alternatywą dla wspomnianych barw.

Kolor granatowy we wnętrzu

W bielskim mieszkaniu granatowe są fronty zabudowy kuchennej oraz zabudowy w części jadalnej salonu. Również meble łazienkowe są granatowe, a także tapeta oraz zagłówek w sypialni. W tym ostatnim pokoju wprowadzono jednak nieco inny odcień granatu, bardziej zgaszony. Z uwagi na to, że kolor granatowy pochłania światło, zestawiono go z świetlistą bielą, jasnym drewnem i jasnymi odcieniami szarości.

Nowoczesna aranżacja wnętrza

Układ mieszkania jest otwarty. Na 56 metrach mamy salon połączony z kuchnią oraz sypialnię z wydzielonym kącikiem do pracy. Wszystko się ze sobą płynnie łączy - meble kuchenne przechodzą w element szafy oraz szafki pod telewizor. Duże, gładkie powierzchnie ścian i meblowej zabudowy wprowadzają wrażenie spokoju i harmonii. W części wypoczynkowej starano się także zbudować wrażenie przytulności za pomocą miękkich tkanin w obiciu sofy i zasłon.

We wnętrzach ważną rolę odgrywa również oświetlenie - oprawy szynoprzewodów to odważne rozwiązanie dla stref prywatnych, mieszkań. Pomimo surowości wyglądu doskonale doświetlają strefę dzienną oraz kuchnię, pozwalając skierować źródło światła w pożądanym kierunku.

Projekt wnętrz: Daria Stanek, MW Architekci

Skomentuj:

Nowoczesne mieszkanie w kolorze granatowym