Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Palenisko ogrodowe

MP

Wiosna w tym roku nas nie rozpieszcza. Tym bardziej jednak – kiedy wreszcie będzie to możliwe – z przyjemnością usiądziemy wieczorem na patio czy w ogrodzie, by móc rozkoszować się naturą w całym jej rozkwicie. W tym sielskim obrazie kluczowym elementem dla wielu z nas jest obecność ognia, który dodaje magii i przytulności wspólnym spotkaniom w plenerze. Pozostaje więc zdecydować, jakie nowoczesne palenisko ogrodowe najlepiej się u nas sprawdzi. Czym się kierować przy wyborze? Zobaczmy.

Triangular Kolekcja Geo
Triangular Kolekcja Geo
Fot. UNICO

Palenisko ogrodowe

Jeśli rozważasz, czy w ogóle potrzebujesz czegoś takiego jak nowoczesne palenisko ogrodowe, odpowiedz sobie najpierw na klika pytań:

  • Czy lubisz zabawę i relaks na dworze, także po zmroku?
  • Czy sprawia Ci przyjemność możliwość przygotowania i zjedzenia ciepłego posiłku na zewnątrz?
  • Czy lubisz romantyczne wieczory pod gwiazdami?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, dlaczego nie dodać do swojego otoczenia - podwórka, werandy lub patio - pięknie wykonanego paleniska? Nowoczesne palenisko ogrodowe może się okazać brakującym ogniwem, które dopełni Twoje wyobrażenie o idealnym wieczorze. To może być relaks na świeżym powietrzu, prowadzenie ciekawych rozmów z przyjaciółmi lub po prostu czytanie książki przy lampce wina. Wszystko to zyskuje po stokroć, jeśli odbywa się przy świetle księżyca i w blasku ognia.

Jak zrobić palenisko na ognisko - krok po kroku?>>>

Palenisko ogrodowe - nowoczesne

Nowoczesne paleniska ogrodowe mogą przybierać różne kształty, formy i rozmiary. Jest w czym wybierać. - Począwszy od przytulnego, małego paleniska, idealnego do małego ogrodu czy patio, po zintegrowane z paleniskiem stoły, wokół których zmieści się cała rodzina. Na co zwrócić uwagę wybierając palenisko? - Ważne są estetyka i proporcje. Zapewne każdemu zależy na tym, aby nowy sprzęt wyglądał dobrze tam, gdzie się go umieści – by nie zajmował całej przestrzeni, ani też nie gubił się w tle. Wielu właścicieli domów, kupując nowoczesne palenisko ogrodowe dobiera je w taki sposób, aby było architektonicznie podobne do tego, co już istnieje. Dzięki temu palenisko zewnętrzne wygląda tak, jakby naprawdę stanowiło integralną część otoczenia.

Palenisko, a może jednak kominek zewnętrzny?

Przenośne palenisko ogrodowe ma kilka zasadniczych zalet, które stanowią o jego przewadze nad kominkami zewnętrznymi. Na wstępie warto zaznaczyć, że są to dwie, zupełnie inne rzeczy. Po pierwsze kominek stawia się na stałe. Trzeba go też najpierw zaprojektować, a potem zbudować. Tymczasem w tym względzie zewnętrzne palenisko daje o wiele więcej możliwości. Po pierwsze można je przenosić z miejsca na miejsce oraz ustawić tam, gdzie murowana konstrukcja nie miała by racji bytu – np. na niewielkim patio czy tarasie. Nowoczesne palenisko ogrodowe swoim wyglądem może przypominać dzieło sztuki. Z kominkiem zewnętrznym trudno byłoby uzyskać taki efekt. I ostatnia, aczkolwiek bardzo ważna sprawa. - Kominek zewnętrzny pozwala na siedzenie blisko ognia tylko z jednej strony. Z kolei wokół paleniska ogrodowego można siedzieć w kręgu, co daje nie tylko lepszy dostęp do ognia przy pieczeniu kiełbasek, ale także sprzyja większej integracji. 

Paleniska i kominki. Jak się ogrzać w ogrodzie i na tarasie>>>

Palenisko ogrodowe – ile to kosztuje?

Ceny palenisk ogrodowych zaczynają się kilkuset złotych. Wszystko zależy od rozmiaru i stopnia skomplikowania konstrukcji. Jeśli chodzi o górną granicę cenową – można kupić nowoczesne palenisko ogrodowe także i za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Droższe sprzęty zwykle mają też większą funkcjonalność. Jak np. paleniska z dodatkową przestrzenią, która może służyć jako blat stołu lub paleniska wyposażone w systemy pokryw, które tworzą z nich dwufunkcyjne urządzenia – palenisko i stół. Cena urządzenia jest także uzależniona od rodzaju paliwa. Nowoczesne paleniska ogrodowe mogą być zasilane biomasą, bioetanolem czy gazem.

Palenisko ogrodowe - Garden Line od UNICO

Wybór paleniska ogrodowego powinien być poprzedzony odpowiedzią na pytanie, na jakiej jego funkcji zależy nam najbardziej. Równie ważne są walory estetyczne. Jak w przypadku większości produktów, także i tutaj każdy będzie miał inne oczekiwania. Wychodząc im naprzeciw, firma UNICO wprowadziła do swojej oferty linię palenisk ogrodowych Garden Line, składającą się z 4 kolekcji produktów. - Geo to nowoczesne, proste, geometryczne formy. Oval charakteryzuje się zaoblonymi kształtami inspirowanymi naturą. Divi zaskakuje nieoczywistymi formami, a Functional, czyli paleniska wielofunkcyjne, wyposażono w szereg dedykowanych akcesoriów do grillowania, pieczenia czy smażenia. Unikalny design i zastosowane technologie są efektem współpracy obu firm.

Gdzie ustawić palenisko ogrodowe?

Tworząc przestrzeń wokół paleniska ogrodowego, warto zadbać nie tylko o komfortową przestrzeń, ale także o bezpieczeństwo przebywających w pobliżu osób. - Planując miejsca do siedzenia weźmy pod uwagę, by znajdowały się w takiej odległości od ognia, by ludzie mogli bezpiecznie wstać i się poruszać. Wbudowane siedziska lub ciężkie krzesła czy fotele, mogą ich skutecznie powstrzymać przez zbytnim zbliżaniem się do paleniska. Najlepiej ustawić przenośne palenisko na ognioodpornej powierzchni, takiej jak metal, kostka brukowa lub cegła. Niektóre można umieścić bezpośrednio na drewnianym pokładzie lub na trawie, generalnie na utwardzonym terenie. Zawsze jednak trzeba się upewnić, że palenisko znajduje się z dala od materiałów łatwopalnych, w tym drzew, liści i konstrukcji, takich jak drewniana pergola, składzik czy dom.

    Więcej o:

Skomentuj:

Palenisko ogrodowe