Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Piekarnik - niezbędne wyposażenie kuchni

ES

Technologia nie omija kuchni. To wpływa nie tylko na funkcjonalność piekarników, lecz także komfort ich użytkowania. Coraz więcej funkcji i możliwości przygotowywania potraw, bezpieczeństwo, łatwość czyszczenia, energooszczędność – obecnie urządzenia te mogą naprawdę wiele…

Zestaw Multicook
Zestaw Multicook umożliwia pieczenie i gotowanie na parze. Dzięki temu potrawy są soczyste i nie tracą właściwości odżywczych,
Teka

Piekarnik - odpowiednie wymiary

W funkcjonalnej kuchni niezbędny jest piekarnik. Szczególną popularnością cieszą się piekarniki do zabudowy. W niektórych kuchniach są one zabudowane w dolnych szafkach, natomiast w innych – na poziomie wyższych szafek. Najbardziej popularne urządzenia mają pojemność 50-75 l i wymiary ok. 60 x 60 x 60 cm – takie w zupełności wystarczą dla kilkuosobowej rodziny. Dostępne są też inne rozmiary. W niewielkiej kuchni lepszym wyborem będzie piekarnik kompaktowy, mający wysokość 45 cm lub szerokość do 50 cm. Trzeba jednak pamiętać, że ograniczona pojemność (do 50 l) narzuca korzystanie z niewielkich naczyń, przez co przygotowanie pieczonych dań dla większej liczby osób trzeba rozłożyć na raty. Bardziej liczna rodzina może z kolei zaopatrzyć się w piekarnik o szerokości 90 cm i pojemności 85 l – zajmie więcej miejsca, ale przygotowywanie posiłków będzie wygodniejsze.

Nowoczesny piekarnik
Optymalne ustawienia, termosonda, szybkie nagrzewanie, czyszczenie parowe - oto nowoczesny piekarnik
Electrolux

Jakie funkcje może mieć piekarnik?

 • Podtrzymanie ciepła. Dzięki tej funkcji potrawy pozostawione w piekarniku dłużej zachowają ciepło i nie są przy tym narażone na przypalenie czy wysuszenie.
 • Automatyczne programy. Dzięki niej nie trzeba się zastanawiać, jaką temperaturę dobrać do określonego dania. Wystarczy włączyć jeden z kilkunastu lub kilkudziesięciu programów.
 • Dual Cook. W piekarniku wyposażonym w tę funkcję można upiec dwa dania jednocześnie w różnych temperaturach, bez obawy, że zapachy się wymieszają. Funkcja pozwala także korzystać wyłącznie z jednej strefy piekarnika, co oszczędza energię elektryczną. Istnieje też funkcja pieczenia na wielu poziomach, która pozwala za jednym razem upiec kilka różnych potraw.
 • Timer. Umożliwia ustawienie czasu startu pieczenia o wybranej godzinie. Po jego upływie piekarnik wyłączy się automatycznie.
 • Szybki nagrzew (tzw. booster). Ta funkcja przyda się, jeżeli chcemy szybko nagrzać wnętrze piekarnika do pożądanej temperatury.
 • Rożen. Dba o równomierne opieczenie mięsa na obrotowym szpikulcu.
 • Rozmrażanie. Wygodna funkcja rozmrażania w piekarniku.
 • Funkcja „pizza”. Dla wszystkich miłośników włoskiego przysmaku.
 • Mikrofala. Funkcja ta pozwala na wykorzystanie piekarnika jako kuchenki mikrofalowej.
Termosonda w piekarniku
Potrawy przygotowywane z użyciem termosondy są dobrze upieczone, ale jednocześnie zachowują odpowiedni smak oraz jak najwięcej wartości odżywczych,
Whirlpool
Pieczenie czterech dań podczas jednego cyklu
Funkcja Cook4 umożliwia pieczenie czterech różnych dań podczas jednego cyklu, interfejs sugeruje użytkownikowi najbardziej odpowiednią półkę dla potrawy,
Whirlpool
Para wodna i termoobieg gwarantują soczystość potraw
Opcja SteamSense, dzięki połączeniu pary wodnej i termoobiegu, gwarantuje idealny smak, soczystość i wypieczenie potrawy,
Whirlpool

Piekarnik: wygodne rozwiązania

 • Interaktywny ekran dotykowy. Pozwala na obsługę za pomocą dotyku, co dodatkowo oznacza, że front pozbawiony jest przycisków i pokręteł.
 • Sterowanie za pomocą smartfona. Przy użyciu odpowiedniej aplikacji możemy np. zdalnie włączyć piekarnik, by nagrzał się przed naszym powrotem do domu i był gotowy do podgrzania obiadu. Jeśli program oferuje dodatkowo bezpośrednie połączenie z Facebookiem, możemy od razu podzielić się tam zdjęciami ze znajomymi.
 • Wbudowana książka kucharska. W kuchni przepisy na ulubione potrawy podpowie nam ekran piekarnika. Po dokonaniu wyboru na wyświetlaczu pojawi się lista potrzebnych składników wraz z opisem przygotowania posiłku krok po kroku. Na koniec urządzenie samo ustawi właściwe parametry pieczenia.
 • Autoczyszczenie. Dzięki tej funkcji piekarnik szybko zmiękczy wszystkie zabrudzenia i będzie je można bez problemu usunąć za pomocą wilgotnej ściereczki.
Funkcja - osobisty asystent gotowania
Osobisty asystent gotowania uczy się preferencji kulinarnych użytkownika i prowadzi go przez kolejne etapy przygotowywania dowolnej potrawy
Whirlpool
Zegar z funkcją programowania czasu startu i zakończenia pracy
Piekarnik z zegarem z funkcją programowania czasu startu i zakończenia pracy
Franke
  Więcej o:

Skomentuj:

Piekarnik - niezbędne wyposażenie kuchni