Połączenie nowoczesności ze stylem vintage - mieszkanie dla pary
Aranżacja tego mieszkania jest pełna kontrastów - ale przyjemnych dla oka. Przeszłość łączy się tu z teraźniejszością, minimalistyczny styl japandi z elementami vintage, a całości dopełniają rodzinne pamiątki.
To wrocławskie mieszkanie jest podręcznikowym przykładem, jak łączyć elementy stylistyczne, które z pozoru zupełnie do siebie nie pasują. Zetknęły się tu ze sobą dwa odmienne style aranżacyjne – minimalistyczny japandi z sentymentalnym vintage. W efekcie powstało wnętrze, które zachwyca ciepłem i przytulnością, jednocześnie nie przytłaczając niedużego metrażu.
Inwestorzy marzyli o przestrzeni w klimacie vintage, gdzie swoje miejsce odnalazłyby ich ulubione meble – fotele, stół i stolik z lat 60. minionego wieku. Ich życzeniem był także regał w stylu japońskim, który wyeksponowałby przez lata zbierane książki i pamiątki.
W otwartej strefie dziennej pojawiły się meble retro właścicieli, a wraz z nimi sofa stylizowana na lata 60. XX w. Umiejscowiona przy ścianie, wraz z fotelami i stolikiem, tworzy komfortową strefę wypoczynku. Naprzeciwko stanął wymarzony regał na książki. Minimalistyczną bazą dla tak różnych elementów stylistycznych stała się jasna winylowa podłoga – jednolita w całym mieszkaniu.
Minimalistyczna kuchnia wtapia się w aranżację, stanowiąc subtelne tło dla starych mebli, wyszukanych dodatków i pamiątek o osobistym charakterze. Sama zabudowa meblowa nawiązuje do modnego stylu japandi, który łączy w sobie skandynawską przytulność z japońskim minimalizmem. Utrzymana w bieli i ocieplona jasnym drewnem ubrana została w proste formy, które zapewniają funkcjonalność. Całość tworzy harmonijny związek, który z pewnością przetrwa próbę czasu.
W podobnym stylu urządzona została także łazienka. Jasna i przestronna, starannie zaplanowana, stanowi ona idealne miejsce do relaksu. Atmosferę sprzyjającej wyciszeniu i intymności budują tu proste formy mebli i wyposażenia, a odrobinę szaleństwa wnoszą zaoblone detale w stylu Bauhaus. Stąd niski stelaż podtynkowy Duofix marki Geberit w białej zabudowie (który jak przyznaje sama architekta jest niezawodnym elementem wyposażenia każdej łazienki) uzupełnia miska WC z deską wolnoopadającą Acanto także z oferty Geberit. Jej minimalistyczna, zaoblona forma doskonale koresponduje ze wzorem płytek w strefie kąpieli, gdzie swoje miejsce odnalazła wygodna w użytkowaniu wanna Koło Modo.
Do ich kształtów nawiązuje też przycisk uruchamiający Omega20 dobrany z portfolio producenta, który pokazuje jak ważną rolę w każdej aranżacji pełnią detale. Wystrój pomieszczenia dopełnia drewniana zabudowa w strefie umywalki, zwieńczona białym blatem z podwieszaną umywalką Geberit Variform (dawniej Koło Variform). Zaokrąglone krawędzie wpuszczonej w blat umywalki pięknie korespondują z lustrem o podobnej formie, nawiązując tym samym do subtelnie przewijających się przez wystrój całego pomieszczenia zaoblonych motywów.
- Więcej o:
Podmiejski dom z wnętrzami projektu STUDIO. ORGANIC
Małe, ale odważne: 37-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli
W domowym zaciszu - aranżacja projektu K + B ARCHITEKCI
Willa w stylu secesyjnym niedaleko Zurychu
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie