Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Połączyć i podzielić - przebudowa mieszkania

Cztery Kąty 6/2022

Jesteśmy rodziną z dwojgiem małych dzieci. W naszym mieszkaniu chcielibyśmy mieć salon otwarty na kuchnię, osobną sypialnię i osobne pokoje dla naszych pociech. Jeśli byłaby taka możliwość, prosimy o zaprojektowanie oddzielnej toalety. Agnieszka i Olek Majewscy, Radom

Rzut mieszkania
Rzut mieszkania
Cztery Kąty 6/2022

ROZWIĄZANIE I: WERSJA KATARZYNY MECHLIŃSKIEJ

Mimo, że lokalizacja strefy dziennej zaraz przy wejściu do mieszkania jest korzystna, zdecydowałam się na przesunięcie jej na koniec mieszkania. Było to możliwe dzięki temu, że lokal ma dwa balkony. Powstała w ten sposób przestronna, otwarta przestrzeń, mieszcząca salon z aneksem kuchennym i jadalnią. W salonie znalazła się duża sofa, fotel i zabudowa RTV, jadalnia ze stołem dla czterech osób, z możliwością rozłożenia. W aneksie kuchennym mamy sporo blatu roboczego i wszystkie potrzebne sprzęty, także możliwość wstawienia dużej lodówki. W miejscu pierwotnego salonu powstały pokoje dla dzieci, gdzie, mimo niedużej powierzchni, znalazły się łóżka, biurka, pojemne szafy i półki na książki. W obrębie komunikacji – na wprost wejścia do mieszkania – mamy szafę na okrycia wierzchnie. Po przeciwległej stronie pokoi dzieci dawny aneks kuchenny zastąpiła łazienka – mamy tu narożną wannę długości 160 cm, nablatową umywalkę 45 x 60 cm, pralkę 40 x 60 cm z wiszącą szafką i podwieszaną miskę ustępową; pod umywalką umieściłam pojemną szafkę. Udało się wygospodarować także drugą, mniejszą łazienkę z kabiną prysznicową 90 x 90 cm, umywalką 30 x 40 cm i miską ustępową. Dalej, na końcu korytarza, znalazła się sypialnia rodziców z łóżkiem 160 x 200 cm, pojemną szafą i miejscem do pracy.

ROZWIĄZANIE I: WERSJA KATARZYNY MECHLIŃSKIEJ
ROZWIĄZANIE I: WERSJA KATARZYNY MECHLIŃSKIEJ
Cztery Kąty 6/2022

ROZWIĄZANIE II WERSJA DOMINIKA DUDKA

Mieszkanie, którego rzut został przesłany przez czytelnika, ma niespełna 70 m2. Prośba lokatora to przede wszystkim stworzenie wygodnego salonu połączonego z aneksem oraz – w miarę możliwości – oddzielnej łazienki i toalety. Po przesunięciu kilku ścianek działowych udało nam się zrealizować tę prośbę. Dzięki przeniesieniu aneksu kuchennego zaprojektowaliśmy dużą łazienkę i dodatkową toaletę. W łazience zmieścił się przestronny prysznic, podwieszana miska ustępowa, nablatowa umywalka o wymiarach 45 x 60 cm oraz pralka 40 x 60 cm w zabudowie, a obok – w toalecie mamy wiszącą miskę ustępową i mniejszą umywalkę o wymiarach 30 x 40 cm. Salon pozostał na swoim miejscu, ale teraz połączony jest z aneksem kuchennym. Znalazła się tu wygodna sofa, długa szafka RTV oraz stół o wymiarach 80 x 120 cm z możliwością rozłożenia. W aneksie kuchennym, pod oknem, umieściliśmy dodatkowy blat roboczy. Pokoje dla dzieci i sypialnia rodziców pozostały na swoich miejscach. W pokojach dziecięcych zmieściły się łóżka o wymiarach 90 x 200 cm, wygodne biurka oraz przestronne szafy, w sypialni łóżko 160 x 200 cm, biurko lub toaletka oraz duża szafa. Na ścianach w korytarzu mamy dużo miejsca na powieszenie np. lustra, obrazów czy innych dekoracji. W strefie wejściowej ulokowana jest szafa na ubrania wierzchnie.

ROZWIĄZANIE II WERSJA DOMINIKA DUDKA
ROZWIĄZANIE II WERSJA DOMINIKA DUDKA
Cztery Kąty 6/2022
    Więcej o:

Skomentuj:

Połączyć i podzielić - przebudowa mieszkania