Polski projekt: ODA - drewniane autka dla dzieci
Proste, drewniane i ładne autka. Dobry polski projekt dla najmłodszych!
Lubimy proste, ekologiczne, ręcznie wykonywane i ładne przedmioty. Właśnie takie są autka ODA, zaprojektowane przez studio projektowe LULLALOVE. Drewniane zabawki wykonywane są ręcznie w warsztacie na Podbeskidziu z litego drewna bukowego. Każdy egzemplarz jest dokładnie szlifowany, malowany i grawerowany.
To pierwsze autka dla dzieci od 5-6 miesiąca życia. Dziecko potrafi już wtedy chwycić przedmiot dłonią, chociaż dopiero uczy się sprawnego manipulowania palcami. W tym okresie dziecko widzi już kolory, a często także ząbkuje (co za tym idzie, wkłada różne przedmioty do buzi). ODA to e autka o ergonomicznym, prostym kształcie. Mogą być zarówno grzechotkami, gryzakami, jak i po prostu zabawkami. Wszystkie elementy są bezpieczne - na tyle duże, że można je łatwo chwycić, ale nie ma ryzyka połknięcia żadnej części.
Wbrew pozorom użyteczne funkcje zabawek często nie są oczywiste w dostępnych na rynku projektach. Dla maluchów można kupić np. gryzaki czy grzechotki zbyt ciężkie i za grube, aby dziecko mogło korzystać z nich przed skończeniem pierwszego roku życia (nie wspominając już o materiałach, z których są robione). Natomiast we wszystkich naszych produktach użyteczność i wielofunkcyjność to priorytety.
- mówi Ania z LULLALOVE.
Nazwa ODA pochodzi od kształtów - koła, prostokąta oraz trójkąta (nad tym ostatnim wciąż trwają prace). Koło dostępne jest w kolorze niebieskim, a kwadrat w zielony. Samochodziki dostępne są w sklepie lullalove.com za 65 zł.
Zabawki te mają jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę. Są po prostu bardzo ładne! Trafiły do finały konkursu Dobry Wzór 2015, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.
Jak Wam się podobają te autka?
- Więcej o:
- ekologia
Polski projekt: ella lu - personalizowane akcesoria dla dzieci i dorosłych
Polski projekt: Las i niebo - oryginalna pościel dla dzieci
Atocha - dżungla w dworcowej hali. Tak to się robi w Madrycie!
Architekci ocalili wieżowiec z lat 50. w Mediolanie. Obok powstanie porośnięta zielenią budynek
Jak żyć ekologicznie. 10 sposobów na ekologiczne życie
Pas startowy dawnego lotniska zamienili w park
Wooden Eco-House in the Forest - dom inspirowany skandynawską architekturą. Czy tak będą wyglądać domy przyszłości? [WYNIKI KONKURS]
Neutralność węglowa budynków – aluminium przyszłością architektury?