Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski projekt: zapachowe świece sojowe BLIK

red.

Bajecznie pachnące świece od polskiej marki.

Wydaje się Wam, że w temacie świec wszystko już zostało wymyślone? Nic bardziej mylnego! Poznajcie polską markę BLIK, której założycielkami są dwie przyjaciółki - Jagoda i Magda. Linia ręcznie wykonanych zapachowych świec sojowych, jest efektem kilkumiesięcznych eksperymentów oraz testowania składników tak, by odnaleźć idealną recepturę oraz równowagę pomiędzy ekologią, funkcjonalnością i stylem.

Codziennie (niezależnie od tego czy jest lato, czy zima) palimy świece w swoich mieszkaniach. Lubimy nastrój, który tworzą w domu. Kiedy dowiedziałyśmy się, że klasyczne świece z parafiny mogą być szkodliwe dla zdrowia, zaczęłyśmy szukać dla nich alternatywy. Postanowiłyśmy wgryźć się w temat! Okazało się, że wosk sojowy jest idealny - wydajny, świetnie łączy się z olejkami zapachowymi i co najważniejsze jest bezpieczny dla zdrowia. Na początku robiłyśmy świece do własnego wykorzystania, z czasem powstał BLIK. Teraz palimy tylko BLIKa!

- mówi Magda, jedna z założycielek marki.

Co wyróżnia świece BLIK? Wykonywane są ręcznie i mają drewniane knoty. Co najważniejsze, ich podstawowym składnikiem jest wosk sojowy wykonywany z nasion soi. Pochodzi on z ekologicznych upraw biodegradowalnego wosku EcoSoya®. Warto wiedzieć, że świece z wosku sojowego "nie kopcą" (tworzą 90% mniej sadzy niż świece parafinowe). Wosk sojowy jest pochodzenia roślinnego (nasiona soi są zasobem odnawialnym), a proces jego produkcji nie jest szkodliwy dla ekosystemu.

Warto wiedzieć, że wosk sojowy ma niższą temperaturę topienia niż wosk parafinowy. Świece sojowe palą się wolniej i do 50% dłużej niż świece z parafiny. Struktura wosku sojowego pozwala na uzyskanie bardzo intensywnego zapachu przy tworzeniu świec zapachowych.

Dziewczyny pracują nieustannie - roztapiają, przelewają, realizują zamówienia indywidualne, współpracują ze sklepami stacjonarnymi i internetowymi, galeriami sztuki i dizajnu a także przyjmują zamówienia specjalne.  Świece można kupić m.in. na stronie blikstore.blogspot.com.

Dostępne są w 12 zapachach. Wśród nich znajdują się pobudzające apetyt ciastko, jagodzianka i ciemna czekolada. Orzeźwiające i owocowe, jak melon, maliny, gruszka i figa z makiem, a także łagodne i ciepłe: kokos, wanilia, orient. Brzoskwiniowy imbir oraz granatowa paczula to wytrawne zapachy dla wymagających.

Świece BLIK:

Pojemność - 240 ml

Czas spalania - ok. 40 godzin

Cena - 40 zł.

    Więcej o:

Skomentuj:

Polski projekt: zapachowe świece sojowe BLIK