Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Postaw na Oryginał! - Kolekcja Merano projektu Alexa Guflera

sponsorowany

Zaczęło się 12 lat temu od fotela Merano, który zdobył dla nas pierwsze światowe nagrody za wzornictwo (min. Red Dot, Good Design) i stał się jednym z najpopularniejszych produktów w portfolio.

Kolekcja Merano projektu Alexa Guflera
Kolekcja Merano projektu Alexa Guflera
Fot. TON

Tworząc kolekcję Merano, projektant Alexander Gufler przyjął minimalistyczne i logiczne podejście do pracy z materiałami, a ostatecznie na nowo zdefiniował formę mebli do siedzenia. „Chciałem, aby z estetycznego punktu widzenia krzesła wyglądały jak posągi, ale z drugiej strony chciałem, aby były wygodne i łatwe w użytkowaniu” - powiedział Gufler.

Konstrukcja krzesła wykonana z litego drewna i profilowanej sklejki, nie zawiera żadnych śrub i wyróżnia się prostym, ale jednocześnie bardzo charakterystycznym kształtem. Dzięki swojej wytrzymałości, lekkości optycznej i fizycznej, krzesło Merano jest popularne zarówno we wnetrzach prywatnych jak i komercyjnych, gdzie można je wyposażyć w system łączenia w rzędy lub ułożyć w stosy na wózku dedykowanym do transportu.

Od momentu premiery sprzedano ponad 60 000 sztuk, a w kolejnych latach pojawiło się wiele modeli innych firm inspirowanych kształtem Merano.

Obecnie rodzina Merano składa się z krzeseł, foteli i krzeseł barowych w dwóch wysokościach.

Oferowana jest w wersji gładkiej, w pełni tapicerowanej lub tapicerowanym tylko siedziskiem a oparciem gładkim, dzięki czemu zyskujemy więcej przestrzeni do siedzenia wewnątrz siedziska przy jednoczesnym zachowaniu miękkości siedzenia .

Kolekcja jest doceniana za prostotę, czyste geometryczne linie i ponadczasowy wygląd.

TON

W 1861 roku, w Bystřice pod Hostýnem rozpoczęła działalność fabryka mebli giętych, która jest obecnie najstarszą tego typu na świecie. Niezwykły wówczas system organizacji pracy przemysłowej oraz możliwości, jakie daje unikalna technologia, pomogły meblom giętym w ekspansji na cały świat. Po zmianie struktury właścicielskiej TON, nie zmieniły się zasady pracy ręcznej przekazywanej z pokolenia na pokolenie i jej funkcjonalne połączenie z ponadczasowym designem. Firma koncentruje się na wykorzystaniu naturalnych materiałów do wytwarzania produktów wysokiej jakości, zarówno pod względem konstrukcji, jak i wzornictwa, a tym samym realizuje motto firmy: „handcrafted for generations”.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Postaw na Oryginał! - Kolekcja Merano projektu Alexa Guflera