Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pracownia architektoniczna: Modern Studio

opracowanie Monika Wach

Modern Studio jest autorską pracownią architektoniczną założoną w 2008 roku przez architekta Macieja Rempalskiego. Wraz z nim pracownię tworzą architekt prowadzący Joanna Jureczko, architekci Łukasz Kołodziejczyk, Sonia Pasternok, Weronika Pietruńko, a za architekturę wnętrz odpowiedzialna jest Joanna Wojtaszek. – Jako zespół młodych ludzi cechuje nas kreatywność, otwartość umysłu i umiejętne wykorzystanie nowoczesnych technologii – mówią architekci. Obszar działania pracowni to zarówno architektura, jak i architektura wnętrz w zakresie architektury mieszkalnej, usługowej oraz publicznej. Myślimy ideologicznie, przekładając pomysł na koncepcję przestrzenną z poszanowaniem kontekstu miejsca.

Modern Studio
Domki Cichosza
Modern Studio Architektury

Domki Cichosza

Idea:

Domki Cichosza są domkami rekreacyjnymi, które powstały na dziewiczej polanie w otoczeniu lasów. Projekt domków powstał ze szkicu składającego się z trzech linii. Linii, które wyznaczyły bryłę budynku, ubrały jego funkcję w formę. Inspiracją dla projektu była ambona myśliwska, a sama koncepcja zakładała stworzenie platformy widokowej wewnątrz budynku, tak aby obiekt mógł chłonąć otoczenie na kilku płaszczyznach. Finalnie zyskaliśmy kompozycję form i linii, tworzących przestrzeń do odpoczynku i wyciszenia, która respektuje otoczenie, w którym się znajduje, jednocześnie wpuszczając je do środka.

Dom Szuflada

Idea:

Budynek zaprojektowany został jako przenikające się bryły – pełne i szklane. Złożoność elementów dodatkowo podkreśla zróżnicowanie materiałów – grafitowej cegły i białego tynku. Na połączeniach brył powstały zielone patia, wprowadzające do wnętrza światło, przestrzeń i naturę.

Dom w czerni

Idea:

Dom w czerni jest przykładem nowoczesnej stodoły przełamanej skosami: trapezową strefą wejściową w kształcie origami i tarasem z ukośnie zakończonym zadaszeniem.

Przedłużeniem tego wysokiego na 2 kondygnacje zadaszenia jest otwarta strefa dzienna o tej samej wysokości, zakończona aneksem kuchennym i oddzieloną szklaną ścianą sypialnią na antresoli.

Kąt przecięcia bryły jest tożsamy z linią zabudów, ponadto dzięki niemu powstało zamknięcie się na drogę od strony południowo-zachodniej, a otwarcie na ogród i rozpościerający się za nim krajobraz Góry Sobótki. Ukos ma swoją kontynuację także we wnętrzu i zagospodarowaniu terenu. Okładziny zewnętrzne o zróżnicowanej fakturze, czyli elewacja z opalanych desek typu Shou Sugi Ban i pokrycie dachu blachą na rąbek, tworzą czarną, monolityczną bryłę, którą doskonale dopełnia ogrodzenie z gabionów wypełnionych bazaltem.

Modern Studio Architektury

biuro@modernstudio.com.pl

Modern Studio
Maciek Rempalski, twórca
Modern Studio Architektury
    Więcej o:

Skomentuj:

Pracownia architektoniczna: Modern Studio