Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rodzaje i ceny blachodachówki modułowej

Artykuł sponsorowany

Blachodachówka modułowa to rozwiązanie o rosnącej popularności, ze względu na swoje techniczne i estetyczne zalety. Uczciwie można ją określić jako wytrzymałe, łatwe w montażu pokrycie dachowe, które jest dostępne w wielu opcjach kolorystycznych i stylistycznych. Wielu producentów ma blachodachówki modułowe w swojej ofercie, dlatego zawsze szybko do nas dotrą, a ich format umożliwia bezproblemowe przechowywanie i transport.

Blachodachówka LOARA
Blachodachówka LOARA
Blachy Pruszyński

Jest to dobra opcja dla wielu inwestorów, to pokrycie dachowe można położyć na prostych, dwuspadowych dachach oraz na wielospadowych, skomplikowanych konstrukcjach. Jak dotąd było to jedno z tańszych pokryć, ale w ciągu ostatnich lat ich ceny i tak drastycznie wzrosły. I choć nie jest to kwestia tylko podwyższonych cen stali – wszystkie materiały budowlane znacznie podrożały – za blachodachówkę będziemy musieli zapłacić średnio 20% więcej niż trzy lata temu. Jak wyceniany jest obecnie metr kwadratowy blachy modułowej i od czego zależy ostateczna kwota?

Zalety modułowego formatu

Czasem określane jako panelowe, blachodachówki modułowe to blaszane arkusze o standardowej wielkości. Format ten ułatwia wiele aspektów związanych z budową domu. Przede wszystkim materiał dostępny jest od ręki i w niektórych firmach (np. Blachy Pruszyński) możemy poprosić pracownika o pomoc w wyliczeniu potrzebnej liczby arkuszy. To z kolei minimalizuje ilość odpadów - wszystkie docinki i przycinki zostają mocno ograniczone przy wcześniejszym oszacowaniu i straty wynoszą jedynie 5% całości. Uniwersalne wymiary przyspieszają także pracę dekarzy - kierunek układania jest dowolny, wszystkie arkusze pasują do siebie i montaż jest na tyle prosty, że poradzą sobie z nim tylko dwie osoby. Na plus jest także wielozadaniowość blachy modułowej, ponieważ sprawdzi się ona nie tylko jako pokrycie dachowe, ale także wykończenie elewacji.

Blachodachówka REN
Blachodachówka REN
Blachy Pruszyński

Co ma wpływ na kosztorys?

Chociaż blachodachówki modułowe od renomowanego producenta będą droższe, warto postawić na trwałość, odporność i jakość wykonania, która za tym wyborem idzie. Lokalne firmy, w przeciwieństwie do uznanych na rynku (jak Blachy Pruszyński), często nie mają dostępu do nowoczesnych linii produkcyjnych, a także laboratoriów do badania i testowania wytrzymałości produktów. Dzięki temu blachodachówki pochodzące od znanych firm są dokładnie sprawdzone pod względem technicznym i wykazują lepsze parametry.

Ostatnim aspektem, który ma wpływ na cenę blachodachówek, są powłoki ochronno-dekoracyjne. Przeważnie cena metra kwadratowego blachy to 50-80 zł, gdzie te droższe są pokryte bardziej odpornymi warstwami ochronnymi. Jednak nie powinniśmy mylić ceny metra kwadratowego z kosztem arkusza, który zwykle wynosi 30-60 zł. Warto poszukać czy cena dotyczy metra efektywnego. Wiele firm podaje swoje cenniki na stronach internetowych z uwzględnieniem wszystkich parametrów i powłok.

Co ma wpływ na kosztorys?
Co ma wpływ na kosztorys?
Blachy Pruszyński

Estetyka blachodachówek modułowych

Wiele można mówić o blachodachówkach panelowych, ale faktem jest to, że jeśli chodzi o styl tego pokrycia dachowego - jest w czym wybierać. Kolory znajdziemy zarówno tradycyjne - jak czerwień i brąz, oraz nowoczesne - utrzymane w minimalistycznym duchu liczne odcienie szarości. W kwestii wzorów też nie będziemy rozczarowani, co możemy zobaczyć na blachodachówkach oferowanych przez Blachy Pruszyński. Dostępne kształty są bardzo różnorodne: zaczynając od blachodachówki PŁASKIEJ PLUS - o gładkiej powierzchni, przez LOARĘ o nowoczesnym i stanowczym designie, REGLE nawiązującą do wiejskich drewnianych gontów, a kończąc na blachodachówce FIORD o estetyce skandynawskiej.

    Więcej o:

Skomentuj:

Rodzaje i ceny blachodachówki modułowej