Róże Łukasza Rojewskiego - odmiany do pojemników
Z myślą o mieszkańcach miast, którzy posiadają balkony i tarasy poprosiliśmy Łukasza Rojewskiego o wybór, spośród róż swojej hodowli takich, które jego zdaniem, najbardziej nadają się do sadzenia w donicach i pojemnikach. Wybrał szczególnie 3 odmiany, które doskonale sprawdzą się w trudnych, miejskich warunkach.

Róża miniaturowa 'Czesław Miłosz': Jest to miniaturowy krzew, który doskonale nadaje się do sadzenia w małych doniczkach o pojemności 7 litrów. Ma trwałe kwiaty, które mogą utrzymać się na krzewie nawet przez dwa miesiące. Kwitnie od czerwca do października. Może pozostać na balkonie przez zimę, pod warunkiem, że bryła korzeniowa nie jest skuta lodem dłużej niż 6 tygodni.

Róża rabatowa 'Iwona': Jest to odmiana róży rabatowej, która charakteryzuje się dużą odpornością na niskie temperatury. Posiada piękne, półpełne, białe kwiaty o przyjemnym zapachu. Jej ciemnozielone, błyszczące liście podkreślają piękno kwiatów. Krzew jest bardzo kompaktowy.

Róża rabatowa 'Wspomnienie Lata': Jest to róża rabatowa, która obficie kwitnie od lata do późnej jesieni. Jest także atrakcyjna dla pszczół. Jej kwiaty są półpełne i występują w dwóch kolorach jednocześnie - pastelowym różu i lawendy. Odmiana ta charakteryzuje się dużą odpornością na choroby, łatwością w uprawie oraz pięknym zapachem kwiatów i potartych dłonią łodyg.
Róże Łukasza Rojewskiego są dostępne do zakupu w szkółkach róż takich jak Roza-Sobieszek, Szkółka Róż Rosarium i Rozarium.
- Więcej o:
Co zrobić z chryzantemami po Wszystkich Świętych?
Pelargonie w kartonie: praktyczny poradnik przechowywania pelargonii zimą
Jak zrobić ziemię liściową: Praktyczny przewodnik
Nowości w ofercie jesiennej od Rosarium
Nowości w ofercie jesień 2023 – róże piżmowe od Lens-Roses
Jesienne inspiracje różane 2023 - poleca RosaĆwik!
Jak powinna być odpowiednia donica dla róż?
Róże Łukasza Rojewskiego - odmiany do pojemników